Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
21.10.2008  10:37:58    |         5
Kiedy dwa tygodnie temu Juventus przegrał z Palermo nikt nie spodziewał się, że gorycz drugiej porażki przyjdzie kibicom przełknąć zaraz po przerwie na mecze reprezentacyjne. Tym razem katem okazało się Napoli. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z tym spotkaniem:

0: punktów zdobył Juventus w ostatnich dwóch kolejkach Serie A.

1: porażka Juventusu w tym sezonie na wyjeździe, ostatnia miała miejsce 4 maja przeciwko Sienie (0-1).

1: mecz Ekdala w barwach Juve.

2: zawodników, którzy wystąpili we wszystkich siedmiu meczach Serie A. Mowa o Amaurim i Nedvedzie.

5: bramka Amauriego w sezonie. Brazylijczyk jest aktualnie najskuteczniejszym piłkarzem Starej Damy. W klasyfikacji ligowej, z 4 bramkami na koncie, zajmuje szóste miejsce .

6: bramka Juventusu w rozgrywkach ligowych. Daje to zatrważającą średnią 0,85 bramki na mecz.

8: mecz Juventusu w tym sezonie, w którym piłkarze zdobywają jedną bramkę (6 w Serie A, 1 w eliminacjach do Ligi Mistrzów i 1 w Lidze Mistrzów).

10: porażka Juventusu pod wodzą Ranieriego. Całkowity bilans: 54 meczów, 26 zwycięstw, 18 remisów, 10 porażek.

11: meczów rozegrał Amauri. Jest jedynym zawodnikiem, który zagrał we wszystkich spotkaniach w tym sezonie.

20: kartek mają na koncie piłkarze Juventusu - 19 żółych i 1 czerwoną.

30: porażka Juventusu z Napoli. Ostatnia miała miejsce 27 października 2007 roku (1-3). Całkowity bilans przedstawia się następująco: 142 mecze, 66 zwycięstw, 46 remisów i 30 porażek.

30: mecz Hasana Salihamidzica w Serie A. Wszystkie spotkania rozegrał w barwach Juventusu (26 w sezonie 2007/08 i 4 w obecnym).

216: bramek zdobytych w meczach przeciwko Napoli. Całkowity bilans: 216-154.

826: minut rozegrał Zdenek Grygera w tym sezonie. Najwięcej ze wszystkcih piłkarzy Juve. Składa się na to sześć spotkań w Serie A, dwa w Lidze Mistrzów, oraz 106 minut w eliminacjach Ligi Mistrzów. W serie A natomiast prowadzi Amauri z 627 minutami.

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Kaczor_9 | 21.10.2008 | 15:47:27
Za co jest ta czerwona??

Cornholio | 21.10.2008 | 16:49:29
Ranieri nie wygrał nawet 50 % prowadznych przez siebie meczy.... zwróciłem już kiedyś na to uwagę i widzę że raczej się to nie zmienia. Raczej mało imponujący wynik.