index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
27.03.2010  16:43:22    |         1  
Czternasta porażka w sezonie, a dziesiąta w ramach Serie A - tak przedstawia się bilans Juve po czterdziestu jeden meczach bieżącego sezonu. Obecnie, na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek Juventus zajmuje szóste miejsce w tabeli ligowej. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Sampdorią:

4: mecz Juventusu z Sampdorią rozegrany w ramach dwudziestej dziewiątej kolejki Serie A. Do tej pory trzykrotnie padał remis: 29.03.1953 - 1-1; 09.04.1972 - 0-0; 04.03.1990 - 0-0.

10: porażka w Serie A w bieżącym sezonie, a czternasta w sumie we wszystkich meczach.
Czternaście przegranych w sezonie to najgorszy rezultat od sezonu, w którym zaczęto przyznawać za zwycięstwo trzy punkty. Wcześniej tylko jeden raz było gorzej. Miało to miejsce w sezonie 1961/62, kiedy to Juventus przegrał 19 na 46 rozegranych spotkań (41,3%). W dotychczasowym tempie (średnio 3,5 porażki na 10 spotkań) Juventus powinien zakończyć sezon 2009/10 z 17-18 przegranymi na koncie.

Oto klasyfikacja najgorszych sezonów pod względem ilości wszystkich przegranych meczów:
SezonPorażkiSuma meczów% przegranych
1961/62194641,3%
2009/10144134,15%
1990/91144928,57%
1963/64134330,23%
1987/88134628,26%
1998/99135324,53%


Poniżej klasyfikacja uwzględniająca ilość porażek w meczach ligowych w kolejności od najwyższego odsetka przegranych. W obecnym sezonie, jeśli Juventus utrzyma dotychczasową tendencję (3,5 porażki na 10 spotkań) zakończy sezon z 13-14 przegranymi w lidze.
SezonPorażkiSuma meczów% przegranych
1911/12121866,67%
1961/62153444,12%
1956/57123435,29%
2009/10102934,48%


16: spotkanie rozegrane 21. marca i czwarty siódma porażka.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 21. marca:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie166372322


16: mecz w rozgrywkach ligowych z rzędu, w którym Bianconerim nie udało się zakończyć spotkania z czystym kontem. Piłkarze Starej Damy są na jak najlepszej drodze, aby pobić rekord. Do tej pory sytuacja z większą ilością meczów z rzędu z co najmniej jedną straconą bramką miała miejsce tylko raz. W sezonie 1954/55. Wtedy bramkarz Juve musiał wyciągać piłkę z siatki w każdym z 18 meczów ligowych z rzędu.
Oto szczegółowa klasyfikacja:
SezonIlość spotkań
1954/5518
2009/1016
1911/1215
1961/6214
1992/9313
1940/4113
1946/4711
1950/5110


17: porażka w meczach rozegranych w ramach dwudziestej dziewiątej kolejki Serie A:
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dwudziestej dziewiątej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7733271710574

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.03.2009, Roma-Juve, 1-419.03.2008, Empoli-Juve, 0-024.03.2000, Milan-Juve, 2-0


18: w historii porażka Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Sampdorii. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe531817186463

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
04.03.2006,0-127.09.2008, 0-0110.12.1995, 2-0


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Sampdorią w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Giampiero Boniperti13Giampiero Boniperti
7Sivori Omar10Salvatore Sandro
4Altafini Jose9Castano Ernesto
3Del Piero Alessandro9Del Piero Alessandro
3Mora Bruno9Furino Giuseppe

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

20: mecz Grosso w Serie A barwach Juve, a 30 w sumie w koszulce w biało-czarne pasy. Do tej pory obrońca strzelił dla Bianconerich dwie bramki.

23: porażka w historii potyczek Juve z Sampdorią. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie115583423189114
Serie A106503422161101


50: mecz Sissoko w Serie A barwach Juve, w któych strzelił trzy bramki.

55: bramek straconych w 41 rozegranych meczach sezonu 2009/10. Także w tej klasyfikacji Juventus ma szansę, aby ustanowić nowy rekord. Przy obecnej średniej ilości traconych bramek na mecz (1,34) zakończy sezon z 67-68 bramkami straconymi.
Oto podsumowanie przedstawiające najgorsze sezony w wykonaniu Bianconerich pod względem ilości straconych goli:
SezonBramki straconeSuma meczów
1961/627046
1958/596440
2003/046251
1992/936254
1942/435932
1957/585743
2009/105541
1998/995553


60: mecz Iaquinty w Serie A barwach Juve, w któych zdobył 23 bramki. W sumie napastnik rozegrałw biało-czarnych barwach 78 meczów i strzelił 31 goli.

90: mecz ligowy Zebiny barwach Juve, z czego 66 w Serie A i 24 w Serie B.

BILANS KADRY PO CZTERDZIESTU JEDEN MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
28Diego3830757950
3Chiellini3329702220
4Melo33278930142
1Buffon29260335001
6Grosso3024082240
11Amauri3324017151
33Legrottaglie2622292070
5Cannavaro2420350251
8Marchisio2620022280
21Grygera2416840140
17Trezeguet25157910120
18Poulsen2415660050
22Sissoko2115410180
16Camoranesi2815364460
2Caceres1914621451
29De Ceglie2613810210
10Del Piero2113438210
13Manninger1081612000
15Zebina148031041
26Candreva137852220
7Salihamidzic137452041
9Iaquinta107224210
20Giovinco166741110
30Tiago105360030
19Molinaro52940000
12Chimenti32708000
27Paolucci51090000
40Immobile4350000
39Marrone2330010
36Giandonato170000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
92028


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
70


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie998
Serie A77 (6)*5 (4)
Champions League9 (9)0 (-)
Coppa Italia50
Liga Europejska83

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie4366


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu30**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1664%

*pod uwagę brana kadra 28 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (25 zawodników)
**w tym trzech zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
175231615


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 29. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/956420454825+232,21
1995/965717665127+241,97
1996/9756151134119+221,93
1997/986318926125+362,17
1998/994512983630+61,55
1999/006018834216+262,07
2000/0158161034824+242,00
2001/0256151135123+281,93
2002/036419735521+342,21
2003/046219555734+232,14
2004/056620634716+312,28
2005/067423515718+392,55
2006/076720725719+382,31
2007/0855151044924+251,90
2008/096219555123+282,14
2009/1045136104540+51,55

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dwudziestu dziewięciu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,55 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 58,96 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
623Alessandro Del Piero270Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
624Alessandro Del Piero270Alessandro Del Piero
338Gianluigi Buffon171David Trezeguet
317David Trezeguet32Mauro Camoranesi
283Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
159Giorgio Chiellini21Amauri
144Nicola Legrottaglie14Giorgio Chiellini
119Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
109Jonathan Zebina7Nicola Legrottaglie
94Zdenek Grygera7Fabio Cannavaro
84Claudio Marchisio7Diego


Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Shady | 27.03.2010 | 16:53:17
"W dotychczasowym tempie (średnio 3,5 porażki na 10 spotkań) Juventus powinien zakończyć sezon 2009/10 z 17-18 przegranymi na koncie."
do jakich to czasów doszło :o
2012 się zbliża, totalna zagłada



Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone