index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
9.11.2009  16:39:10    |         5  
Drugi mecz w ciągu jedenastu dni, w którym Bianconeri strzelili pięć bramek, 167 gol Trezeguet w barwach Juve i 400 spotkanie w w ramach Serie A Cannavaro. To nie jedyne plusy dwunastej kolejki Serie A. Jednoczesne potknięcie Interu w meczu z Romą pozwoliło Juventusowi zmniejszyć przewagę Nerazzurrich do pięciu punktów. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Atalantą:

0: rzutów karnych podyktowanych dla Juve i przeciwko Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri są jedyną drużyną w Serie A, która ma zerowy dorobek w tej statystyce. W rzutach karnych podyktowanych na korzyść prowadzi Genoa (5, 4 wykorzystane), drugie jest Cagliari (4/4), trzecie Catania i Inter (po 3/3). Jeśli chodzi o rzuty karne podyktowane przeciwko pierwsze jest Chievo (4, z czego 3 wpuszczone).

1: mecz Immobile w barwach Juve w bieżącym sezonie. Napastnik Primavery zadebiutował w biało-czarnych barwach w ubiegłych roku, miało to miejsce 14.03.2009 w meczu Juve-Bologna 4-1 (Salihamidzic 49', Giovinco 71', Del Piero 75', 87' - Mutarelli 24').

2: dublet Camoranesiego w barwach Juve. Pierwszy miał miejsce 9.01.2005 meczu Serie A, Juve-Livorno 4-2 (Del Piero 17', Camor 25', 90' (karny), Ibra 75' - Vidigal 42', Melara 80'). Były to bramki numer trzy i cztery w bieżącym sezonie. W sumie Camor zdobył dla Bianconerich 32 gole w 271 meczach.

2: mecz przeciwko Antonio Conte w roli trenera drużyny przecwinej, w którym Bianconeri strzelili pięć bramek. Pierwszy miał miejsce 19.05.2007 w meczu Serie B Arezzo-Juventus 1-5 (

2: bramki strzelone w ciągu jednej minuty, po raz pierwszy od ponad dziewięciu lat strzelone przez jednego zawodnika. Oto 10 ostatnich meczów, w których miała miejsce taka sama sytuacja:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
01.11.1992Serie AJuve-Ancona5-1Baggio Dino 25', De Marchi 26', Di Canio 40, Baggio Roberto 68', 86' -Centofanti 63'
13.02.1994Serie AJuve-Lecce5-1Moeller 2', Marocchi 25', Ravanelli 26', 67', Baggio Roberto 51' - Ayew 60'
29.04.1995Serie AFiorentina-Juve1-4Batistuta 70' - Vialli 7', Baggio Roberto 68', Ravanelli 85', Marocchi 86'
21.12.1997Serie AJuve-Empoli5-2Inzaghi 15', Del Piero 16', 26', 54', Esposito 72' -Florijancic 41', Tonetto (sam.) 78'
26.08.2001Serie AJuve-Venezia4-0Trezeguet 10', 11', Del Piero 44', 81'
14.12.2003Serie AJuve-Parma4-0Miccoli 10', 32', Del Piero 71', Nedved 72'
06.03.2004Serie ABrescia-Juve2-3Mauri 3', Caracciolo 39'- Miccoli 53', Di Vaio 54', Nedved 75'
06.11.2005Serie AJuve-Livorno3-0Ibrahimovic 59', Trezeguet 60', Del Piero 90+2'
06.05.2007Serie BCesena-Juve2-2Salvetti 12', Papa Waigo 56'- Trezeguet 41', Nedved 42'
07.11.2009Serie AAtalanta-Juve2-5Camoranesi 36', 37', Felipe Melo 55', Diego 84', Trezeguet 87'-Valdes 51', Ceravolo 71'


2: bramka Melo w barwach Juve, a trzecia Diego. Swoje pierwsze trafienia w barwach Juve obaj Brazylijczycy zaliczyli także w tym samym meczu. Miało to miejsce 30.08.2009 w meczu Roma-Juventus 1-3 (De Rossi 35'- Diego (25', 68'), Melo(93')).

2: zawodników, którzy zagrali we wszystkich szesnastu meczach bieżącego sezonu (Buffon i Camoranesi), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 1440 minut.

3: mecz w historii, kiedy to Juventus wygrał na wyjeździe Z Atalantą strzelając pięć bramek.
Poniżej przedstawiamy bilans najwyższych wygranych w wyjazdowych meczach z Sampdorią w ramach Serie A:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
28.09.1952Serie AAtalanta-Juve1-5Soerensen - Boniperti (trzy), Hansen Karl, Praest
28.09.1952Serie AAtalanta-Juve1-5Cergoli- Carapellese (dwie), Muccinelli, Vivolo, Hansen John
20.04.2008Serie AAtalanta-Juve0-4Del Piero (trzy), Stendardo
07.11.2009Serie AAtalanta-Juve2-5Valdes, Ceravolo- Camor (dwie), Melo, Diego, Treze
27.01.1963Serie AAtalanta-Juve3-6Da Costa, Mereghetti, Domenghini- Sivori (trzy), Sarti, Siciliano, Emoli


3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich meczach Serie A bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi i Chiellini), z czego dwóch rozegrało pełne 1080 minut. Mowa o Buffonie i Chiellinim.

3: zawodników Bianconerich ma na swoim koncie po 4 bramki, najwięcej, bo 6 strzelił David Trezeguet.
Oto porównanie skuteczności patrząc na liczbę minut na boisku::
NazwiskoBramki (s)Minuty (s)Średnia (s)Bramki (k)Minuty (k)Średnia (k)
Trezeguet67641gol/127min.16722.4871gol/135min.
Camoranesi49761gol/244min.3218.4791gol/577min.
Amauri49951gol/249min.183.9931gol/222min.
Iaquinta46201gol/155min.314.3771gol/141min.

Legenda:
Bramki (s) - liczba bramek strzlonych w bieżącym sezonie
Minuty (s) - liczba minut rozegranych w bieżącym sezonie
Średnia (s) - średnia ilość bramek na minutę w bieżącym sezonie
Bramki (k) - całkowia ilość bramek strzelonych dla Juve
Minuty (k) - całkowita ilość minut rozegranych w barwach Juve
Średnia (k) - średnia ilość bramek na minutę w barwach Juve


4: zwycięstwo w wyjazdowym meczu Serie A na sześć rozegranych meczów. Juventus lepiej radzi sobie w meczach na wyjeździe niż na własnym boisku:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe6321126
Serie A, mecze wyjazdowe6411137


6: gol Trezeguet w Serie A w bieżącym sezonie, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w idze (razem Tottim (Roma) i Eto'o (Inter). Prowadzi Di Natale (9 bramek, Udinese), drugie miejsce zajmują Pazzini (Sampdoria), Hamsik (Napoli) i Millito (Inter) - wszyscy po 7 bramek.

7: bramek mogli obejrzeć kibice na stadionie w Bergamo. Był to najskuteczniejszy mecz dwunastej kolejki Serie A, a drugi w bieżącym sezonie.

Najwięcej, bo aż 8 strzelili zawodnicy Interu i Palermo. Oto szczegóły:

MeczKolejkaBramkiWynik
Inter-Palermo1085-3
Atalanta - Juve1272-5
Palermo-Roma563-3
Genoa - Siena1264-2
Udinese-Catania364-2
Juve-Sampdoria1065-1


10: mecz Melo w Serie A w barwach Juve, w których zdobył dwie bramki.

10: mecz Diego w Serie A w barwach Juve, w których zdobył trzy bramki.

12: goli strzelonych w ostatnich trzech meczach Serie A, co stanowi prawie 50% wszystkich bramek zdobytych przez Bianconerich w bieżącym sezonie w lidze (25). Uwzględniając mecz z Maccabi Juventus strzelił w ciągu dwunastu dni 13 bramek, z czego ponad połowę zdobyło dwóch zawodników (Camoranesi-cztery, Trezeguet-trzy).

14: spotkanie rozegrane 7 listopada i 8 wygrana Juve.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 31 października:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie148333219


21: razy na spalonym w rozgrywkach ligowych był łapany David Trezeguet. Napastnik Juve wraz z Di Natale (Udinese) zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Pierwszy jest Pellissier (31, Chievo), drugi Gilardino (30, Fiorentina).
W drużynowej klasyfikacji spalonych prowadzi Juventus (54), drugie jest Udinese (50), trzecie Chievo (49).

21: zwycięstwo Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Atalancie w 49 meczu.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane AtalantyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe49212177948

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.12.2008, 1-302.02.2003, 1-103.02.2001, 2-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Atalantą w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
9Boniperti Giampiero12Boniperti Giampiero
6Del Piero Alessandro9Leoncini Gianfranco
6Sivori Omar8Del Piero Alessandro
3Hansen John8Salvatore Sandro
2Anastasi Pietro8Viola Giovanni

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

28: goli strzelonych w szesnastu meczach bieżącego sezonu i 14 straconych. Oto wykres przedstawiający zależność bramek strzelonych i straconych od czasu:
Image Hosted by ImageShack.us


43: wygrana w meczach rozegranych w ramach dwunastej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dwunastej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7743231113472

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
13.11.2008, Juve-Genoa, 4-111.11.2007, Parma-Juve, 2-206.12.2005, Lazio-Juve, 2-0


80: mecz Cannavaro w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 6 bramek.

167: gol Davida Trezeguet barwach Juve. Francuz tym samym dogonił zajmującego czwarte miejsce w klasyfikacji wszechczasów Omara Sivoriego. Jedenastu goli brakuje mu do Roberto Bettegi (178 goli). [Szczegóły w tabeli poniżej].
Do tej pory w 305 meczach zdobył odpowiednio: 122 gole w Serie A, 15 w Serie B, 2 w Coppa Italia, 1 w Supercoppa Italia, 24 w Lidze Mistrzów i 3 w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
Pierwszą bramkę strzelił 19.09.2000 w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Panathinaikosowi (2-1 dla Juve).
Pierwszy gol w Serie A miał miejsce 21.10 w meczu na Stadio Meazza przeciwko Milanowi (2-2).
Dziewięć lat temu, 5.11.2000 zdobył swój pierwszy ,z jak do tej pory 24, dubletów w barwach Bianconerich. Było to w meczu Reggina-Juventus 0-2.
Pierwszy z sześciu hattricków miał miejsce 28.04.2002 w spotkaniu Juve-Brescia 5-0.

197: strzałów na bramkę, z czego 61 celnych oddali w tym sezonie w rozgrywkach Serie A piłkarze Juventusu (przy 25 bramkach, skuteczność wynosi 41%).
DrużynaStrzały na bramkęStrzały celneBramkiSkuteczność [%]Bramki stracone
Genoa113522242%22
Inter190692942%10
Juventus197612541%13
Sampdoria133561832%15
Napoli182601728%18
Roma209681928%20
Palermo187641625%17
Fiorentina199651320%9


200: bramek strzelonych przez Juventus w historii potyczek z Atalantą.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane AtalantyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie11155421420098
Serie A9751351117480


230: mecz Camoranesiego w Serie A, z czego 179 w barwach Juve (23 bramki) i 51 w Veronie (7 goli).

400: mecz Cannavaro w Serie A, z czego 80 w barwach Juve, 50 w barwach Interu (2 gole), 183 w barwach Parmy (4 gole) i 87 w barwach Napoli (2 gole). Kapitan reprezentacji zadebiutowałw lidze włoskiej 7 marca 1993 roku w meczu Juventus - Napoli 4-3. W meczu tym wystąpili też Ciro Ferrara (jak Canna, w Napoli) i Antonio Conte (w barwach Juve) - którzy wczoraj zasiadali na ławkach trenerskich odpowiednio Juve i Atalanty.


BILANS KADRY PO SZESNASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon16144014000
3Chiellini1513502110
4Melo1412082030
6Grosso1210770210
28Diego1310203310
11Amauri159954111
16Camoranesi169764430
18Poulsen149060020
33Legrottaglie108260030
21Grygera107790130
17Trezeguet137646020
5Cannavaro86970120
8Marchisio86781120
9Iaquinta76204210
20Giovinco95691110
2Caceres74831110
30Tiago73880010
29De Ceglie103510100
22Sissoko42150020
15Zebina42010010
19Molinaro31480000
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
10Del Piero160000
40Immobile110000
12Chimenti000000
13Manninger000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
31114


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
30


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie311
Serie A26 (5)*1 (4)
Champions League5 (7)0 (-)

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie0000


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu25**96%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1043%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym dwóch zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
185321710



PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 12 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/95299212111+102,42
1995/96216332111+101,75
1996/9725741178+92,17
1997/9826750269+172,17
1998/99185341213-11,50
1999/0025741156+92,08
2000/01236511910+91,92
2001/02205521911+81,67
2002/0326750218+132,17
2003/04268222614+122,17
2004/05311011234+192,58
2005/06331101266+202,75
2006/0730930214+172,50
2007/08226422413+111,83
2008/0924732178+62,00
2009/10247322513+122,00

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dwunastu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 2,00 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 76,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:
Image Hosted by ImageShack.us


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega167Omar Sivori
476Dino Zoff167David Trezeguet
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
604Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
325Gianluigi Buffon167David
Trezeguet
305David Trezeguet32Mauro Camoranesi
271Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
141Giorgio Chiellini18Amauri
128Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
103Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
99Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
80Zdenek Grygera6Nicola Legrottaglie
79Cristian Molinaro4Giovinco Sebastian


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

marcinek | 9.11.2009 | 17:20:55
eh w kazdych tych bramkowych statystykach Alex widnieje ;P jaki on jest WIELKI ;P

attyla7 | 9.11.2009 | 18:04:23
ktoś musiał sie napracować robiąc te statystyki ale troche dziwne że nie ma newsa o rewelacjach vieri'ego (a to też chyba sporo osób interesuje)

Zjadacz | 9.11.2009 | 18:24:01
Attyla7 - dokładnie, aż dziw bierze, że na JuvePoland nie ma o tym newsa.

iero10 | 9.11.2009 | 20:01:23
albo czegoś nie rozumiem, albo w pod pozycja nr 4 jest blad.
bo jak w 6 meczach można strzelić 110 bramek i stracić 62 ???


juve_fan_1897 | 9.11.2009 | 20:41:18
iero10
Trzeba być naprawde bardzo dobra druzyna xD



Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone