index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
14.05.2010  18:58:31    |         11  
Porażka z Parmą w przedostatniej kolejce włoskiej Serie A zapewniła Juventusowi siódme miejsce w tabeli na koniec sezonu. Jest to najgorsze miejsce od 11 lat, kiedy to w sezonie 1998/99 Bianconeri uplasowali się na tej samej pozycji. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Parmą:

2: porażka w meczach rozegranych w ramach trzydziestej siódmej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach trzydziestej siódmej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska115422013

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
24.05.2009, Siena-Juve 0-311.05.2008, Juve-Catania, 1-120.06.1948, Bari-Juve, 2-1


2: w historii porażka Juve w meczach domowych przeciwko Parmie. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ParmyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe1811524116

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
16.04.2008, 3-008.02.2006, 1-107.02.1999, 2-4


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Parmą w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
10Del Piero Alessandro14Del Piero Alessandro
4Baggio ROberto9Conte Antonio
3Ravanelli Fabrizio9Ferrara Ciro
3Trezeguet David7Buffon Gianluigi
2Amoruso Nicola6Birindelli Alessandro

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

4: raz* Juventus zajął siódme miejsce w klasyfikacji końcowej w rozgrywkach ligowych. Taki sam "wyczyn" udał się Bianconerim także w sezonach 1954/55, 1990/91, 1998/99. Gorzej było tylko 4 razy.Szczegóły poniżej:

Miejsce w tabeliIlość
1.29
2.17
3.13
4.7
5.6
6.3
7.4
8.1
9.1
12.2


*uwzględniono sezony od 1925/26, łacznie z Serie B, bez rozgrywek rozgrywanych w czasie wojny

7: bramka Iaquinty w bieżącym sezonie, a szósta w Serie A

10: porażka w historii potyczek Juve z Parmą. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ParmyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie522715108947
Serie A36161376237


12: spotkanie rozegrane 9. maja i piąta porażka.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 9. maja:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie125251413


20: mecz Caceresa w barwach Juve, z czego 14 w Serie A (1 gol), 1 W Coppa Italia i 5 W Lidze Mistrzów.

40: mecz Melo w barwach Juve, z czego 29 w Serie A (3 gole), 2 w Coppa Italia, 6 w Lidze Mistrzów, 3 w Lidze Europejskiej.

100: mecz Cannavaro w Serie A w barwach Juve, w których strzelił 6 goli. W sumie rozegrał on 127 meczów dla Starej Damy i zdobył 7 bramek.

273: bramka Del Piero w barwach Juve, 11 w bieżącym sezonie, a 177 w sumie w Serie A. Jeszcze jednej bramki w lidze brakuje mu, aby dogonić najlepszego strzelca Serie A w historii Juve, Giampiero BOnipertiego, który ma na swoim koncie 178 goli.


BILANS KADRY PO CZTERDZIESTU DZIEWIĘCIU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini3935105240
28Diego44346671050
4Melo40335940182
1Buffon34305341001
11Amauri4027977251
5Cannavaro3227550261
6Grosso3527532250
8Marchisio3426953390
33Legrottaglie2824092070
18Poulsen3019030150
10Del Piero28182711430
29De Ceglie3118220230
16Camoranesi3217994480
22Sissoko24175801101
21Grygera2517080140
17Trezeguet27166410120
2Caceres2015521451
15Zebina2114201071
9Iaquinta1611217320
13Manninger13108619000
26Candreva1910052320
7Salihamidzic177872051
20Giovinco197701120
30Tiago105360030
19Molinaro52940000
12Chimenti32708000
27Paolucci51090000
40Immobile4350000
39Marrone2330010
36Giandonato170000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2009/10
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
112234


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
80


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie1188
Serie A96 (6)*5 (4)
Champions League9 (9)0 (-)
Coppa Italia50
Liga Europejska83

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie5476


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu30**100%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1664%

*pod uwagę brana kadra 28 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (25 zawodników)
**w tym trzech zawodników Primavery, nie wliczonych do podstawowej kadry

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
103161118


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 37. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/957323475932+272,15
1995/966519875835+231,91
1996/9765171435124+271,91
1997/9874211126728+392,18
1998/9954159104236+61,59
1999/007121854620+262,09
2000/0173211036127+342,15
2001/0271201136423+412,09
2002/037221946429+352,12
2003/046921676742+252,03
2004/058325846325+382,24
2005/0688261016924+452,38
2006/0785251027124+472,30
2007/0871201166934+351,92
2008/0971201166737+301,92
2009/1055167145553+21,49

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po trzydziestu siedmiu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,49 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 56,49 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYM SEZONEM:


Uploaded with ImageShack.us

TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
631Alessandro Del Piero273Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore131Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
631Alessandro Del Piero273Alessandro Del Piero
343Gianluigi Buffon171David Trezeguet
319David Trezeguet34Vincenzo Iaquinta
287Mauro Camoranesi32Mauro Camoranesi
165Giorgio Chiellini21Amauri
146Nicola Legrottaglie17Giorgio Chiellini
127Fabio Cannavaro8Hasan Salihamidzic
116Jonathan Zebina8Nicola Legrottaglie
95Zdenek Grygera7Fabio Cannavaro
92Claudio Marchisio7Diego


Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Wojtek | 14.05.2010 | 23:03:53
uu coś słabo dzisiaj z newsami to pierwsy news i pewnie ostatni na dzisiaj ;p

Sorek21 | 14.05.2010 | 23:33:10
Porównajcie statystyki Amauriego i Trezegueta. Ile ten Amauri mu czasu zmarnował.Diego bardzo ładnie a niektórzy piszą że słaby

Del Piero1 | 15.05.2010 | 9:14:35
4 Melo 40 3359 4 0 18 2
3 Chiellini 39 3510 5 2 4 0

Więcej bramek mniej kartek i kto tu powie,że melo był przydatny w tym sezonie nawet Chiellini który jest obrońcą lepiej od niego gra w przodzie...


Del Piero1 | 15.05.2010 | 9:15:28
i mniej agresywnie :D

dzida88 | 15.05.2010 | 10:44:35
Teraz prosze sobie porownac trio: Treze, Iaquinta i Amauri. Z tej trojki zdecydowanie najlepiej spisuje sie Iaquinta. CO z tego, ze Treze ma kilka bramek wiecej, skoro rozegral 11 meczy wiecej. Amauri to w ogole odpada w przedbiegach.

Druga kwestia - do tych wszystkich co stale gadaja, ze Diego sie nie sprawdza. Popatrzcie ile ma asyst i goli! Nikt inny nawet nie ma polowy tyle asyst co on. Cala druzyna grala w tym sezonie slabo, a wy probujecie zwalic to na Diego.

Trzecia kwestia - zdeydowanie pilkarz sezonu - Chiellini! Jak on gra w obronie to robi niesamowita roznice, do tego swietnie umie nia dyrygowac i co najlepsze (troche smieszne) - on strzelil 5 bramke. Moze dla niektorych to nic nadzwyczajnego, jednak porownujac do np. Amauriego, ktory ma tylko 2 wiecej i jest napastnikiem to jednak cos znaczy.

Sumujac.
Oby przyszly sezon byl o wiele lepszy. Potrzebne oczywiscie sa zmiany: tak i trenera, jak i pilkarzy: atak, obrona i skrzydla. Co bedzie...pozyjemy-zobaczymy.


annihilator1988 | 15.05.2010 | 10:57:24
Wpis niezgodny z regulaminem
Kartka
-Lucas-


boombastic123 | 15.05.2010 | 12:26:51
i co zobaczyliscie jak wyglada bilans Diego palanty(do niektorych) ktorzy sa przeciwko mu i wobec jego sprzedazy

jarmel | 15.05.2010 | 12:36:47
cos slabo z newsami ostatnio, chlopaki sie ociagaja ;d

jarmel | 15.05.2010 | 12:41:54
a co do statystyk to jak my mielismy cos osiagnac jak takie asy jak czarodziej Poulsen, Legro czy Grosso sa w pierwszej dziesiatce pod wzgledem minut na boisku -.-

rolek86 | 15.05.2010 | 12:50:45
gdzei jakies newsy ??!!??

annihilator1988 | 15.05.2010 | 12:53:02
Alex 1 bramke na 2,54 meczy , Amauri 1 bramka na 5,71 spotkań. Ponoć Secco złożył rezygnacje , przynajmniej na Solo tak piszą


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone