Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
15.11.2008  13:01:50    |         19
Drugi mecz w bieżącym sezonie, w którym Juventus strzelił cztery bramki i siódme zwycięstwo z rzędu. Bianconeri wygrali z Genoą 4-1. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z tym spotkaniem:

1: zawodnik, który zagrał we wszystkich meczach Serie A tego sezonu. Mowa o Amaurim.

1: karny podyktowany przeciwko Juve w bieżącym sezonie.

2: bramka Grygery w barwach Juve i druga asysta w bieżącym sezonie. W sumie czeski obrońca rozegrał w barwach Juve 42 spotkania.

2: mecz, w którym Juventus strzelił cztery bramki w bieżącym sezonie. Pierwszy miał miejsce 13. sierpnia 2008, a było to spotkanie z Artmedią Bratysława (4-0). Ostatni raz cztery bramki w Serie A Bianconeri strzelii 20. kwietnia 2008 w meczu Atalanta -Juve 0-4 (Stendardo 1', Del Piero 6', 34', 65').

3: asysta Del Piero w bieżącym sezonie w Serie A.

4: lata temu po raz ostatni Juventus rozegrał swój mecz Serie A w czwartek. Miało to miejsce 6. stycznia 2005 kiedy to Bianconeri zremisowali 1-1 z Parmą.

6: raz Juventus wygrał 4-1 z Genoą. Ostatni raz miało to miejsce 20. maja 1951.

7: z rzędu zwycięstwo Juve. Tylko jednej wygranej brakuje do wyrównania osiągnięcia z sezonu 2006/07 (8 zwycięstw pod rząd):
01/11/2006 Juventus-Brescia 2-0

8: bramka Amauriego w barwach Juve. Brazylijczyk rozegrał do tej pory 1220 minut, czyli bramkę strzela średnio co 152 minuty.

10: bramka Iaquinty w Serie A w barwach Juve, z czego 2 w bieżącym sezonie. W sumie w 43 meczach strzelił 16 goli.

29: bramek zdobytych w bieżącym sezonie, z czego 6 w sierpniu (średnio 2,0/ mecz), 6 we wrześniu (1,0/mecz), 7 w październiku (1,4/mecz) i 10 w listopadzie (2,5/mecz). A w Serie A - 2,0/mecz.

30: mecz Tiago w barwach Juve, z czego 26 w Serie A, 3 w Coppa Italia i 1 w Lidze Mistrzów.

30: mecz Sissoko w barwach Juve, z czego 24 w Serie A (1 bramka), 4 w Champions League i 2 w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

40: mecz Molinaro w Serie A w barwach Juve, a 50 w sumie w biało-czarnych barwach.

60: mecz Legro w Serie A w barwach Juve, 70 mecz ligowy (licząc 10 meczów w Serie B), a 140 w Serie A (33 mecze rozegrał w Chievo, 9 w Bologni i 28 w Sienie).

70: zwycięstwo z Genoą, a 50 w Serie A. Całkowity bilans: 130 spotkań, 26 remisów i 34 porażki, stosunek bramek: 257-165. A w Serie A: 83 mecze, 16 remisów i 17 porażek, bilans bramkowy 175-87.

1294: minuty rozegrał w bieżącym sezonie Molinaro. Jest on zawodnikiem, po którego najczęściej sięga Claudio Ranieri. Na drugim miejscu jest Chiellini (1260 minut), a na trzecim Nedved (1225).

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Monte Cristo | 15.11.2008 | 13:10:09
Nie no, to ostatnie z Molinaro to mnie rozwalilo...

stokrotka | 15.11.2008 | 13:19:06
dokładnie... nie mogę...

Bosiontko | 15.11.2008 | 13:19:32
Przy Amaurim jest blad. 8 goli strzelil ogolem w Juve. W Serie A 6, wiec nie strzela co 117 minut. Gazzetta.it podaje, ze rozegral 961 minut w lidze, wiec 1 gol przypada na 160 minut.

Robert 10 | 15.11.2008 | 13:25:06
będą średnie oceny za mecze z Chievo i Genoa ? < błagam >

Pawełek | 15.11.2008 | 14:11:00
1294: minuty rozegrał w bieżącym sezonie Molinaro. Jest on zawodnikiem, po którego najczęściej sięga Claudio Ranieri.

Nie dziwię się ;) Weźcie pod uwagę obecną bardzo dobrą formę Molinaro ;)

Maly | 15.11.2008 | 14:29:43
chyba to, że zawsze jest zdrowy i nie ma za bardzo kto go zmienić ;)

Bart_DB | 15.11.2008 | 14:50:09
@Maly: Chyba jednak dobra forma. Jest jednym z tych zawodników do których ciężko się przyczepić w obecnym punkcie sezonu. Zobaczymy jak będzie dalej. Póki co gra lepiej niż ktokolwiek się spodziewał. Aż wstyd mówić, że sam go powoli zacząłem skreślać...

TomiQ | 15.11.2008 | 15:02:23
hohoh Molinaro rządzi ;)

Reg | 15.11.2008 | 15:26:53
Te statystyki dotyczące minut są nieścisłe. Nedvedowi nie są liczone minuty doliczone do regulaminowego czasu, a w przypadku Molinaro tak(15:1294 = 92.4 min/ występ). Jeśli przyjmie się jedną wersje to Nedved ma jednak o parę min więcej. Ale to taki szczegół.

Reg | 15.11.2008 | 15:28:21
*Miało być 1294:14

SNAKES | 15.11.2008 | 16:33:51
chcialbym dac kartke EKIPIE JUVE POLAND - jestescie na wakacjach dzis rano pojawila sie inf. ze real chce podkupic AMAUIEGO a wy do teraz jeszcze nic.... oj nie ładnie

Witcher | 15.11.2008 | 16:49:19
@ Snakes
weź pod uwagę to że ta ekipa Juvepoland.com to tak samo ludzie - wbrew pozorom.. jest weekend, daj im trochę wytchnienia ;]

p.s. AMAUIEGO?! transfer jakiś ostatnio zrobiliśmy bo nie słyszałem o takim zawodniku ;]

Bart_DB | 15.11.2008 | 17:22:53
@SNAKES: Skoro już o tym wiesz to po co Ci to czytać jeszcze raz na JP? Ciesz się swoją wiedzą. Jeśli szukają kogoś we Włoszech to wezmą Milito, albo Zarate. Albo obydwu.

Eric6666 | 15.11.2008 | 19:32:38
Fakt Niby Real chce Amauriego i niby daje 50 mln ,ale to mało prawdopodobne. 1 Amauri grał już w LM ,więc nie zagra w Lm w Realu , mimo wszystko Amauri nie jest wart tych 50 mln jeszcze , myślę ,że nawet Real nie jest tak głupi by aż tak przepłącać

pawlak696 | 15.11.2008 | 23:33:43
narzekacie na Molinaro a to solidny zawodnik...wbrew pozorom rzadko zdarza mu sie złe spotkanie...wyrobić jakiś stereotyp o piłkarzu jest łatwo, ale zmienić o nim zdanie potem trudno...moim zdaniem to pewny punkt obrony a jeśli trener Juve tak często mu ufa to chyba coś w tym jest...pozatym zauważcie że prawie wogóle nie ma kontuzji a to we współczesnej piłce bardzo ważne.

mateuszek | 15.11.2008 | 23:51:36
Do wszystkich przeciwników Molinaro.

Sam w zeszłym sezonie bardzo krytykowałem tego zawodnika za jego gre. Dla mnie był na sprzedaż razem w szeregu z Nocerino. Teraz żałuje swojej pochopnej reakcji. Nawet jeśli temu piłkarzowi zdarza się troche więcej pomyłek niż innym piłkarzom. To należy go docenić za wole walki, chęć, siły i motywacje! O ile jesteśmy w stanie poprawić walory techniczne piłkarza na treningu, jego szybkość, podania to nie zamienimy go w "bojową maszyne" taką jaką jest Molinaro. Bardzo licze na tego zawodnika po mimo tego, że czasem jest drewniany. Ale walczy na boisku a taka walka o odrobine sił więcej nie jest tylko walką z przeciwnikiem ale z własną psychiką.

Za to jak bardzo jest waleczny życze mu z całego serca aby uciszył wszystkich swoich krytyków, przebił się do repry Włoch (w przyszłości) i był świetny niczym Zambro a może i lepszy. Na pewno wszyscy kibice Juventusu pragną tego co Ja, bo on nosi nasz trykot.

AS1897 | 16.11.2008 | 4:44:46
Molinaro jest tak samo zawodnikiem Juve jak Alex. Nie ma co oceniać negatywnie tego piłkarza(mowa o Molinaro), ponieważ brakuje mu jeszcze wielu atrybutów do porządnej gry w piłkę. Sądzę jednak, że pod koniec sezonu, kiedy to Juventus będzie walczył o Mistrza Serie A z Interem Mediolan, to będzie w wielu spotkaniach o punkty w Serie A ratował nam skórę. Musi się ograc ten piłkarz i tyle. Brak mu pewnosci siebie (jak przy tej akcji Del Pas-Molinaro).

Co ważniejsze panowie!: Mamy ARCYWAŻNY mecz!
Za tydzień - podejrzewam - że to spotkanie prawdopodobnie znacznie przybliży jedną z czołowych ekip do zdobycia tytułu w Serie A. A dlaczego nie AC Milan? Uważam, ze Rossoneri nie wkładają tyle serca w zdobycie tego tytułu co Juve. Inter bardzo fartownie zdobywa po 3pkt w kazdym ostatnim meczu.

Podsumowanie:

Najważniejsze będzie spotkanie z 22.11.2008r. , które nie dosyć tego, że będzie bardzo ciężko podtrzymać dobrą passę wygranych spotkań, to nie gramy do tego przed własną publicznością.
Mam nadzieje, że chociaż remis będzie, a 3pkt dla Bianconerich byłoby po prostu czymś niesłychanym, fantastycznym!
AVE JUVE!

MeHoweck | 16.11.2008 | 12:00:09
@Robert 10: Średnie noty za dwa poprzednie mecze będą najprawdopodobniej jutro z rana.

@AS1897: Przed meczem z Realem w Madrycie, też wiele osób chciało brać remis w ciemno, a tu się okazało że przejechaliśmy po "Królewskich" jak walec. Myślę, że nie stoi nic na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to samo z Interem ;-)