Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
1.03.2009  22:22:45    |         6
Drugie zwycięstwo z rzędu w Serie A i druga bramka w bieżącym sezonie na wagę trzech punktów Claudio Marchisio. Juventus wygrał 1-0 Napoli i wykorzystał potknięcie Interu w meczu z Romą zmniejszając dystans do lidera do 7 punktów. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z wczorajszym meczem Starej Damy:

1: zawodnik, który zagrał we wszystkich meczach Serie A tego sezonu. Mowa o Amaurim.

2: bramka Marchisio w barwach Juve i druga na wagę trzech punktów.

2: asysta Poulsena w bieżącym sezonie. Jego całkowity dorobek w Serie A to 696 minut gry i jedna bramka (8.02.2009 Catania - Juventus 1-2). Osiem razy był delegowany przez Claudio Ranieriego do pierwszej jedenastki, 5 razy został zmieniony, a 4 razy wszedł z ławki.

2: razy w ciągu ostatnich 4 miesięcy pojawił się Hasan Salihamidzic.
21/10/2008 Juventus-Real Madryt (wszedł al 37')
21/12/2008 Atalanta-Juventus 1-3 (wszedł al 74')

3: bramki stracone przez Juve w lutym i 6 strzelonych, co daje średnio 1,0 strzelonych bramek/mecz i 0,5 straconych. Dla porównania w styczniu bilans bramkowy 9-6, (6 meczów, średnio 1,5 strzelonych bramek/mecz i 1,0 straconej), w grudniu bilans bramkowy 9-4, (4 mecze, średnio 2,25 strzelone bramki/mecz i 1,0 straconej),w listopadzie bilans bramkowy 14-2, (7 meczów, średnio 2 strzelone bramki/mecz i 0,3 straconej), w październiku 7-6 (5 meczów, średnio 1,4 strzelonych/mecz i 1,2 stracone), we wrześniu: 6-3 (6 meczów, 1 strzelona/mecz i 0,5 straconych), w sierpniu: 6-2 (3 mecze, 2 strzelone/mecz i 0,7 straconych).

11: lat temu Juventus po raz ostatni stracił gola grając z Napoli na własnym boisku:

14/03/1998 Juventus-Napoli 2-2 (bramkę na 2-2 zdobył dla Juve Protti w doliczonym czasie gry, od 75' Napoli grało w dziesiątkę)
16/12/1999 Juventus-Napoli 1-0 (Coppa Italia)
11/02/2001 Juventus-Napoli 3-0
10/04/2007 Juventus-Napoli 2-0 (Serie B)
16/03/2008 Juventus-Napoli 1-0
04/02/2009 Juventus-Napoli 0-0 (4-3 karne, Coppa Italia)
28/02/2009 Juventus-Napoli 1-0

14: bramka zdobyta przez Bianconerich między 31 a 45 minutą. Statystycznie jest to kwadrans, w którym zawodnicy Juve najczęściej trafiają do siatki przeciwnika. Oto szczegóły:

+90 -> 2 bramki

80: mecz Ranieriego na ławce trenerskiej Juventusu (po 40 na wyjeździe i w domu). Do tej pory pod jego wodzą Bianconeri wygrali 43 razy, przegrali 14 razy i zremisowali 23 razy. Stosunek bramek 142-74.

590: mecz Del Piero w barwach Juve. Sześćsetny mecz Il Capitano w barwach Juve przypadnie najprawdopodobniej na okolice połowy kwietnia.

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Mati | 1.03.2009 | 22:34:14
Zaskoczyło mnie, że Juventini strzelają sporo więcej bramek w pierwszych połowach, nie zwróciłem na to uwagi. Rok temu wyglądało to odwrotnie.

wojtek_tebel | 1.03.2009 | 22:56:02
80 meczy C. R. jako trenera: 43 wygrane to za malo w 80 meczach jak na Juve za duzo glupich porazek i dziwnych remisow ;/ Siwy wez sie do roboty to nie jest klub sredniego kalibru kiedys juve moglo w jednym sezonie wygrac 30 meczy a teraz po dwoch sezonach jestesmy zaszczyceni 43 wygranymi spotkaniami na 80( czyli ledwp ponad 50% wygranych).. zaczyna mi to przypomianc te sezony jak C. R. trenowal Chelsea ciagle niby czolowka ale 3, 4 miejsca gdzies cwiercfianly LM a raz w ciagu 4 lat - 2 miejsce w lidze i polfinal LM to za malo by Juve tak gralo ;/

AS1897 | 2.03.2009 | 0:22:38
A dla mnie liczą się przede wszystkim odrobione 2 punkty do Interu

elbi | 2.03.2009 | 7:57:00
No Ranieri szacunek szczególnie za pamiętny mecz z Realem w Madrycie,ale poztym to różnie bywa choć nie tylko z Twojej winy....