index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
14.02.2010  11:18:42    |         5  
Drugi mecz Zaccheroniego i drugi remis. Bianconeri nie wygrali w Serie A od miesiąca. Do końca rozgrywek ligowych pozostało 17 kolejek, a Juventus systematycznie spada w dół tabeli. Przed Starą Damą mecz z Genoą mającą na swoim koncie tyle samo punktów w Serie A, a następnie spotkanie w Lidze Europejskiej z Ajaxem Amsterdam, dwie okazje, aby wreszcie się obudzić i uwierzyć, że wygrywanie wcale nie jest niemożliwe. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Livorno:

5: czerwona kartka w bieżącym sezonie i druga dla Felipe Melo. Oto szczegóły:

MeczWynikCzerwona kartka
Juve-Napoli2-3Amauri 93'
Juve-Inter2-1Melo 87'(za 2 żółte)
Juve-Parma2-1Caceres 73'(za 2 żółte)
Juve-Roma1-2Buffon 83'
Livorno-Juve1-1Melo 82'(za 2 żółte)


6: asysta Diego w bieżącym sezonie, z czego 5 w Serie A i 1 w Champions League.

6: w historii remis Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Livorno.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LivornoBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe168622814

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
27.01.2008, 1-322.05.2005, 2-209.03.1941, 1-0


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Livorno w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
5Trezeguet David8Vargkien II Giovanni
2Boniperti Giampiero7Depetrini Teobaldo
2Borel II Felice6Borel II Felice
2Del Piero Alessandro6Foni Alfredo
2Parola Carlo6Rava Pietro

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

7: bramka Legrottaglie w barwach Juve i pierwsza w bieżącym sezonie. Ostanio obrońca trafił do siatki rywala 21.12.2008 w meczu Serie A Atalanta-Juve (1-3).

11: remis Juve w historii potyczek z Livorno.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LivornoBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie442911410440
Serie A3222737730


12: żółta kartka Melo w sezonie, z czego 9 w Serie A, 2 w Coppa Italia i 1 w Champions League. Brazylijczyk jest niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji wśród Bianconerich. Drugie miejsce należy do Cannavaro (6 żółtych kartek), a trzecie do Caceresa, Camoranesiego i Poulsena (po 5 żółtych kartoników na koncie).

13: spotkanie rozegrane 6. lutego i piąty remis.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 6. lutego:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie136522111


17: miejsce w tabeli Serie A zajmowałby Juventus, gdyby wziąć pod uwagę ostatnie 10 kolejek ligowych. Oto bilans ostatnich 10 spotkań Juve, kiedy to "eksplodował" kryzys Bianconerich:

MeczWynik
Cagliari-Juventus2-0
Juventus-Inter2-1
Bari-Juventus3-1
Juventus-Catania1-2
Parma-Juventus1-2
Juventus-Milan0-3
Chievo-Juventus1-0
Juventus-Roma1-2
Juventus-Lazio1-1
Livorno-Juventus1-1


Poniżej prezentujemy tabelę uwzględniającą dziesięć ostatnich spotkań Serie A. Juventus zajmuje 17. miejsce. Tylko Siena ma na swoim koncie więcej porażek niż Bianconeri, którzy mogą się pochwalić drugim najgorszym atakiem w lidze i drugą najgorszą obroną.
Juventus znajduje się jedną pozycję nad strefą spadkową tylko i wyłacznie ze względu na korzystny bilans z ekipą z Bergamo.



21: remis w meczach rozegranych w ramach dwudziestej trzeciej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dzwudziestej trzeciej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7740211612372

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
08.02.2009, Catania-Juve, 1-223.02.1997, Fiorentina-Juve, 1-105.02.2005, Palermo-Juve, 1-0


200: bramek puszczonych przez Buffona w meczach Serie A w barwach Juve w 229 meczach, co daje mu średnią 0,87 puszczonej bramki/mecz. W sumie Gigi w 335 meczach 293 razy musiał wyciągać piłkę z siatki (0,87/mecz).

BILANS KADRY PO TRZYDZIESTU JEDEN MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini2724302220
1Buffon26233331001
28Diego2823265630
4Melo26215930122
11Amauri2921354141
6Grosso2520881240
5Cannavaro1916480250
33Legrottaglie1815461040
8Marchisio1814432240
18Poulsen2113850050
2Caceres1813721351
16Camoranesi2213664450
21Grygera1812180140
17Trezeguet169668020
22Sissoko117860040
29De Ceglie187680110
10Del Piero137384010
20Giovinco156731110
9Iaquinta76204210
30Tiago105360030
13Manninger64563000
7Salihamidzic74542020
15Zebina73070020
19Molinaro52940000
26Candreva42840000
27Paolucci4990000
40Immobile4350000
39Marrone2330010
36Giandonato170000
12Chimenti000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
61620


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
40


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie725
Serie A61 (6)*5 (3)
Champions League9 (9)0 (-)
Coppa Italia50

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie3244


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu29**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1456%

*pod uwagę brana kadra 28 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (25 zawodników)
**w tym trzech zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
82261116


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 23. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/955216433820+182,26
1995/963911663623+131,70
1996/974512923115+161,96
1997/985115624919+302,22
1998/99349772623+31,48
1999/005014813311+222,17
2000/014814634019+212,09
2001/024713824316+272,04
2002/035115624416+282,22
2003/045216434725+222,26
2004/055015533814+242,17
2005/066220214813+352,70
2006/075215714415+292,26
2007/084713824319+242,04
2008/094614543820+182,00
2009/103510583530+51,52

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dwudziestu trzech kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,52 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 57,83 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
616Alessandro Del Piero266Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega169David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
616Alessandro Del Piero266Alessandro Del Piero
335Gianluigi Buffon169David Trezeguet
309David Trezeguet32Mauro Camoranesi
277Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
153Giorgio Chiellini18Amauri
135Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
114Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
102Jonathan Zebina7Fabio Cannavaro
88Zdenek Grygera7Nicola Legrottaglie
81Cristian Molinaro5Diego


Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

PatrykJuveFun | 14.02.2010 | 11:34:49
Ok :)

NeWhOlLaNd | 14.02.2010 | 12:35:46
fajnie wygląda ta tabela z ostatnich 10 kolejek :D

matijuve | 14.02.2010 | 12:48:46
Buffon ma 31 bramek? ciekawe...

Kogut W. | 14.02.2010 | 13:06:58
@matijuve
Naucz się czytać. Nudni już są ci ludzie, którzy pod każdym newsem ze statystykami piszą ile Buffon goli strzelił...


Fabianoo14 | 14.02.2010 | 13:32:32
heh amauri bije rekordy :D 29 meczow i 4 bramki :) to sie nazywa snajper !


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone