index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
7.10.2009  21:10:36    |         5  
Juventus nie wykorzystał kolejnej szansy na awans na pozycję lidera Serie A. Pierwsza porażka w sezonie sprawiła, że Bianconeri przesunęli się o jedną pozycję w dół. Prowadzi Inter. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Palermo:

1: porażka Bianconerich od 22.04.2009, kiedy to Stara Dama uległa Lazio 1-2 w ramach rewanżowego spotkania półfinału Pucharu Włoch. Bramkę dla Juve strzelił Del Piero. Ostatnia przegrana w Serie A miała miejsce jedenaście dni wcześniej, 11.04.2009 Juventus przegrał na wyjeździe z Genoą 2-3 (Del Piero - karny, Iaquinta).

1: porażka Juve w Serie A pod wodzą Ciro Ferrary.
Oto porównanie osiągnięć wybranych trenerów Juventusu po pierwszych dziewięciu meczach ligowych:
Nazwisko treneraLiczba wygranychLiczba remisówLiczba porażekBramki zdobyteBramki stracone
Capello810202
Deschamps810172
Carcano801238
Viola720314
Carver720238
Bertolini711309
Brocic711169
Trapattoni711147
FERRARA621166
Lippi621125
Ancelotti531147
Ranieri5221810
Zoff4411812


3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich dziewięciu meczach bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 810 minut.

4: zawodników, którzy zagrali we wszystkich meczach Serie A bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri i Chiellini), z czego dwóch rozegrało pełne 630 Mowa o Buffonie i Chiellinim.

4: lata temu Bianconeri wygrali ostatnie spotkanie w ramach siódmej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach siódmej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7735291311874

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
15.10.2005, Juve-Messina, 1-007.10.2007, Fiorentina-Juve, 1-118.10.2008, Napoli-Juve, 2-1


5: porażka Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Palermo.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane PalermoBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe229852717

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.02.2009, 0-209.02.1969, 1-106.04.2008, 3-2


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Palermo w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
2Del Piero Alessandro7Boniperti Giampiero
2Monti Luis6Manente Sergio
2Muccinelli Ermes6Muccinelli Ermes
2Mutu Adrian5Viola Giovanni
2Ricagni Eduardo4Bertucelli Alberto

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

8: porażka Juve w historii potyczek z Palermo.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane PalermoBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie482812810248
Serie A43251179043


15: mecz Juve rozegrany 4 października.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie158342912


23: faule w Serie A ma na swoim koncie Amauri, który zajmuje drugie miejsce w tej klasyfikacji. Prowadzi Delvecchio z Catanii (25 fauli).

60: mecz Zebiny w Serie A w barwach Juve. W sumie obrońca zagrał w koszulce w biało-czarne pasy 98 razy.

60: mecz Grygery w Serie A w barwach Juve, w których strzelił trzy bramki. W sumie Czech ma na swoim koncie 76 meczów barwach Bianconerich.

200: mecz Trezeguet w Serie A w barwach Juve, w któych strzelił 119 goli (średnio 0,6 bramki/mecz). W sumie był to jego mecz numer 298dla turyńskiego zespołu.


BILANS KADRY PO DZIEWIĘCIU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon98107000
3Chiellini87200100
8Marchisio86781120
33Legrottaglie86460020
11Amauri96420010
4Melo76301020
9Iaquinta65404110
6Grosso65370000
16Camoranesi95300320
21Grygera64640020
18Poulsen74040010
28Diego63992110
17Trezeguet63783010
30Tiago52690010
5Cannavaro32470110
20Giovinco52240010
2Caceres32031010
29De Ceglie41750000
15Zebina31660010
19Molinaro2930000
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
10Del Piero160000
12Chimenti000000
13Manninger000000
22Sissoko000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki


ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
147


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu2388%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę626%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramekwykluczeni bramkarze (23 zawodników)


BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
19541147


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 7 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/951442184+42,00
1995/9614421145+92,00
1996/9714421106+42,00
1997/9817520183+152,43
1998/9916511105+52,29
1999/001442594+42,00
2000/0112331106+41,71
2001/0212331127+51,71
2002/0315430114+72,14
2003/0419610187+112,71
2004/0519610152+132,71
2005/0621700132+113,0
2006/0719610142+122,71
2007/0814421167+92,00
2008/0992326601,29
2009/1014421116+52,00

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po siedmiu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 2,00 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 76,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07


MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:
Image Hosted by ImageShack.us

TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega167Omar Sivori
476Dino Zoff164David Trezeguet
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
318Gianluigi Buffon164David Trezeguet
298David Trezeguet31Vincenzo Iaquinta
264Mauro Camoranesi28Mauro Camoranesi
134Giorgio Chiellini14Amauri
126Nicola Legrottaglie12Giorgio Chiellini
98Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
98Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
78Cristian Molinaro6Nicola Legrottaglie
76Zdenek Grygera4Claudio Marchisio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

mati888 | 7.10.2009 | 21:58:08
jeszcze 4 Treze!
w porównaniu do poprzedniego sezonu i tak jest spora różnica w zajmowanym miejscu, a Ciro ma staty bardzo podobne do Lippiego-a Lippi to najlepszy trener ostatniego 10-lecia Juve...może i Ciro czeka taka przyszłość :D


attyla7 | 7.10.2009 | 22:08:27
az 4 bramki strzelone więcej a tylko 1 stracona! capello deklasuje rywali bo serie b nie można brać poważnie...

alex_KiNiO | 8.10.2009 | 11:28:34
capello i serie b? ;|

reme_16 | 8.10.2009 | 13:44:09
Chodzi mu o bilans Deschampsa!


attyla7 | 8.10.2009 | 17:31:08
no właśnie... czytanie ze zrozumieniem sie kłania ;p


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 14. kolejka
2019-12-01 (niedziela) - Godzina 12:30
Juventus 2-2 Sassuolo
Juventus Sassuolo
Serie A - 15. kolejka
2019-12-07 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Juventus
Lazio typuj Juventus

Nowe częœci samochodowe - iParts.pl
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone