Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
10.02.2009  1:24:54    |         2
Po fatalnej serii dwóch porażek z rzędu w Serie A Bianconeri przerwali niekorzystną passę i wygrali 2-1 z Catanią. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z tym spotkaniem:

1: zawodnik, który zagrał we wszystkich meczach Serie A tego sezonu. Mowa o Amaurim.

1: bramka Poulsena w barwach Juve.

2: czerwona kartka w sezonie. Pierwszą otrzymał Sissoko w 41 minucie meczu Juventus - Palermo (1-2), też za dwie żółte.

3: gol strzelony przez zawodnika wchodzącego z ławki, dwa poprzednie strzelił Iaquinta.

10: mecz Poulsena w Serie A w barwach Juve.

10: żółta kartka Sissoko w sezonie, w tym 3 w Champions League (w wyjazdowych meczach z Realem, BATE i Zenitem), 6 w Serie A (Palermo- 6. kolejka (dwie), Torino - 8. kolejka, Milan - 16. kolejka, Lazio - 19. kolejka, Catania - 23. kolejka) i 1 w Coppa Italia (z Napoli).

14: zawodników Juve, którzy wpisali się na listę strzelców w bieżącym sezonie. A są to: Amauri, Del Piero (po 13 bramek), Iaquinta (6), Nedved (4), Chiellini (3), Marchionni, Giovinco, Camoranesi, Legrottaglie (po 2), Grygera, Marchisio, Sissoko, Poulsen i Mellberg (po 1). W sumie w 33 meczach zdobyli 53 bramki (w tym jedną samobójczą).

19: lat temu zawodnik Juve otrzymał czerwoną kartkę szybciej niż Iaquinta w meczu z Catanią. Oto statystyka najszybciej zdobytych czerwonych kartek w przeciągu ostatnich 19 lat:

Dario Bonetti w 11' (17/01/1990 Fiorentina-Juventus 2-2, Serie A)
Julio Cesar w 26' (10/12/1990 Torino-Juventus 1-1, Serie A)
Montero w 24' (04/09/1997 Brescello-Juventus 1-1, Coppa Italia)
Bachini w 15' (21/10/1999 Levski Sofia-Juventus 1-3, Puchar UEFA)
Conte w 27' (09/03/2000 Celta Vigo-Juventus 4-0, Puchar UEFA)
Zidane w 29' (24/10/2000 Juventus-Amburgo 1-3, Champions League)
Ibrahimovic w 18' (01/02/2006 Roma-Juventus 0-1, Coppa Italia)
Buffon w 24' (18/11/2006 Albinoleffe-Juventus 1-1, Serie B)
Iaquinta w 13' (08/02/2009 Catania-Juventus 1-2, Serie A)

30: mecz Marchionniego w Serie A w barwach Juve.

70: mecz Legrottaglie w Serie A w barwach Juve.

2.000: zwycięstwo w historii Juventusu. We wszystkich 3.750 meczach Bianconeri remisowali 994 razy i przegrywali 756 razy. Strzelili 6.735 bramek, a stracili 3.735. Bilans bramkowy: +3.000.

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Lato1897 | 10.02.2009 | 1:47:47
2 tys zwycięstw...piękna karta futbolu...do tego równe 3 tys bramek na plusie:)

Łyko | 10.02.2009 | 9:50:28
mozna powiedziec ze Iaquinta tez srzelił w niedziele bramke wchodzac z ławki rezerwowych ;]

Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.