index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
19.12.2009  14:36:34    |         2  
Po dwóch porażkach z rzędu przyszedł czas na zwycięstwo. Juventus wygrał Derby d'Italia i zmniejszył przewagę prowadzącego Interu do pięciu punktów. Bianconeri zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do drugiego Milanu. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem:

2: zawodników, którzy zagrali we wszystkich dwudziestu meczach bieżącego sezonu (Buffon i Camoranesi), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 1800 minut.

2: bramka w bieżącym sezonie strzelona przez Claudio Marchisio, a w sumie 5 w barwach Juve w 69 meczach.

3: bramka w bieżącym sezonie strzelona przez Giorgio Chielliniego, a w sumie 15 w 145 meczach w barwach Juve.

3: zawodników, którzy zagrali we wszystkich meczach Serie A bieżącego sezonu (Buffon, Camoranesi i Chiellini), z czego dwóch rozegrało pełne 1350 minut. Mowa o Buffonie i Chiellinim.

10: mecz Grosso w Serie A w barwach Juve, w których strzelił jedną bramkę (22.11.2009 Juventus-Udinese 1-0).

11: spotkanie rozegrane 5 grudnia i 8 wygrana Juve.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 5 grudnia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie118212512


46: wygrana w meczach rozegranych w ramach piętnastej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach piętnastej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7746191212149

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
07.12.2008, Lecce-Juve, 1-206.01.1999, Milan-Juve, 1-105.01.1997, Parma-Juve, 1-0


53: zwycięstwo Juve w meczach domowych przeciwko Interowi w 77 meczu.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane InteruBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe7753141013961

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
02.10.2005, 2-018.04.2009, 1-120.04.2005, 0-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Interem w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Sivori Omar14Boniperti Giampiero
4Bellini Savino13Furino Giuseppe
4Boniperti Giampiero12Salvatore Sandro
4Charles John12Scirea Gaetano
3Bettega Roberto11Causio Franco

* pogrubionionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

95: wygrana Juventusu w historii potyczek z Interem.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane InteruBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie212955265306266
Serie A153723843223184



BILANS KADRY PO DWUDZIESTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon20180019000
3Chiellini1917102110
4Melo1714373061
28Diego1713763420
6Grosso1513471220
11Amauri1913424131
16Camoranesi2012654450
18Poulsen1710960030
5Cannavaro119670120
33Legrottaglie119160040
2Caceres118431230
8Marchisio118202120
21Grygera117820130
17Trezeguet137646020
20Giovinco126371110
9Iaquinta76204210
22Sissoko85160030
30Tiago83940010
29De Ceglie113550100
19Molinaro42280000
10Del Piero52120010
15Zebina42010010
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
40Immobile2230000
12Chimenti000000
13Manninger000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
41314


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
30


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie462
Serie A37 (7)*2 (4)
Champions League9 (6)0 (-)

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie0000


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu25**96%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1148%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym dwóch zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
217031811


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 15 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/953611312813+152,40
1995/96247352215+71,60
1996/97298522112+91,93
1997/98329513312+212,13
1998/99226451615+11,47
1999/0032951187+112,13
2000/01308612413+112,00
2001/02256722313+101,67
2002/03298522312+111,93
2003/043310323215+172,20
2004/05381221287+212,53
2005/06421401358+272,80
2006/07371140276+212,47
2007/08298523013+171,93
2008/09309332310+132,00
2009/10309332816+122,00

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po piętnastu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 2,00 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 76,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:
Image Hosted by ImageShack.us


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
608Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega167Omar Sivori
476Dino Zoff167David Trezeguet
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
608Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
329Gianluigi Buffon167David Trezeguet
305David Trezeguet32Mauro Camoranesi
275Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
145Giorgio Chiellini18Amauri
129Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
106Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
99Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
81Zdenek Grygera6Nicola Legrottaglie
80Cristian Molinaro5Marchisio Claudio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Brutalo | 19.12.2009 | 14:57:32
brakuje w "BILANS KADRY PO DWUDZIESTU MECZACH" Lorenzo Ariaudo... o ile gra...
Szacunek dla autora za te statystyki


MaNieK_JuVe | 19.12.2009 | 15:02:53
Wszyscy narzekali za czasow Capello ;)
moze nie grali urzekająco ale za to z jaka skutecznoscia w zdobywaniu punktów :)



Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone