index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
13.01.2010  16:40:15    |         2  
Po trzech porażkach z rzędu Bianconerim udało się rozpocząć rok 2010 od zwycięstwa. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Parmą:

1: bramka samobójcza strzelona na korzyść Juve w bieżącym sezonie.

2: mecz z Parmą rozegrany 6. stycznia. Pierwszy miał miejsce w 2005 roku i zakończył się wynikiem remisowym 1-1.

2: bramka w trzecim meczu rozegranym w obecnym sezonie przez Salihamidzicia. W sumie ma na swoim koncie 8 trafień dla drużyny Bianconerich w 48 spotkaniach.

3: czerwona kartka dla piłkarza Juve w bieżącym sezonie. Oto szczegóły:
MeczWynikCzerwona kartka
Juve-Napoli2-3Amauri
Juve-Inter2-1Melo (za 2 żółte)
Juve-Parma2-1Caceres (za 2 żółte)


4: bramka w bieżącym, sezonie strzelona przez Juventus w pierwszym kwadransie gry i jednocześnie najszybciej zdobyty gol z tym sezonie. Oto szczegóły dotyczące tych czterech spotkań:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
23.08.2009Serie AJuve-Chievo1-0Iaquinta 11'
19.09.2009Serie AJuve-Livorno2-0Iaquinta 8', Marchisio 30'
24.09.2009Serie AGenoa-Juve2-2Iaquinta 6',Trezeguet 86' - Mesto 31', Crespo 75'
06.01.2010Serie AParma-Juve1-2Salihamidzic 3', Castellini (sam.) 39' -Amoruso 25'


5: w historii zwycięstwo Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Parmie.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ParmyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe185852120

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
24.09.2005, 1-211.11.2007, 2-223.03.2002, 1-0


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Parmą w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
2Baggio Roberto9Del Piero Alessandro
2Di Vaio Marco9Tacchinardi Alessio
2Ravanelli Fabrizio8Pessotto Gianluca
2Tacchinardi Alessio7Ferrara Ciro
1Camoranesi Mauro7Montero Paolo

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

7: zwycięstwo w meczach rozegranych w ramach osiemnastej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach osiemnastej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska117222411

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
11.01.2009, Juve-Siena, 1-012.01.2008, Catania-Juve, 1-120.01.1952, Como-Juve, 2-0


24: spotkanie rozegrane 6 stycznia i 16 wygrana Juve.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 6 stycznia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie2416535818


10: mecz Caceresa w Serie A w barwach Juve, w któych zdobył 1 bramkę (12.09.2009 Lazio- Juve 0-2).

20: mecz Melo w barwach Juve, z czego 14 w Serie A (2 bramki) i 6 w Lidze Mistrzów.

27: zwycięstwo Juventusu w historii potyczek z Parmą.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ParmyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie51271598744
Serie A35161366034


30: mecz De Ceglie w Serie A w barwach Juve. W sumie zakładał biało-czarną koszulkę 46 razy i strzelił jedną bramkę.

40: mecz Salihamidzicia w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 7 goli.

60: mecz ligowy Marchisio w barwach Juve, z czego 35 w Serie A (5 bramek) i 25 w Serie B. W sumie rozegrał w biało-czarnej koszulce 73 spotkanie i strzelił 5 goli.

90: mecz Chielliniego w Serie A w barwach Juve, w których zdobył aż 9 bramek. W sumie obrońca zakładał koszulkę w biało-czarne pasy 146 razy i strzelił 15 goli.

90: mecz Legrottaglie w Serie A w barwach Juve. W sumie obrońca rozegrał dla Starej Damy 133 spotkania i strzelił 6 bramek.

100: mecz ligowy Legrottaglie w barwach Juve, z czego 90 w Serie A (5 bramek) i 10 w Serie B.


BILANS KADRY PO DWUDZIESTU CZTERECH MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon22198026000
3Chiellini2018002210
28Diego2116963530
6Grosso1916411230
4Melo2016403011
11Amauri2315954131
16Camoranesi2213664450
18Poulsen2013210040
33Legrottaglie1512760040
5Cannavaro1412370230
2Caceres1511861251
8Marchisio1511802240
17Trezeguet169668020
21Grygera127970130
20Giovinco156731110
9Iaquinta76204210
30Tiago105360030
22Sissoko85160030
29De Ceglie123670100
19Molinaro52940000
10Del Piero72770010
15Zebina42010010
7Salihamidzic31812000
13Manninger21802000
39Marrone2330010
40Immobile2230000
23Ariaudo000000
12Chimenti000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
51416


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
30


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie583
Serie A49 (5)*3 (4)
Champions League9 (9)0 (-)

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie1033


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu26**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1252%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym dwóch zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
155051417


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 18 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/953912333220+122,17
1995/96298552719+81,61
1996/973610622613+132,00
1997/984112514114+272,28
1998/99277652018+21,50
1999/00391161248+162,17
2000/013610623215+172,00
2001/02349723214+181,89
2002/033811523413+212,11
2003/044012424121+202,22
2004/054313413310+232,39
2005/064916114010+302,72
2006/07411251309+212,28
2007/083610623616+202,00
2008/093912333113+182,17
2009/103310353222+101,83

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po osiemnastu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,83 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 69,67 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
610Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega169David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
610Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
331Gianluigi Buffon169David Trezeguet
309David Trezeguet32Mauro Camoranesi
277Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
146Giorgio Chiellini18Amauri
133Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
109Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
99Jonathan Zebina7Fabio Cannavaro
82Zdenek Grygera6Nicola Legrottaglie
81Cristian Molinaro5Marchisio Claudio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

eLeM | 13.01.2010 | 17:38:14
7: zwycięstwo w meczach rozegranych w ramach osiemnastej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach osiemnastej kolejki ligowej:


to tylko od 11 lat występuje 18 kolejka serie A??


Juventinha | 13.01.2010 | 19:54:52
niestety nie tylko od 11 :P


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone