Arsenal przyłączy się do rywalizacji o Del Piero?

Wczorajsze Tuttosport dzieli się ze swoimi czytelnikami najnowszymi doniesieniami o przyszłości Alessandro Del Piero (na zdjęciu). Według turyńskiego dziennika możliwe jest bowiem, że w najbliższym czasie propozycję nie do odrzucenia złoży Alexowi… Arsenal.

Tuttosport powołuje się na przecieki, do których dotrzeć miało brytyjskie Sky Sports News. Telewizja ta twierdzi, iż Arsenal jest obecnie faworytem w wyścigu po kapitana Juventusu. Wyprzedza w nim znacząco inne angielskie kluby zainteresowane sprowadzeniem Del Piero – Queens Park Rangers oraz Blackburn.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacja zwrotna
Zobacz wszystkie komentarze
Lori
Lori
12 lat temu

nie.. Aleks tylko Juve !

Lori
Lori
12 lat temu

Alex - tylko Juve !

SSMM88
SSMM88
12 lat temu

Niech on zostanie 🙁

JestemSpokojny
JestemSpokojny
12 lat temu

Jak oddadzą Alexa w taki sposób, to ja chyba podziękuję kibicowaniu tej drużynie... Jestem z juve ze względu na zawodników, nie czuję przywiązania do samego miasta czy nazwy, a jak zarząd traktuje legendy klubu jak śmieci, to dlaczego mam kibicować takim ludziom...

Darek86
Darek86
12 lat temu

Lippi do Juve i Del Piero zostanie na 100%

pawek14
pawek14
12 lat temu

Conte nie chce Del Piero w Juve stąd nie daje mu tyle szans co innym napastnikom, którym Alex mimo wieku nie odstępuje formą. Man nadzieje, że w meczu z Fiorentiną oszczędzał Alexa na Milan, ale wątpię...

juverecmen
juverecmen
12 lat temu

KONTE TO FRENDZEL forza ALEX KURRRRRR WYCHOWALEM SIE KIBICUJAC ALEXOWI I JUVE ANTKA TEZ PAMIETAM ALE JAKIM PRAWEM PONIZAC MISTRZA WPUSZCZAJAC KALEKI TYPU BORERO PADOINY BONUCIE GIAKI SRAKI A Mistrz na lawie MUSI ODEJSC I POKAZAC SWOJA WYZSZOSC PRZEZYJE TO JAKOS:)
Kartka (calokształt wypowiedzi) /Dragon

Karim1916
Karim1916
12 lat temu

Conte ma kompleks Del Piero ewidentnie!

Mocarny
Mocarny
12 lat temu

Dla mnie to w ogóle jakieś nieporozumienie.. Jednak cieszyłbym się widząc grającego Alexa bez różnicy w jakiej koszulce niż siedzącego na ławce a te drewniaki latają jak oszołomy i czasami fuksem coś wpadnie..

Loqan
Loqan
12 lat temu

Ja tam bym się cieszył gdyby Alex poszedł do Arsenalu a nie do jakiegoś nic nie znaczącego klubu np. w Arabii czy w Stanach. Skoro już w Juve nie zagra to może z Arsenalem o coś powalczy...

okonJUVE
okonJUVE
12 lat temu

To jest zenujace. Alex gra praktycznie za darmo. Jak juz wchodzi to robi w 5 min wiecej szumu niz Borie.... przepraszam Amauri 2 przez caly mecz. Ponadto jest autorytetem dla naszej mlodziezy i wszyscy podkreslaja to przy kazdej okazji. Jest ikona legenda i prawdziwym mistrzem i wszyscy kibice kochaja go za to ze oddal serce Starej Damie. Juventus to Del Piero! a chlystek z prezesowskiego stolka ktory jeszcze niczym sie naszemu klubowi nie przysluzyl smie traktowac w ten sposob czlowieka ktory zrobil dla Juve wszystko co mogl! Wstyd!!!
Mam tylko nadzieje ze Conte da szanse Alexowi w Pucharze z Milanem od pierwszych minut i w ewentualnym finale pelen wymiar czasowy aby mogl podnies to trofeum na oczach calych Wloch. Odchodzi Król choc caly czas wierze ze to wlasnie u nas zakonczy kariere bo Juventus jest mu to winien!

Makiavel
Makiavel
12 lat temu

Odpowiedź na pytanie czemu Del Piero nie gra w Juve a w Arsenalu pewnie dostawałby szanse jest prosta - to różnica w klasie między Conte a Wengerem. Conte był dobrym piłkarzem, pracowitym, walecznym a trenerem jest dopiero na dorobku. Nie sądzę by istniał jakiś element gry w piłkę, który Conte lepiej rozumie od Del Piero. 37 letnia megagwiazda piłki jaką jest Del Piero przerasta trenera-żółtodzioba jakim jest Conte. Gdyby okazało się, że Alex trafi do jakiegoś solidnego klubu to na pewno będą tam liczyć na jego rzuty wolne, kreatywność, technikę, strzały z dystansu i doświadczenie. Obecna gra Juve zasadza się właściwie na kreatywności Pirlo i na niczym więcej. Mimo to Conte nie daje szans drugiemu z zawodników w swojej kadrze, który mógłby dać zespołowi jakiś polot. Zauważcie, że Del Piero mimo 37 lat cały czas chce grać, trzyma formę (co widać po sylwetce) i jest gotowy - on nie liczy na emeryturę w Juve, chcę dać temu zespołowi wartość dodaną swoją grą. Może nie będzie biegał jak Matri czy Borriello, ale żaden z tej dwójki NIGDY nie będzie umiał tak strzelać, podawać, dryblować jak Del Piero. Żaden z nich prochu nie wymyśli, zaś to co na boisku potrafi wymyślić Del Piero jest absolutnie nieprzewidywalne - nigdy nie wiadomo jaka genialna myśl urodzi się w jego glowie, a nogi ma takie, że niemal każdy pomysł mogą zrealizować. Tak więc jeśli Conte dalej ma nas trenować to może lepiej żeby Del Piero gdzieś przeszedł...

Makiavel
Makiavel
12 lat temu

Ja jestem za, jeśli ma odejść z Juve (a wszystko na to wskazuje). Skoro klub nie pozwala mu zakończyć kariery tam gdzie jego miejsce to niech przynajmniej zakończy ją gdzieś, gdzie na prawdę gra się w piłkę a nie w USA albo innych takich wynalazkach.

don1205
don1205
12 lat temu

Z całym szacunkiem dla Alexa,ale wiecie co...w obecnej piłce nie ma sentymentów...Wiem,że np Boriello nie gra i nigdy nie bedzie grał lepiej niż Alex,ale chyba trzeba puki co zaufać Conte...Tak tak teraz mnie zlinczujcie,ale zobaczcie...Trener daje grać tym zawodnikom,którym uważa...Tak jak to się dzieje w OBECNIE LICZĄCYCH SIĘ klubach europejskich

Maleficus
Maleficus
12 lat temu

To co sie wyczynia z Alexem teraz w Juve to jest hanba dla prawdziwych kibicow Juve ktorzy wiedza kim jest ten czlowiek, i nie pieprzcie ze stary wolny i cos tam... ten czlowiek caly czas zyje pilka i dal by o 100% wiecej jakosci, pomyslu niz Matri i ta smieszna Borelioza razem wzieci, Conte to prawdziwy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡° )> rownie dobrze moglby napluc Alexowi w pysk. Tak owszem liczy sie dobro teamu, jestesmy kibicami Juve a nie Alexa ale to co graja nasi mega bombardierzy wola o pomste do nieba... koniec trucia Pozostaje wielki zal, mam nadzieje ze jakis cud sie zdarzy i Alex albo zostanie albo zakonczy granie po tym sezonie bo NIE MOGE wyobrazic go sobie w innej koszulce niz Juve i ze mial by konczyc kariere gdzies zdala od nas !!

baka
baka
12 lat temu

Nie wyobrażam sobie tego. Liczę jeszcze na jakiś cud , który zatrzyma u nas Alexa ! FORZA ADP

Mazi86
Mazi86
12 lat temu

Osobiscie mnie to strasznie wkurza,ze Juve pozwala odejsc Alexowi nie oferujac mu kontraktu a chce zatrudni Neste,no bez przesady jak juz to obu albo wogole 😛

Arcadio Morello
Arcadio Morello
12 lat temu

Conte powinien odejść, a nie Alex Del Piero. W miejsce Conte może przyjść Dider Deschamps albo Fabio Capello :).

Arcadio Morello
Arcadio Morello
12 lat temu

Ryan Giggs i Paul Scholes grają w piłkę i to z bardzo dobrym skutkiem, a są starsi od Alexa... Alex by jeszcze wiele dał Juve. Nie darzę przez to sympatią Conte, a wpuszczanie bata Boriello to jest przegięcie, który wyróżnia się tylko włosami na żelu... Aż serce boli jak się patrzy na to wszystko... Conte unosi się honorem, ma jakiś uraz do Alexa. Pewnie zawiść i zazdrość nim kieruje, że NIGDY nie będzie tak wielki jak Alex Del Piero i nie będzie kochany przez tyle fanów na całym świecie. Inaczej tego nie widzę... Wystarczy wspomnieć przez wyżej wymienionych przeze mnie piłkarzy, że wiek nie gra roli. Mam nadzieje, że to nie będzie ostatni sezon Alexa w Juve. Wydaje mi się, jestem niemal pewny, że za kadencji innego trenera Alex by częściej grał :).

annihilator1988
annihilator1988
12 lat temu

Szkoda słów :/

DarkByDesign
DarkByDesign
12 lat temu

Myślę że odejście ADP jest przesądzone, dlatego bardzo bym się cieszył gdyby poszedł do Arsenalu. Uważam że to byłby świetny ruch Kanonierów
Właściwie to każda drużyna miałaby z niego jeszcze pożytek, nie mam wątpliwości co do tego...
Nie mogę już patrzeć na niego, siedzącego smutnego, bezsilnego na ławce. Nie mogę już na to dłużej patrzeć..
Zauważcie że nawet operatorzy cały czas, co chwilę kierują na niego kamerę. Najgorzej jest przy każdej zmianie, zbliżenie na ADP a tu się szykuję Borriello albo Padoin, masakra..
Widać po Alexie że nawet on nie wie do końca co się dzieję. Jest mi okropnie smutno że muszę oglądać takie sceny :/

Nie wiem w czym rzecz.. Myślę sobie że to nie jest raczej wina Conte. To jest sprawka zarządu

Chcę dalej oglądać ADP i myślę że Arsenal byłby fantastyczną opcją, choć ManUTD jeszcze lepszą...

Simoninho
Simoninho
12 lat temu

Ja tylko chcę, żeby grał w Europie. Nie chciałbym, żeby przeszedł do USA.

juventino87
juventino87
12 lat temu

Ile tu się łez wylało 😛 Ło la Boga. Powiem wam na pocieszenie że Buffon też kiedyś odejdzie. tylko nie tnijcie się, jeszcze może 2 sezony pogra.

juventino87
juventino87
12 lat temu

Mateyes nie wiem czy ty próbujesz porazić mnie swoim sarkazmem czy głupotą. 10 lat kibicowania jednej drużynie powinno uzmysłowić ci że nie jestem kibicem sezonowym. Jeśli ciężko ci dojść do takich konkluzji to zanotuj sobie proszę mojego Nicka i nie pisz bezpośrednio w moim kierunku. Poświęcanie czasu na mniej rozgarniętych rozmówców nie jest moim priorytetem, a nie chciałbym cię urazić ignorowaniem twoich komentarzy.

juventino87
juventino87
12 lat temu

DOŚĆ tego pieprzenia! Najpierw nie podoba się taktyka, potem wybierany skład, transfery, brak zwycięstw, teraz odejście DP. Jak tak bardzo wam się nie podoba to przestańcie wkur.. ludzi którzy kibicują juve od ponad 10 lat i się w ogóle nie wypowiadajcie. Przetrwałem Calciaopoli, przetrwam i to.
@JestemSpokojny jak ci się tak nie podoba, że tak powiem pakuj się i w....

FIFA2010
FIFA2010
12 lat temu

Zmienię temat:
Świetne wyniki w tej kolejce pod Juventus - przegrana Lazio i remis Udine:Napoli. Zostało 10 kolejek - myślę, że 2 miejsce jest prawie pewne !!! LM bez eliminacji !!!

19
19
12 lat temu

alex i tak bedzie symbolem juve, obojetnie gdzie zagra

maly8911
maly8911
12 lat temu

Przykre jest to ze musi odejsc czlowiek Ktory w duzym stopniu przyczynil sie do wielkosci Juventusu,przeciez gdy zapytamy kogos o juventus najczesciej ludzie wymieniaja platiniego i Alexa,nie moge sie pogodzic z decyzja zarzadu,Ave Alex

juventusprzemek
juventusprzemek
12 lat temu

Mogli go puścić latem ale dali go poniżyć Antkowi. Na jego miejscu bez zastanowienia zmieniłbym klub na Arsenal, PSG a nawet Milan, skoro szefostwo klubu dla którego tyle zrobił ma go w D....dając kontrakt in blanco a teraz zastępuje go wynalazkami Conte w tym czyścicielami butów Alexa od wywalania obornika w ogródku to jest przesada. Alex welcome Emirates.

mack_mnk
mack_mnk
12 lat temu

@ewerthon żadne to wytłumaczenie, wpuszczanie Boriello zamiast Del Piero uwłacza godności tego drugiego, który jest nieporównywalnie lepszym graczem. Koniec i kropka. Po prostu Agneli i spółka chcą się pozbyć Del Piero z klubu by nie zagrażał ich pozycjom...
Przyznam, że dobrze zarządza póki co Juve ten prezydencik, ale to jak traktuje Alexa to chamstwo.

ewerthon
ewerthon
12 lat temu

Dziękuje ci bardzo Pluto, pozwól, że ja jednak zaufam Conte, a nie tobie.

ewerthon
ewerthon
12 lat temu

@ghott - w 4-3-3 nie ma za bardzo miejsca dla Del Piero. Borriello to słaby gracz, ale jego charakterystyka bardziej uprawnia go do gry.

Reza007
Reza007
12 lat temu

Myślę że skoro Alexa obdarza zaufaniem sam Wenger to wie co robi. Bo Conte przy Wengerze to pryszczyk. A w Arsenalu na pewno grałby więcej niż u nas. Jedyna drużyna której kibicuję z premierligue to The Gunners. Alex idź tam i wypnij tył na Juve tak jak zrobili to Tobie. Tam pokarzesz na co Cię jeszcze stać.

Reza007
Reza007
12 lat temu

Jestem absolutnie ZA!!! Chcę widzieć Alexa w LM. I widzieć jak spotykają się w grupie i Arsenal po bramkach Alexa gromi JUVE! Taka mała zemsta za brak szacunku! To że grał tyle lat w juve nie znaczy że tylko dlatego nie może grać przeciwko nim! To tak jakby pirlo nie grał przeciw Milanowi.

mati888
mati888
12 lat temu

piłkarz szykujący się na emeryturę, przechodzący do klubu, w którym jest miejsce głównie dla wyrostków? No, wyjątkami może być Lehmann (ale to bramkarz) i Henry (ale to akurat ich ikona). Jakoś tego nie widzę, chociaż byłbym bardzo zadowolony - Gunnersi to jedyny angielski zespół, któremu sympatyzuję

Daro_87
Daro_87
12 lat temu

Nie mogę tego pojąć, że pozbywamy się go ot tak :/

radzik92
radzik92
12 lat temu

niech kibice cos zrobia ! moze Oni przekonaja trenera ze Alex powinien grac wiecej ! ryczec mi sie chce jak widze jak mój idol siedzi na ławie a graja o wiele gorsi:( zrozumialbym jakby w ataku grał aguero czy Hiquain ale nie graja a alex jest lepszy od kazdego naszego napastnika:(

sadek22
sadek22
12 lat temu

Czegoś tu nie rozumiem! Arsenalowi Alex się przyda a nam juz nie!!!!! Mam nadziej że zostanie w Juve a Conte oraz pseudo zarząd go zatrzymaja w Turynie!
Forza Alex Del Piero!!!!!

Kaniu14071988
Kaniu14071988
12 lat temu

Nie NIE NiE !!!

luque10
luque10
12 lat temu

Powodzenia

ghott
ghott
12 lat temu

jak mozna wpuszczać na murawę Boriello który jest powieleniem amauriego a dyskryminować Alexa ??? To jest jakiś obłęd co ten conte wyprawia

Plati
Plati
12 lat temu

@JestemSpokojny

klub to tradycja i historia, zarząd to tylko ludzie. historii i tradycji sie nie zmieni, natomiast zarząd można.

Eric6666
Eric6666
12 lat temu

a ja z chęcią obejrzę DP w angielskiej lidze, wolę to niż oglądać go smutnego na ławce Juventusu. Prawda jest jedna, co się nie stanie symbolem i legendą zawsze będzie

Uruku Saki (Grande Alex)
Uruku Saki (Grande Alex)
12 lat temu

@ewerthon

jaka charakterystyka, Boriello jest wolny i słaby technicznie do tego nieskuteczny, Alex poradziłby sobie na szpicy bez problemu

Conte to dobry trener, może bylibyśmy przed Milanem jakby w kilku meczach zamiast Boriello grał Alex

Jeśli już wyspy to Arsenal byłby ok

sebastian10
sebastian10
12 lat temu

niech odejdzie chce by grał

baggio75
baggio75
12 lat temu

Odejdź Alex i graj jak wielki Raul w Schalke 04 !!!

deszczowy
deszczowy
12 lat temu

Jako trener napastników chyba.

Alex1
Alex1
12 lat temu

A ja mam nadzieje, ze trafi do milanu i pokaże temu bucowi Agnellemu gdzie go ma za to jak go potraktowali. A napewno jak odejdzie wypowie sie na temat obecnego sezonu i traktowania go przez Conte.

Mateys
Mateys
12 lat temu

@juventino87: Wow, az ponad 10 lat!? To pewnie pamietasz jeszcze czasy kiedy pilka byla sznurowana i gralo sie w "kornerach". Chyba jestes w takim razie najstarszym kibicem na stronie, hm?

😉

@Plati: Rozumiem, ze tradycje i historie tworza same koszulki? Albo pan Zdzichu z kotlowni? Ale zaraz, zaraz... pan Zdzichu z kotlowni to tez jest czlowiek. W takim razie nie wiem, oswiec mnie - kto, oczywiscie poza ludzmi, ktorzy na przestrzeni kilkudziesieciu lat byli w tym klubie, tworzy jego historie? Mrowki? Stojaki na ubrania? Pilki? Siatki? Napoje izotoniczne?

Gaara
Gaara
12 lat temu

Nie miałem zamiaru zabierać zdania w temacie Del Piero i jego obecnej sytuacji, ale widząc co się wyprawia ostatnio to aż woła o pomstę do nieba. Człowiek, który sam przychodzi do zarządu mówiąc że chce obniżkę zarobków, ponieważ wie że Juve jest w kryzysie i to jeszcze za czasów gdy był mega gwiazdą, człowiek, który zostaje w klubie gdy ten spada do serie B, jest obecnie traktowany gorzej niż taki typ jak Boriello, nie mówię tu o grze w podstawowym składzie nie nie chodzi mi tylko o szacunek, niech dadzą mu dograć te końcówki meczy, może mógł by dostać taki kredyt zaufania jak Borello ? Aż dziw bierze że taki Arsenal bardziej docenia Aleksa niż samo Juve. Conte nawet jak zdobędziesz mistrzostwo, puchar LM itp. nigdy nie będę mieć dla ciebie szacunku, tym bardziej że sam byłeś piłkarzem i powinieneś wiedzieć najlepiej jak może czuć się teraz Del Piero. O zarządzie już nie wspomnę szczególnie chodzi mi o prezydenta Juve. Dziwi trochę postawa kibiców, moim zdaniem reakcja z ich strony powinna być ostra a z tego co widze furają się 2 pozycja w lidze ehh