index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
16.01.2010  18:51:35    |         4  
Po zwycięstwie na inaugurację roku 2010 z Parmą Juventus wrócił do poziomu, który ostatnio prezentował. Porażka z Milanem to szósty przegrany mecz w ciągu ostatnich dziesięciu spotkań. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Milanem:

2: porażka w meczach rozegranych w ramach dziewiętnastej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dziewiętnastej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska11632209

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
15.01.2006, Juve-Reggina, 1-018.01.2009, Lazio-Juve, 1-101.02.1948, Juve-Bologna, 0-1


3: mecz z Milanem rozegrany 10. stycznia. Dwa poprzednie miały miejsce odpowiednio w 1960 roku (Juventus wygrał w Mediolanie 2-0) i 1988 roku (Bianconeri przegrali na własnym boisku 0-1).

3: mecz domowy z Milanem w ramach Serie A zakończony porażką 0-3. To drugi najgroszy rezultat w historii Starej Damy jeśli chodzi o konfrontacje z drużyną Rossonerich na własnym boisku w rozgrywkach ligowych. Oto szczegóły:

Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
05.02.1950Serie AJuve-Milan1-7Hansen John- Nordahl (trzy), Gren, Liedholm, Burini, Candiani
05.05.1991Serie AJuve-Milan0-3Simone, Maldini, Evani
07.12.1952Serie AJuve-Milan0-3Nordahl, Frignani (dwie)
10.01.2010Serie AJuve-Milan0-3Nesta, Ronaldinho (dwie)


8: porażka Juventusu w 25 meczu rozegranym w bieżącym sezonie, co stanowi 32%. W pozostałych 17 spotkaniach 12 razy górą byli Bianconeri (48%), a 5 razy był remis (20%). Jeśli chodzi o mecze Serie A to bilans przedstawia się następująco: 19 spotkań, 6 porażek (32%), 3 remisy (16%) i 10 zwycięstw (52%).

17: spotkanie rozegrane 10. stycznia i 5. porażka Juve.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 10. stycznia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie178452317


20: mecz Grosso w barwach Juve, w których zdobył jedną bramkę.

20: w historii porażka Juve w meczach domowych przeciwko Milanowi.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane MilanuBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe7534212011894

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
14.12.2008, 4-212.03.2006, 0-014.03.2004, 1-3


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Milanem w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
5Boniperti Giampiero14Boniperti Giampiero
5Borel II Felice12Del Piero Alessandro
5Sivori Omar12Varglien II Giovanni
4Anastasi Pietro11Depetrini Teobaldo
4Charles John11Furino Giuseppe

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

50: mecz Amauriego w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 16 goli.

50: mecz Poulsena w barwach Juve, w których zdobył jedną bramkę.

60: mecz De Ceglie w Serie A, z czego 31 w barwach Juve i 29 w barwach Sieny.

62: porażka Juventusu w historii potyczek z Milanem.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane MilanuBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie202707062284273
Serie A149515345207200


110: mecz Cannavaro w barwach Juve, z czego 86 w Serie A (6 bramek), 2 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch i 21 w Lidze Mistrzów (1 gol).

440: mecz ligowy Del Piero w barwach Juve, z czego 405 w Serie A (168 bramek) i 35 w Serie B (20 bramek).


BILANS KADRY PO DWUDZIESTU PIĘCIU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
1Buffon22198026000
3Chiellini2118902210
28Diego2217863530
6Grosso2017311230
4Melo2117303011
11Amauri2416854141
18Poulsen2113850050
16Camoranesi2213664450
5Cannavaro1513270230
33Legrottaglie1512760040
8Marchisio1612702240
2Caceres1511861251
17Trezeguet169668020
21Grygera138870130
20Giovinco156731110
9Iaquinta76204210
30Tiago105360030
22Sissoko85160030
29De Ceglie133930100
10Del Piero83070010
19Molinaro52940000
13Manninger32702000
7Salihamidzic42412000
15Zebina42010010
39Marrone2330010
40Immobile2230000
23Ariaudo000000
12Chimenti000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
51416


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
30


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie603
Serie A51 (5)*3 (4)
Champions League9 (9)0 (-)

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie1033


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu26**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1252%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym dwóch zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
124061320


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 19 KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/954213333420+142,21
1995/96329552919+101,68
1996/973710722613+131,95
1997/984413514415+292,32
1998/99277662019+11,42
1999/00401171259+162,11
2000/013911623315+182,05
2001/023710723514+211,95
2002/033911623514+212,05
2003/044313424221+212,26
2004/054413513411+232,32
2005/065217114110+312,74
2006/074413513210+222,32
2007/083710723616+201,95
2008/094012433214+182,11
2009/103310363225+71,74

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dziewiętnastu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,74 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 66,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
611Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega169David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
611Alessandro Del Piero262Alessandro Del Piero
331Gianluigi Buffon169David Trezeguet
309David Trezeguet32Mauro Camoranesi
277Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
147Giorgio Chiellini18Amauri
133Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
110Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
99Jonathan Zebina7Fabio Cannavaro
83Zdenek Grygera6Nicola Legrottaglie
81Cristian Molinaro5Marchisio Claudio


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Julek997 | 16.01.2010 | 19:09:43
rok temu 7 punktów wiecej z ranierim i bez diego melo grosso canna ! zamiast poprawiac wyniki to odwrotnie

Reg | 16.01.2010 | 19:38:12
"440: mecz ligowy Del Piero w barwach Juve, z czego 405 w Serie A (5 bramek) i 35 w Serie B." Chyba strzelił jeszcze parę bramek w Serie A.

KUZMA | 16.01.2010 | 22:17:21
Może Alex poprawi statystyki w najbliższym meczu A Bari juz Poprawia z Interem 2-0 haha

KUZMA | 16.01.2010 | 22:23:13
2-2 nie wierze


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone