index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
30.10.2009  22:06:40    |         4  
Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwoliło Bianconerim wrócić na drugie miejsce w tabeli. Pięć bramek strzelonych i drugi w karierze w barwach Juve dublet Amauriego pozwalają mieć nadzieję, że Juventus mimo problemów kadrowych wreszcie zacznie grać na miarę oczekiwań. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Sampdorią:

2: lata temu Juventus wygrał ostatni mecz w stosunku 5-1. Miało to miejsce 25.08.2007 w meczu inaugurującym sezon 2007/08. Przeciwnikiem Bianconerich było Livorno, a na listę strzelców wpisali się Trezeguet (trzy bramki) i Iaquinta (2 bramki).

2: mecz w historii, kiedy to Juventus na własnym boisku wygrał z Sampdorią 5-1. Miało to miejsce w 1949 roku.
Poniżej przedstawiamy bilans najwyższych wygranych w domowych meczach z Sampdorią w ramach Serie A:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
11.02.1951Serie AJuve-Sampdoria7-2Hansen Karl (trzy), Hansen John (dwie), Muccinelli, Praest - Coscia, Sabbatella
20.02.1949Serie AJuve-Sampdoria5-1Boniperti (dwie), Mucinelli (dwie), Caprile- Gei
28.10.2009Serie AJuve-Sampdoria5-1Amauri (dwie), Camoranesi, Chiellini, Treze- Pazzini
08.01.1958Serie AJuve-Sampdoria4-1Charles (trzy), Corradi - Ocwirk
21.09.1947Serie AJuve-Sampdoria4-1Caprili, Cergoli, Depetrini, Boniperti - Bassetto


3: mecz w bieżącym sezonie Serie A, w którym padło 6 bramek.

Najwięcej, bo aż 8 strzelili zawodnicy Interu i Palermo. Oto szczegóły:
MeczKolejkaBramkiWynik
Inter-Palermo1085-3
Palermo-Roma563-3
Udinese-Catania364-2
Juve-Sampdoria1065-1


3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich trzynastu meczach bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 1170 minut.

4: bramka w trzecim meczu Serie A z rzędu strzelona przez Amauriego. Jest to 18 gol Brazylijczyka w 57 meczach w koszulce w biało-czarne pasy i drugi dublet w historii występów w barwach Starej Damy. Pierwszy miał miejsce 14.12.2008 w meczu Juve-Milan wygranym przez zespół z Turynu 4-2.

W tym momencie trzech zawodników Bianconerich ma na swoim koncie po 4 bramki. Patrząc na ilość minut na boisku najskuteczniejszy jest Trezeguet:

NazwiskoBramki (s)Minuty (s)Średnia (s)Bramki (k)Minuty (k)Średnia (k)
Amauri48971gol/224min.183.8961gol/216min.
Iaquinta46201gol/155min.314.3771gol/141min.
Trezeguet45791gol/145 min.16522.3011gol/135min.

Legenda:
Bramki (s) - liczba bramek strzelonych w bieżącym sezonie
Minuty (s) - liczba minut rozegranych w bieżącym sezonie
Średnia (s) - średnia ilość bramek na minutę w bieżącym sezonie
Bramki (k) - całkowita ilość bramek strzelonych dla Juve
Minuty (k) - całkowita ilość minut rozegranych w barwach Juve
Średnia (k) - średnia ilość bramek na minutę w barwach Juve


4: gol Davida Trezeguet w bieżącym sezonie. Francuz strzelił swoją 165 bramkę w biało-czarnych barwach i już tylko dwie bramki dzielą go od wyprzedzającego go w klasyfikacji wszechczasów Omara Sivoriego (167 goli). [Szczegóły w tabeli poniżej].

4: zawodników, którzy zagrali we wszystkich meczach Serie A bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi, Amauri i Chiellini), z czego dwóch rozegrało pełne 900 Mowa o Buffonie i Chiellinim.

4: asysty w bieżącym sezonie ma na swoim koncie Camoranesi, co daje mu wraz z Maiconem (Inter) i Kutuzovem (Bari) drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej asystujących zawodników Serie A. Pierwszy jest Cassano - 6 asyst.

4: wygrana z Sampdorią w meczach rozegranych w ramach dziewiątej kolejki Serie A i 50 zwycięstwo w tej kolejce na 77 rozegranych spotkań:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dziesiątej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7750141314960

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
01.11.2008, Juve-Roma, 2-004.11.2001, Verona-Juve, 2-229.10.2005, Milan-Juve, 3-1


oraz wszystkie dotychczasowe konfrontacje z Sampdorią w ramach dziesiątej kolejki Serie A:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
23.11.1952Serie AJuve-Sampdoria3-0Vivolo (trzy)
19.12.1971Serie AJuve-Sampdoria3-1Bettega (dwie), Haller- Spinosi (sam.)
29.10.1989Serie AJuve-Sampdoria1-0Alejnikov
28.10.2009Serie AJuve-Sampdoria5-1Amauri (dwie), Camoranesi, Chiellini, Trezeguet- Pazzini


8: goli straconych w dziesięciu meczach Serie A daje Bianconerim drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszej obrony w lidze (razem z Fiorentiną). Pierwsze jest Bari (7 goli puszczonych).

9: zawodników Juve, którzy wpisali się do tej pory na listę strzelców, są Iaquinta, Amauri, Trezeguet (po 4), Diego (2), Caceres, Chiellini, Camoranesi, Marchisio, Melo (po 1).

10: mecz Diego w barwach Juve, z czego 8 w Serie A (2 gole) i 2 w Lidze Mistrzów.

12: zwycięstwo Juventusu w meczach rozegranych 28 października.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 28 października:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie1512303612


18: goli strzelonych w dziesięciu meczach Serie A daje Bianconerim drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zespołów w lidze (razem z Sampdorią i Genoą). Pierwszy jest Inter (26 goli).

32: wygrana Juve w meczach domowych przeciwko Sampdorii.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe53321749738

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
26.10.2005, 2-015.02.2009, 1-102.02.2005, 0-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Sampdorią w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Bettega Roberto12Boniperti Giampiero
4Boniperti Giampiero10Salvatore Sandro
4Charles John9Del Piero Alessandro
4Hansen Karl9Furino Giuseppe
4Vivolo Pasquale9Stacchini Gino

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

44: razy zawodnicy Juve byli łapani na spalonym. Bianconeri zajmują pierwsze miejsce w tej klasyfikacji wraz z Chievo. Drugie jest Napoli (43 spalone), trzecia Fiorentina (42).

40: mecz Poulsena w barwach Juve, z czego 31 w Serie A (1 gol), 3 w Coppa Italia, 4 w Lidze Mistrzów i 2 w eliminacjach do Champions League.

49: mecz wygrany przez Bianconerich w stosunku 5-1. 36 razy Juventus uzyskał taki wynik w meczach domowych, 35 w meczach ligowych.

50: wygrana Juve w historii potyczek z Sampdorią w Serie A.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie114583422189113
Serie A105503421161100


169: strzałów na bramkę oddali zawodnicy Juve w dotychczasowych dziesięciu meczach Serie A, co daje im drugie miejsce w tej klasyfikacji (prowadzi Fiorentina i Inter, po 172 strzały). Jeśli chodzi o strzały w światło bramki, Bianconeri mają ich na swoim koncie 51, co daje im dopiero ósme miejsce w klasyfikacji (prowadzi Inter, 63 strzały).

210: mecz ligowy Camoranesiego w barwach Juve, z czego 177 w Serie A (21 bramek) i 33 w Serie B (4 bramki). W sumie Argentyńczyk w włoskim paszportem wystąpił w koszulce w biało-czarne pasy 268 razy i zdobył 29 goli.

220: mecz Buffona w Serie A w barwach Juve, w któych puścił 186 bramek, średnio 0,85/mecz.


BILANS KADRY PO TRZYNASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon1311709000
3Chiellini1210802100
4Melo119381020
11Amauri138974110
6Grosso98070130
16Camoranesi137651430
28Diego107512310
33Legrottaglie97360030
21Grygera96890030
8Marchisio86781120
18Poulsen116490010
9Iaquinta76204210
17Trezeguet105794010
5Cannavaro65170110
20Giovinco74040110
2Caceres53031010
29De Ceglie72990000
30Tiago52690010
22Sissoko42150020
15Zebina42010010
19Molinaro31480000
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
10Del Piero160000
12Chimenti000000
13Manninger000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki


ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
3512


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu2492%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę939%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)


BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
17451148


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 10 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/9523721146+82,30
1995/96175231510+51,70
1996/9719541127+51,90
1997/9822640237+162,20
1998/9918532129+31,80
1999/0021631136+72,10
2000/0119541159+61,90
2001/02174511710+71,70
2002/0324730185+132,40
2003/0426820259+162,60
2004/0525811214+172,50
2005/0627901195+142,70
2006/0726820183+152,60
2007/08206222110+112,00
2008/0918532117+41,80
2009/1021631188+102,10

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dziesięciu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 2,10 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 79,80 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:
Image Hosted by ImageShack.us


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega167Omar Sivori
476Dino Zoff165David Trezeguet
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
322Gianluigi Buffon165David Trezeguet
302David Trezeguet31Vincenzo Iaquinta
268Mauro Camoranesi29Mauro Camoranesi
138Giorgio Chiellini18Amauri
127Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
101Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
99Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
79Cristian Molinaro6Nicola Legrottaglie
79Zdenek Grygera4Claudio Marchisio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

kamix86 | 30.10.2009 | 23:27:08
Jak patrze na wykres pozycji Juve w tabeli z tego i poprzedniego sezonu ta da się zauważyć pewną prawidłowość.

Bartekk | 31.10.2009 | 8:45:27
3: mecz w bieżącym sezonie Serie A, w którym padło 6 bramek.

Nie chcę nic mówić ale Inter - Palermo było 5-3 -> 5+3=8 :P


juve_fan_1897 | 31.10.2009 | 9:05:44
We wszystkich statystykach Inter jest pierwszy :/ a my jestesmy pierwsi w łapaniu na spalonych :/

torin | 31.10.2009 | 9:41:22
Trezeguet brakuje jedynie 14 bramek do drugiego miejsca w klasyfikacji wszechczasów pod względem strzelonych bramek. Jeżeli mu się uda to będziemy mogli powiedzieć ze żyliśmy i kibicowaliśmy w czasach gdy w Juventusie występował duet najlepszych napastników w historii tego klubu: Trezeguet-Del Piero. Tak powstaje historia.


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone