index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
5.04.2010  23:14:22    |         8  
Dwunasta porażka w Serie A i szesnasta w sezonie. Bianconeri idą jak burza i biją kolejne rekordy. Dziewiętnaście meczów bez zachowania czystego konta to najgorszy rezultat w historii. Obecnie Stara Dama zajmuje siódme miejsce w tabeli i jest na jak najlepszej drodze, aby powtórzyć osiągnięcie z sezonu 1990/91, kiedy to drużyna prowadzona przez Maifrediego zakończyła sezon na siódmej pozycji i została wyeliminowana z walki o Europejskie Puchary. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Udinese:

2: mecz Juventusu z Udinese rozegrany 3. kwietnia. Pierwszy miał miejsce w 1993 roku i zakończył się wynikiem bezbramkowym.

2: mecz w sezonie 2009/10 przegrany w stosunku 0-3. Pierwszy miał miejsce 10. stycznia, kiedy to Bianconeri ulegli na własnym boisku Milanowi. 0-3 to najgorszy rezultat w bieżącym sezonie.

2: spotkanie między Juve a Udinese rozegrane w ramach 32. kolejki Serie A. Pierwsze miało miejsce 2. maja 1982 roku. Juventus wygrał wtedy 5-1.

5: w historii porażka Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Udinese. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe36211056428

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
10.02.2008,1-220.03.2004, 0-028.01.2009, 2-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Udinese w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
4Del Piero Alessandro10Del Piero Alessandro
3Charles John8Conte Antonio
3Hansen John8Scirea Gaetano
3Hansen Karl8Tacchinardi Alessio
3Marocchino Domenico7Birindelli Alessandro

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

8: mecz przegrany w bieżącym sezonie do zera, z czego siedem w ramach Serie A (Palermo- wyjazd, Cagliari-wyjazd, Milan-dom, Chievo -wyjazd, Palermo-dom, Sampdoria-wyjazd, Udinese - wyjazd) i jeden w Lidze Mistrzów (Bordeaux - wyjazd), a dziesiąty w którym Bianconerim nie udało się zdobyć bramki.
Podobnie przedstawia się bilans meczów, w których Juventus zagrał na zero z tyłu. Dziesięć spotkań, z czego dwa remisy i osiem wygranych.

10: przegrana w historii potyczek Juve z Udinese. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie7951181015665
Serie A7248141014762


12: porażka w Serie A w bieżącym sezonie, a 16. w sumie we wszystkich meczach.
Szesnaście przegranych w sezonie to najgorszy rezultat od sezonu, w którym zaczęto przyznawać za zwycięstwo trzy punkty. Wcześniej tylko jeden raz było gorzej. Miało to miejsce w sezonie 1961/62, kiedy to Juventus przegrał 19 na 46 rozegranych spotkań (41,3%). W dotychczasowym tempie (średnio 3,6 porażki na 10 spotkań) Juventus powinien zakończyć sezon 2009/10 z 17-18 przegranymi na koncie.

Oto klasyfikacja najgorszych sezonów pod względem ilości wszystkich przegranych meczów:
SezonPorażkiSuma meczów% przegranych
1961/62194641,3%
2009/10164436,3%
1990/91144928,57%
1963/64134330,23%
1987/88134628,26%
1998/99135324,53%


Poniżej klasyfikacja uwzględniająca ilość porażek w meczach ligowych w kolejności od najwyższego odsetka przegranych. W obecnym sezonie, jeśli Juventus utrzyma dotychczasową tendencję (3,75 porażki na 10 spotkań) zakończy sezon z 14 przegranymi w lidze.
SezonPorażkiSuma meczów% przegranych
1911/12121866,67%
1961/62153444,12%
2009/10123037,5%
1956/57123435,29%


13: spotkanie rozegrane 3. kwietnia i czwarta przegrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 3. kwietnia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie134541714


15: porażka w meczach rozegranych w ramach trzydziestej drugiej kolejki Serie A. Ostatni raz Bianconerim udało się wygrać w tej rundzie rozgrywek ligowych 7 lat temu!
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach trzydziestej drugiej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7744181514179

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
27.04.2003, Juve-Brescia 2-118.04.2009, Juve-Inter, 1-106.04.2008, Palermo-Juve, 3-2


19: mecz w rozgrywkach ligowych z rzędu, w którym Bianconerim nie udało się zakończyć spotkania z czystym kontem. Piłkarze Starej Damy pobili rekord z sezonu 1954/55. Oto szczegółowa klasyfikacja:
SezonIlość spotkań
2009/1019
1954/5518
1911/1215
1961/6214
1992/9313
1940/4113
1946/4711
1950/5110


40: mecz De Ceglie w Serie A w barwach Juve. W sumie 23-lwtni zawodnik rozegrał w koszulce w biało-czarne pasy 61meczów i strzelił jedną bramkę.

43: lata temu Juventus przegrał w meczu wyjazdowym z Udinese 0-3. Tym samym wyrównał najgorszy rezultat osiągnięty na Stadio Friuli.

62: bramki straconych w 44 rozegranych meczach sezonu 2009/10. Także w tej klasyfikacji Juventus ma szansę, aby ustanowić nowy rekord. Przy obecnej średniej ilości traconych bramek na mecz (1,41) zakończy sezon z 70 bramkami straconymi.
Oto podsumowanie przedstawiające najgorsze sezony w wykonaniu Bianconerich pod względem ilości straconych goli:
SezonBramki straconeSuma meczów
1961/627046
1958/596440
2003/046251
1992/936254
2009/106242
1942/435932
1957/585743
1998/995553


70: mecz Sissoko w barwach Juve, z czego 52 w Serie A (3 bramki), 4 w Coppa Italia, 10 w Lidze Mistrzów i eliminacjach i 4 w Lidze Europejskiej.

141: spalonych w 32 meczach Serie A mają na swoim koncie piłkarze Starej Damy. To jedyna klasyfikacja, w której Bianconeri mogą pochwalić się prowadzeniem. Drugie jest Chievo (137 spalonych), trzecie Palermo (120).
Z piłkarzy Juve najczęściej na spalonym łapany był Amauri (41 razy), Treze (36), Del Piero (18) i Iaquinta (11).


BILANS KADRY PO CZTERDZIESTU CZTERECH MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
28Diego4031387950
3Chiellini3430604220
4Melo36299940152
1Buffon29260335001
11Amauri3626007151
6Grosso3225882240
33Legrottaglie2824092070
5Cannavaro2723050251
8Marchisio2922722280
22Sissoko2317210180
21Grygera2517080140
16Camoranesi3016644470
17Trezeguet26165010120
18Poulsen2515750050
10Del Piero2415609430
29De Ceglie2714710210
2Caceres1914621451
13Manninger13108619000
15Zebina1710731061
26Candreva169262220
20Giovinco187531120
9Iaquinta117514210
7Salihamidzic137452041
30Tiago105360030
19Molinaro52940000
12Chimenti32708000
27Paolucci51090000
40Immobile4350000
39Marrone2330010
36Giandonato170000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
102130


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
70


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie1068
Serie A84 (6)*5 (4)
Champions League9 (9)0 (-)
Coppa Italia50
Liga Europejska83

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie4376


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu30**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1664%

*pod uwagę brana kadra 28 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (25 zawodników)
**w tym trzech zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
113251219


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 32. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/957022465628+282,19
1995/966118775533+221,91
1996/9763171234821+271,97
1997/9870201026325+382,19
1998/9948131093834+41,50
1999/006820844519+262,13
2000/0167191035626+302,09
2001/0265181135723+342,03
2002/036920935924+352,16
2003/046319676241+211,97
2004/057021745522+332,19
2005/067924716120+412,47
2006/077422826321+422,31
2007/0861171055630+261,91
2008/096419765730+272,00
2009/1048146124847+11,50

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po trzydziestu jeden kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,50 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 57,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
627Alessandro Del Piero271Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
627Alessandro Del Piero271Alessandro Del Piero
338Gianluigi Buffon171David Trezeguet
318David Trezeguet32Mauro Camoranesi
285Mauro Camoranesi31Vincenzo Iaquinta
160Giorgio Chiellini21Amauri
146Nicola Legrottaglie16Giorgio Chiellini
122Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
112Jonathan Zebina7Nicola Legrottaglie
95Zdenek Grygera7Fabio Cannavaro
87Claudio Marchisio7Diego


Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

dawid91 | 5.04.2010 | 23:41:23
No ręce same składają się do oklasków

delarudii | 6.04.2010 | 0:06:00
Najwięcej bramek w sezonie? Gigi Buffi :D ;]

Tichondris | 6.04.2010 | 1:07:43
to już 95 razy pan zdenek rozczarował...leci ten czas ach leci..

brartek11 | 6.04.2010 | 5:01:18
delarudii to sa bramki stracone

Juventinha | 6.04.2010 | 8:29:45
Tichondris-niekoniecznie ;) Pan Zdenek nie grał w tym meczu :P

annihilator1988 | 6.04.2010 | 9:58:04
Jeszcze dwa w sezony, a będziemy sie cieszyć z 300 gola Ale w barwach Juve

Tichondris | 6.04.2010 | 10:21:34
hehe;) pryzmat sezonu, "kariery"... ciężko jest nie być rozczarowanym jako kibic. Pozdrawiam.
Ps. Sezonie, skończ się już


MaNieK_JuVe | 6.04.2010 | 10:28:10
Nowa ksywa amauriego "Di legno Principe di fuorigioco" :D


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone