index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
25.02.2010  16:20:25    |         3  
Drugie zwycięstwo w Serie A z rzędu pozwoliło Bianconerim awansować na czwarte miejsce w tabeli. Obecnie Juventus ma 9 punktów straty do trzeciej Romy, 10 do drugiego Milanu i 14 do prowadzącego Interu. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Bologną:

1: bramka Candrevy w barwach Juve w 6 meczach.

1: czerwona kartka dla drużyny grającej przeciwko Juve w bieżącym sezonie Serie A. Piłkarze Starej Damy oglądali czerwony kartonik już aż 5 razy w tych rozgrywkach.

2: i pół miesiąca temu po raz ostatni na boisku pojawił się Camoranesi. Miało to miejsce 12.12.2009r. w meczu Bari - Juve 3-1.

3: mecz Juventusu z Bologną rozegrany w ramach 25. kolejki Serie A. Dwa wcześniejsze miały miejsce 28.02.1965 (padł remis 1-1) i 12.03.1972 (Juventus wygrał 2-1).

3: miesiące temu, 26.11.2009 Juventus rozegrał ostatnie spotkanie ligowe, w którym nie stracił bramki. Był to mecz z Udinese, wygrany przez Bianconerich 1-0 (bramka Grosso). W każdym z kolejnym dwunastu spotkań bramkarz Starej Damy wpuszczał od 1 do 3 bramek.

4: gol w sezonie strzelony przez zawodnika wchodzącego z ławki. Oto szczegóły:
DataMeczWynikStrzelec
24.09.2009Genoa-Juventus2-2Trezeguet wszedł za Amauriego w 82' i w 86' strzelił gola na 2-2.
28.10.2009Juventus-Sampdoria5-1Trezeguet wszedłza Amauriego w 66' i strzelił gola na 5-1 w 88'.
20.12.2009Juventus-Catania1-2Salihamidzic wszedł za Melo w 32' i w 66' zdobył bramkę na 1-1.
21.02.2010Bologna-Juventus1-2Candreva wszedł za Diego w 60' i w 66' strzelił zwycięską bramkę na 1-2.


Poniżej przedstawiamy ilość bramek strzeonych przez zawodników wchodzących z ławki od momentu, kiedy za zwycięstwo dostaje się 3 punkty:
SezonBramki z ławki
1994/954
1995/9614
1996/9710
1997/9815
1998/997
1999/007
2000/0110
2001/028
2002/0313
2003/0417
2004/058
2005/0610
2006/078
2007/0813
2008/095
2009/104


6: wygranych meczów w Serie A na wyjeździe (50%). Bianconeri częściej zgarniali trzy punkty grając w meczach wyjazdowych. W meczach u siebie zwyciężyli tylko w 46% meczów Serie A bieżącego sezonu.

6: gol Diego w bieżącym sezonie w 31 meczach, z czego 4 w Serie A i 2 w Coppa Italia.

11: spotkanie rozegrane 21. lutego i siódma wygrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 21. lutego:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie117222212


26: w historii zwycięstwo Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Bologni.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane GenoiBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe642620188672

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
29.10.2008, 1-213.04.2003, 2-229.11.1998, 3-0


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Bologną w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
5Sivori Omar12Varglien I Mario
4Bettega Roberto11Bettega Roberto
3Anastasi Pietro11Boniperti Giampiero
3Causio Franco11Cuccureddu Antonello
3Charles John11Furino Giuseppe

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

38: zwycięstwo w meczach rozegranych w ramach dwudziestej piątej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dwudziestej piątej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7738241511970

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.02.2009, Palermo-Juve, 0-226.02.2008, Juve-Torino, 0-018.02.2001, Lazio-Juve, 4-1


40: mecz Marchisio w Serie A w barwach Juve, w których strzelił do tej pory 5 goli. W sumie pomocnik ma na swoim koncie 79 występów w koszulce w biało-czarne pasy.

74: wygrana Juve w historii potyczek z Bologną.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane BologniBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie162745929235154
Serie A128624422191120


90: mecz Grygery w barwach Juve, z czego 71 w Serie A (3 bramki), 9 w Coppa Italia, 9 w Lidze Mistrzów z eliminacjami i 1 w Lidze Europejskiej.


BILANS KADRY PO TRZYDZIESTU CZTERECH MECZACH:

NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini3027002220
1Buffon29260335001
28Diego3125476740
11Amauri3223867151
4Melo28233930122
6Grosso2520881240
33Legrottaglie2118161050
5Cannavaro1916480250
8Marchisio2116112260
2Caceres1914621451
18Poulsen2113850050
16Camoranesi2313694450
21Grygera2013530140
29De Ceglie2110380210
10Del Piero 1610056210
22Sissoko1410020050
17Trezeguet179768020
20Giovinco166741110
9Iaquinta76204210
7Salihamidzic105732031
30Tiago105360030
13Manninger64563000
15Zebina94420030
26Candreva63791010
19Molinaro52940000
27Paolucci4990000
40Immobile4350000
39Marrone2330010
36Giandonato170000
12Chimenti000000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
61825


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
60


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie816
Serie A67 (9)*5 (4)
Champions League9 (9)0 (-)
Coppa Italia50
Liga Europejska31

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie4344


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu29**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1560%

*pod uwagę brana kadra 28 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (25 zawodników)
**w tym trzech zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
144241414


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 25. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/955818434120+212,32
1995/964513664525+201,80
1996/974913102315+191,96
1997/985315825222+302,12
1998/994011773025+51,60
1999/005616813711+262,24
2000/015215734220+222,08
2001/025114924719+282,04
2002/035717624816+322,28
2003/045517445130+212,20
2004/055416634015+252,16
2005/066621315115+362,64
2006/075817714915+342,32
2007/084813934421+231,92
2008/095015554121+202,00
2009/104112584033+71,64

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dwudziestu pięciu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,64 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 62,32 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
619Alessandro Del Piero268Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega169David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
619Alessandro Del Piero268Alessandro Del Piero
338Gianluigi Buffon169David Trezeguet
310David Trezeguet32Mauro Camoranesi
278Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
156Giorgio Chiellini21Amauri
139Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
114Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
104Jonathan Zebina7Fabio Cannavaro
90Zdenek Grygera7Nicola Legrottaglie
81Cristian Molinaro6Diego



Zobacz także:
Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Brutalo | 25.02.2010 | 16:46:46
Bramki strzelane przez zawodników z ławki
2007/08 13
Spokojnie połowa to Iaquinta. Zespół wiele traci na jego długiej absencji...


playmaker | 25.02.2010 | 16:59:42
Buffon sie rozstrzelal?

Brutalo | 25.02.2010 | 17:27:05
pmx10
Niestety Buffon puścił w 29 meczach 35 bramek. Ostatni raz czyste konto było 22 listopada...



Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone