index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
27.10.2009  19:04:03    |         7  
Pierwszy wygrany mecz Juve od prawie miesiąca i pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Champions League. Bianconeri pokonali na własnym boisku Maccabi Hajfa i po trzech kolejkach fazy grupowej zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A z dwoma punktami straty do prowadzącego Girondins Bordeaux i jednym punktem przewagi nad trzecim Bayernem Monachium. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem Starej Damy:

1: bramka Chielliniego w bieżącym sezonie i pierwsza w Lidze Mistrzów w karierze. Ogólnie obrońca strzelił dla Juve 13 bramek w 136 meczach.

1: mecz w historii z Maccabi Hajfa, a trzeci z drużyną z Izraela.
Dwa poprzednie miały miejsce w sezonie 2004/05, a przeciwnikiem Juventusu był zespół Maccabi Tel Aviv. Oto szczegóły tych dwóch spotkań:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
28.09.2004Liga MistrzówJuve-Maccabi Tel Aviv1-0Camoranesi
08.12.2004Liga MistrzówMaccabi Tel Aviv-Juve1-1Dego-Del Piero



1: wygrana od miesiąca. W ciągu wcześniejszych pięciu meczów Juventus nie potrafił zdobyć trzech punktów i zanotował na swoim koncie 4 remisy (24.09. Genoa - Juve 2-2, 27.09 Juve-Bologna 1-1, Bayern - Juve 0-0, 17.10 Juve-Fiorentina 1-1) i jedną porażkę (04.10 Palermo-Juve 2-0).

1: oficjalny mecz Diego w barwach Juve, w którym Brazylijczyk nie został zmieniony. Ogólnie do tej pory zawodnik rozegrał 573 minuty w koszulce w biało-czarne pasy (8 spotkań), strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich jedenastu meczach bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 990 minut.

8: zawodników Juve, którzy wpisali się do tej pory na listę strzelców, są Iaquinta (4), Trezeguet (3), Diego (2), Amauri, Caceres, Chiellini, Marchisio, Melo (po 1).

10: mecz Zebiny w Champions League w barwach Juve, a ogólnie 99 w biało-czarnych barwach.

20: mecz Cannavaro w Champions League w barwach Juve.

50: mecz Buffona w Champions League w barwach Juve, w których puścił 47 bramek. Ogólnie bramkarz rozegrał w barwach Bianconerich 320 spotkań.

53: faule i 5 żółtych kartek mają na swoim koncie piłkarze Starej Damy po trzech seriach fazy grupowe Ligi Mistrzów i plasują się odpowiednio na trzecim (pierwszy jest FC Zurich, 60 fauli) i piątym miejscu (prowadzi Real Madryt i Milan, po 9 żółtych kartek) w tych klasyfikacjach.

100: mecz Cannavaro rozegrany w barwach Bianconerich, z czego 77 w Serie A (6 bramek), 2 w Coppa Italia, 1 w Supercoppa Italia, 20 w Champions League (1 bramka). W sumie w biało-czarnych barwach zdobył do tej pory 7 goli.

300: mecz Trezeguet w barwach , z czego 201 w Serie A (119 bramek), 31 w Serie B (15 bramek), 16 w Coppa Italia (2 bramki), 2 w Supercoppa Italia (1 bramka), 47 w Champions League (24 bramki) i 3 w eliminacjach do Ligi Mistrzów (3 bramki). W sumie w biało-czarnych barwach zdobył do tej pory 164 gole i już tylko trzy bramki dzielą go od Omara Sivoriego we klasyfikacji wszech czasów. (szczegóły poniżej).

GRUPA A CHAMPIONS LEAGUE W LICZBACH:
(po trzech seriach spotkań)


GRUPA ABayernBordeauxJuventusMacabi Hajfa
Gole strzelone4420
Gole stracone2215
Strzały niecelne162324 13
Strzały w światło bramki10202015
Posiadanie piłki (czas)30min30min27min23min
Posiadanie piłki (%)52%56%50%42%
Rzuty rożne231418 12
Spalone4766
Faule42455358
Żółte kartki6457
Czerwone kartki2002


BILANS KADRY PO JEDENASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon119908000
3Chiellini109001100
4Melo97821020
11Amauri117411010
6Grosso87170000
8Marchisio86781120
33Legrottaglie86460020
16Camoranesi116400320
9Iaquinta76204210
28Diego85732210
21Grygera75540030
18Poulsen95220010
17Trezeguet84653010
5Cannavaro54270110
20Giovinco63140010
30Tiago52690010
2Caceres42581010
15Zebina42010010
29De Ceglie51850000
22Sissoko21600010
19Molinaro2930000
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
10Del Piero160000
12Chimenti000000
13Manninger000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki


ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
248


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu2492%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę835%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)


BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
17451138


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega167Omar Sivori
476Dino Zoff164David Trezeguet
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
320Gianluigi Buffon164David Trezeguet
300David Trezeguet31Vincenzo Iaquinta
266Mauro Camoranesi28Mauro Camoranesi
136Giorgio Chiellini15Amauri
126Nicola Legrottaglie13Giorgio Chiellini
100Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
99Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
78Cristian Molinaro6Nicola Legrottaglie
77Zdenek Grygera4Claudio Marchisio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

juve_fan_1897 | 27.10.2009 | 19:27:03
50: mecz Buffona w Champions League w barwach Juve, w których puścił 47 bramek. Ogólnie bramkarz rozegrał w barwach Bianconerich 320 spotkań.
aż mi szczena opadła czyli nie puscił w tych w ostatnich naszych mecach z bayernem z maccafi i z kims jeszcze


BlackShadow7412 | 27.10.2009 | 19:49:45
niekoniecznie... mogl puscic w jednym meczu 3gole a w 2 nastepnych zadnego ;d

jacojaco | 27.10.2009 | 23:54:09
Wg trenera majewskiego Juve powinno wyjść z 2 miejsca z grupy bo ma 18 rzutów rożnych a bayern 24...

eLeM | 28.10.2009 | 10:02:07
3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich dziesięciu meczach bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 990 minut.

to mecze teraz są z biedronki? Po 99 minut? ;D


seba_juvefan | 28.10.2009 | 10:11:10
@eLeM Brawo za spostrzegawczość i ciętą ripostę :D

Ciekawie wygląda rozkład strzelonych bramek, choć wolałbym tam widzieć 4-8-16 niż 2-4-8...


wojtek_tebel | 28.10.2009 | 11:11:10
tak z innej beczki:D http://sport.onet.pl/0,1248704,2068003,,,po
mocnik_starej_damy_na_celowniku_barcelony,wiadomosc.html


Julek997 | 28.10.2009 | 11:29:44
cannavaro złamał nos caceresowi i nie zagra w najblizszych 3 meczach no to ładnie grygera w 1 skladzie :((( zebina tez kontuzja ale pecha mamy


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone