Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
28.09.2008  15:44:09    |         4
Drugi remis z rzędu, trzeci w Serie A, a czwarty w bieżącym sezonie. Juventus bezbramkowo zremisował z Sampdorią na trzy dni przed kolejnym meczem, tym razem w ramach Ligi Mistrzów. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z tym spotkaniem:

3: żółta kartka w sezonie Mauro Camoranesiego. Dwie z nich otrzymał w ramach Serie A (pierwsza z nich w meczu 1. kolejki z Fiorentiną 1:1) i jedną w eliminacjach Ligi Mistrzów z Artmedią (1:1).

3: remis bezbramkowy, kiedy mecz prowadził Nicola Rizzoli. Na siedem spotkań sędziowanych przez tego arbitra Bianconeri wygrywali tylko 2 , pozostałe 5 zremisowali.

5: remis bezbramkowy Juventusu za kadencji Claudio Ranieriego. W sumie na 43 mecze w Serie A Juventus zwyciężał 22 razy, 15 było remisów i 6 porażek. Stosunek bramek: 76-39.

9: punktów po 5 kolejkach. Rezultat identyczny jak w sezonie 2002/03, kiedy to Juventus zdobył scudetto, a także dotarł do finału rozgrywek Champions League (porażka z Milanem 0-0, k: 2-3).

28: sezonów minęło od kiedy Juventus po raz ostatni strzelił tylko cztery bramki w początkowych pięciu kolejkach Serie A. Nie przeszkodziło to jednak Bianconerim zająć pierwszego miejsca w tabeli na koniec sezonu.

Gole strzelone: 4

33: remis Juventusu z Sampdorią, a 11 zakończony wynikiem 0-0. Całkowity bilans spotkań w Serie A: na 103 mecze, 49 wygranych i 21 porażek. Bilans bramkowy: 155-98.

35: występ w barwach Juve Vincenzo Iaquinty, z czego 28 w Serie A, 5 w Coppa Italia i 2 w eliminacjach Ligi Mistrzów. We wszystkich tych spotkaniach strzelił 12 bramek, ostatnią 16. marca 2008 w meczu Serie A Juventus- Napoli 1-0.

90: spotkanie w Serie A Cristiana Molinaro, z czego 56 w barwach Sieny, a 34 w barwach Juve.

160: mecz Amauriego w Serie A, z czego 6 w Napoli, 7 w Piacenzie, 90 w Chievo, 52 w Palermo i 5 w Juve. W wszystkich spotkaniach strzelił 44 bramki (w tym 3 w Juve).

290: występ Pavla Nedveda w koszulce w biało-czarne pasy, w tym 187 w Serie A, 33 w Serie B (w sumie 220 występów ligowych), 19 w Coppa Italia, 3 w Superpucharze Włoch, 46 w Champions League i 2 w eliminacjach do Ligi Mistrzów. We wszystkich meczach Nedved strzelił 59 bramek.

630: minuty gry w bieżącym sezonie Cristiana Poulsena, z czego 360 w Serie A, 180 w eliminacjach Ligi Mistrzów i 90 w Champions League. Daje mu to pierwsze miejsce w klasyfikacji piłkarzy Juve, po których najchętniej sięga Claudio Ranieri. Drugi jest Amauri (560 minut), trzeci Grygera (556 minut). Z kolei najdłużej przebywającymi na boisku zawodnikami Serie A są Amauri (447 minut) i Nedved (366 minut).