Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
2.11.2008  14:45:42    |         4
Czwarte z rzędu zwycięstwo Juventusu i czwarte, w którym Bianconeri strzelili dwie bramki. Stara Dama w bardzo dobrym stylu wygrała z Romą 2-0 i sprawiła sobie oraz swoim kibicom świetny prezent z okazji 111-tych urodzin. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z tym spotkaniem:

1: w sezonie, a piąta w karierze bramka Marchionniego w barwach Juve (2 w Serie A, 1 w Serie B, 2 w Coppa Italia) w 49 meczach. Pomocnik trafił do siatki przeciwnika po prawie roku przerwy (ostatni gol miał miejsce 15. stycznie 2008 w meczu Coppa Italia Juventus-Empoli 5-3).

2: zawodników, którzy zagrali we wszystkich meczach Serie A tego sezonu. Mowa o Nedvedzie i Amaurim.

3: mecz w obecnym sezonie, w którym zawodnicy Juve nie otrzymali żadnej kartki. Dwa pozostałe to: Juventus - Udinese 1-0 oraz Juventus - Catania 1-1.

3: zwycięstwo Juve, kiedy mecz prowadził Nicola Rizzoli. A pierwsze od 7. października 2007 po serii czterech remisów z rzędu. Całkowity bilans: 8 meczów, 5 remisów, stosunek bramek: 12 - 3.

4: z rzędu zwycięstwo Juventusu w bieżącym sezonie. W ciągu dwunastu dni Bianconeri wygrali kolejno z Realem Madryt, Torino, Bologną i Romą. Sytuacja taka ma miejsce po raz pierwszy od kwietnia 2008, kiedy to Juventus wygrał kolejno z Milanem 3-2, Parmą 3-0, Atalantą 4-0 i Lazio 5-2.

4: mecz w tym sezonie, kiedy Juventus strzela 2 bramki, a pierwszy od spotkania z Artmedią z bilansem bramkowym większym niż +1.

5: w sezonie bramka Alexa Del Piero. Il Capitano dwa razy trafiał do siatki rywali w meczach Serie A (z Palermo i z Romą) oraz trzy razy w Champions League (w tym raz w eliminacjach), z czego trzy bramki padły po rzutach wolnych (z Zenitem St. Petersburg, Palermo i Romą).

7: bramka Del Piero przeciwko Romie w 12 spotkaniach domowych Serie A. Tym samym Pinturicchio stał się najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Juve w konfrontacji z rzymskim klubem wyprzedzając Bonipertiego i Felice Borela (po 6 goli). We wszystkich spotkaniach z Romą Alex strzelił 11 goli.

10: mecz Amauriego w Serie A w barwach Juve. W dotychczasowych meczach ligowych strzelił 5 bramek, co daje mu średnią 1gol/170 minut gry.

10: spotkanie Mellberga w barwach Juve, z czego 8 w Serie A i 2 w Champions League (uwzględniono także eliminacje).

10: bramek strzelonych między 30 a 60 minutą gry. Jest to okres, w którym zawodnicy Juve są najbardziej skuteczni. Dla porównania w pierwszych trzydziestu minutach spotkania strzelili dotychczas siedem goli, a w ostatnich tylko 4. Jeżeli chodzi o mecze Serie A bilans ten przedstawia się następująco: pierwsze pół godziny gry - dwie bramki, drugie - siedem, a trzecie - dwie.

30: zwycięstwo Claudio Ranieriego na ławce trenerskiej Juve. W sumie na 58 rozegranych spotkań pod jego wodzą Juventus remisował 18 razy i 10 razy przegrywał. Bilans bramkowy: 106- 59.

40: mecz Grygery w barwach Juve, w tym 32 w Serie A, 3 w Coppa Italia i 5 w Champions League (uwzględniono także eliminacje). We wszystkich dotychczasowych spotkaniach strzelił 1 gola.

40: mecz Iaquinty w barwach Juve, z czego 31 w Serie A, 5 w Coppa Italia i 4 w Champions League (uwzględniono także eliminacje). We wszystkich dotychczasowych spotkaniach strzelił 14 bramek.

48: zwycięstwo Juventusu z Romą na własnym boisku. Całkowity bilans przedstawia się następująco: 74 mecze, 20 remisów i 7 porażek. Bilans bramek: 142-53. Ostatni raz goście wygrali w Turynie 29. września 2001, kiedy to padł wynik 2-0 dla rzymskiego klubu, a bramki strzelili Batistuta i Assunçao.

58: bramka Del Piero decydująca o końcowym rezultacie meczu. Strzelając gola z Romą Del Piero zrównał sie w tej klasyfikacji z prowadzącym do tej pory Roberto Bettegą.

330: mecz Nedveda w Serie A, z czego 192 w barwach Juve (36 strzelonych bramek) i 138 w barwach Lazio (33 bramki).