index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
19.12.2009  14:51:41    |         1  
Do szczęścia brakowało tylko remisu z Bayernem na własnym boisku. Jednak po raz kolejny w tym sezonie Bianconeri pokazali, że nie potrafią rozegrać kilku spotkań z rzędu na wysokim poziomie. Porażka z niemieckim zespołem zakończyła tegoroczną przygodę Juventusu z Champions League. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem Starej Damy:

1: rzut karny podyktowany przeciwko Juve w bieżącym sezonie.

1: raz od sezonu 2000/01 Juventus odpadł w rozgrywek Champions League już w pierwsze fazie rozgrywek.

2: porażka z Bayernem w szóstym meczu rozegranym między tymi zespołami.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane BayernuBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie631267


Oto szczegóły:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
19.10.2004Liga MistrzówJuve-Bayern1-0Nedved
03.11.2004Liga MistrzówBayern-Juve0-1Del Piero
18.10.2005Liga MistrzówBayern-Juve2-1Deisler, Demichelis -Ibrahimovic
02.11.2005Liga MistrzówJuve-Bayern2-1Trezeguet (dwie)- Deisler
30.09.2009Liga MistrzówBayern-Juve0-0-
08.12.2009Liga MistrzówJuve-Bayern1-4Trezeguet- Butt, Olic, Gomez, Tymoszczuk


2: zawodników, którzy zagrali we wszystkich dwudziestu jeden meczach bieżącego sezonu (Buffon i Camoranesi), z czego tylko Buffon rozegrał pełne 1890 minut.

3: gol Davida Trezeguet w meczu przeciwko Bayernowi Monachium, siódmy w tym sezonie, a pierwszy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W sumie Francuz ma na swoim koncie 168 bramek strzelonych dla Bianconerich i zajmuje czwarte miejsce w tabeli najlepszych strzelców wszechczasów w historii Juventusu. Do trzeciego Roberto Bettegi brakuje mu 10 goli.

3: bramka strzelona Juventusowi przez bramkarza, Hansa-Joerga Butta. Wszystkie bramki Niemiec zdobył z rzutów karnych. Każdą grając w innym zespole. Oto szczegóły:

Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
13.09.2000Liga MistrzówHSV-Juve4-4Yeboah, Mahdavikia, Butt, Kovac N. - Inzaghi (trzy), Tudor
12.03.2002Liga MistrzówBayer-Juve3-1Butt, Brdaric, Babic - Tudor
08.12.2009Liga MistrzówJuve-Bayern1-4Trezeguet - Butt, Olic, Gomez, Tymoszczuk


5: porażka w sezonie, a druga w Champions League i trzecia w ciągu ostatnich czterech rozegranych meczów.

5: piłkarzy Juve, którzy zagrali we wszystkich sześciu meczach Ligi Mistrzów w bieżącym sezonie. Mowa o Buffonie, Camoranesim, Amaurim, Grosso i Melo.

49: mecz między Juventusem a zespołem z Niemiec. Oto bilans:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie492410157357


70: mecz Marchisio w barwach Juve, z czego 32 w Serie A, 25 w Serie B, 3 w Coppa Italia, 10 w Lidze Mistrzów i eliminacjach.

111: fauli mają na swoim koncie piłkarze Starej Damy po sześciu seriach fazy grupowe Ligi Mistrzów i plasują się na trzecim (pierwsze jest Maccabi Hajfa, 115 fauli, drugi FC Zurich - 113) miejscu w klasyfikacji.

130: mecz Legrottaglie w barwach Juve, z czego 88 w Serie A, 10 w Serie B, 15 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch, 17 w Lidze Mistrzów i eliminacjach. We wszystkich meczach strzelił do tej pory sześć bramek.

330: mecz Buffona w barwach Juve, z czego 225 w Serie A, 37 w Serie B, 9 w Coppa Italia, 2 w Superpucharze Włoch, 57 w Lidze Mistrzów i eliminacjach.


GRUPA A CHAMPIONS LEAGUE W LICZBACH:
(po sześciu seriach spotkań)


GRUPA ABayernBordeauxJuventusMacabi Hajfa
Gole strzelone9940
Gole stracone5278
Strzały niecelne414438 30
Strzały w światło bramki32333024
Posiadanie piłki (czas)32min28min26min26min
Posiadanie piłki (%)56%51%49%45%
Rzuty rożne483731 21
Spalone9181216
Faule8487111115
Żółte kartki1181013
Czerwone kartki2002


BILANS KADRY PO DWUDZIESTU JEDEN MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon21189023000
3Chiellini1917102110
4Melo1815183061
28Diego1814413420
6Grosso1614371220
11Amauri2013674131
16Camoranesi2113554450
18Poulsen1811410030
5Cannavaro1210570120
33Legrottaglie1210060040
2Caceres129331230
8Marchisio129102220
17Trezeguet148547020
21Grygera117820130
20Giovinco136461110
9Iaquinta76204210
22Sissoko85160030
30Tiago83940010
29De Ceglie113550100
10Del Piero62570010
19Molinaro42280000
15Zebina42010010
7Salihamidzic1450000
39Marrone2330010
40Immobile2230000
12Chimenti000000
13Manninger000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
41315


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
30


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie462
Serie A37 (7)*2 (4)
Champions League9 (6)0 (-)

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie0011


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu25**96%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1148%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym dwóch zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
186041815



TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
609Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega168David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
609Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
330Gianluigi Buffon168David Trezeguet
306David Trezeguet32Mauro Camoranesi
276Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
145Giorgio Chiellini18Amauri
130Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
107Fabio Cannavaro7Fabio Cannavaro
99Jonathan Zebina6Hasan Salihamidzic
81Zdenek Grygera6Nicola Legrottaglie
80Cristian Molinaro5Marchisio Claudio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

henk | 19.12.2009 | 15:19:54
Musieliście do tego wracać ;p


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone