index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
2.09.2010  22:11:28    |         14  
Juventus zainaugurował rozgrywki Serie A od porażki. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 28 lat temu. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Bari:

1: mecz w barwach Juve Krasicia i Quagliarelli.

1: mecz w bieżącym sezonie bez strzelonej bramki. W pozostałych czterech Juventus zdobył 6 goli, średnio 1,5/mecz.

1: porażka Juve pod wodzą trenera Del Neriego. Wcześniejsze 4 mecze w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej Bianconeri wygrali.

2: mecz z Bari w pierwszej kolejce rozgrywek ligowych. Pierwszy miał miejsce 13.09.1936r. i zakończył się remisem 1-1.

2: mecz z Bari rozegrany 29. sierpnia. Pierwszy miał miejsce w 1971 roku. Był to mecz Pucharu Włoch i zakończył się remisem 1-1.

3: żółta kartka w bieżącym sezonie Claudio Marchisio w czwartym rozegranym meczu (339 minut).

4: bramki strzelone, średnio 1,00/mecz i 2 stracone, średnio 0,5/mecz - to bilans wszystkich czterech spotkań rozegranych w sierpniu, kiedy to Juventus wygrał trzy mecze i raz przegrał.

MiesiącStosunek bramekIlość meczówŚrednio strzelone/meczŚrednio stracone/mecz
Lipiec2-012,00,0
Sierpień4-241,00,5
SUMA6-251,200,40


6: porażka w meczach rozegranych w ramach pierwszej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach pierwszej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska784923617268

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
23.08.2009, Juve-Chievo 1-031.08.2008, Fiorentina-Juve, 1-112.09.1982, Sampdoria-Juve, 1-0


7: w historii porażka Juve w meczach wyjazdowych przeciwko Bari. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane BariBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe30121174429

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
18.02.2001, 0-124.10.1999, 1-112.12.2009, 3-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Bari w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
4Gabetto Guglielmo9Depetrini Teobaldo
3Del Piero Alessandro7Foni Alfredo
2Borel II Felice7Parola Carlo
2Cesarini Renato7Rava Pietro
2Lustha Riza7Varglien I Mario

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

8: zawodników debiutujących w Serie A w barwach Juve: Krasic, Quagliarella, Bonucci, Motta, Storari, Pepe, Martineza, Lanzafame.

9: porażka w historii potyczek Juve z Bari. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane BariBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie694020914654
Serie A593616712642


11: spotkanie rozegrane 29. sierpnia i druga porażka.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 29. sierpnia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie116321711


13: raz Juventus rozpoczął rozgrywki ligowe od porażki. Dwa razy po tak nieudanym debiucie udawało się jednak zdobyć scudetto. Szczegóły poniżej:

SezonMecz inauguracyjnyMiejsce na koniec sezonu
190011.03.1900 Torinese-Juve 1-01 runda
190713.01.1907 Torino-Juve 2-1eliminacje
190910.01.1909 Torino-Juve 1-0eliminacje
1909/1007.11.1909 Juve-Torino 1-33. miejsce w grupie elimin.
1911/1208.10.1911 Torino-Juve 2-1eliminacje
1912/1303.11.1912 Juve-Piemonte 1-2eliminacje
1927/2827.09.1927 Juve-Casale 1-23. miejsce
1932/3318.09.1932 Alessandria-Juve 3-2scudetto
1938/3918.09.1938 Lucchese-Juve 1-08. miejsce
1939/4017.09.1939 Inter-Juve 4-03.miejsce
1974/7506.10.1974 Bologna-Juve 2-1scudetto
1982/8312.09.1982 Sampdoria-Juve 1-02 miejsce
2010/1129.08.2010 Bari-Juve 1-0???


30: mecz Melo w Serie A w barwach Juve, w których strzelił 3 bramki.

70: mecz Paolo De Ceglie w koszulce w biało-czarne pasy, w których zdobył jednego gola.


BILANS KADRY PO PIĘCIU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
19Bonucci54501010
3Chiellini54500010
29De Ceglie54500000
2Motta54500110
30Storari54502000
23Pepe54180010
5Sissoko53870000
8Marchisio43390030
11Amauri43053000
20Lanzafame52750010
10Del Piero52512100
25Martinez42080000
28Diego31990200
4Melo31680000
18Quagliarella1900000
27Krasic1450000
17Trezeguet190000
36Giandonato150000
27Ekdal110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
105


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
10


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie80
Serie A2 (9)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska--
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie0000


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu19**73%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę314%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym jeden zawodnik Primavery, niewliczony do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
165141211


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 1. KOLEJCE LIGOWEJ OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/9510101101,00
1995/96310041+33,00
1996/9710101101,00
1997/98310020+23,00
1998/99310043+13,00
1999/0010101101,00
2000/01310021+13,00
2001/02310040+43,00
2002/03310030+33,00
2003/04310051+43,00
2004/05310030+33,00
2005/06310010+13,00
2006/0710101101,00
2007/08310051+43,00
2008/0910101101,00
2009/10310010+13,00
2010/11000101-10,00

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po jednej kolejce Juventus ma na swoim koncie średnio 0,0 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 00,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z UBIEGŁYMI SEZONAMI:
Uploaded with ImageShack.us

TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
637Alessandro Del Piero275Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
637Alessandro Del Piero275Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon34Vincenzo Iaquinta
171Giorgio Chiellini24Amauri
146Nicola Legrottaglie17Giorgio Chiellini
97Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
95Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
88Amauri6Claudio Marchisio
85Vincenzo Iaquinta3Felipe Melo
76Momo Sissoko3Momo Sissoko
70Paolo De Ceglie3Zdenek Grygera


Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

fruwajacy | 2.09.2010 | 22:19:59
znaczy się... teraz może być tylko lepiej :)
Coś czuję, że Del Piero w tym sezonie sporo wyśrubuje te indywidualne statystyki;)


SrubaJuve | 2.09.2010 | 22:27:22
Tez tak myśle co do Del Piero.
FORZA ALEEX !


miglanc | 2.09.2010 | 22:42:17
myslicie ze dobije do 300? napewno nie w tym sezonie, ale moze w kolejnym...
z reszta mam nadzieje ze bedzie gral do 50-tki ;) minimum!!!


zmxncbv | 2.09.2010 | 22:56:28
Del Piero da rade :D

Qrkyszz | 2.09.2010 | 23:21:49
Fatalnie..

Radidam | 2.09.2010 | 23:24:33
30: mecz Melo w Serie A w barwach Juve, w których strzelił 3 bramki.

Dokładnie 4 strzelił [Inter, Roma, Atalanta x2] Pozdrawiam :)


Cytryn | 2.09.2010 | 23:25:17
Aleks legenda :) o nim beda wspominac kibice do konca swiata :)

delarudii | 2.09.2010 | 23:49:12
a czy Aleks nie ma już czasem ponad 300 bramek? kojarzy mi się mecz z poprzedniego sezonu, gdy strzelil bramkę chyba jego najbliżsi (albo to jakiś fanklub) pokazali koszulki z nr 300 ;>

Reg | 3.09.2010 | 0:33:05
@Radidam - ostatecznie bramka w meczu z Interem została zaliczona Chielliniemu (oficjalnie).

@delarudii - Alex ma ponad 300 bramek w całej karierze (we wszystkich klubach i reprezentacji), a samym Juve ma 275 trafień.


KINIEK | 3.09.2010 | 3:26:00
Może przy dobrych wiatrach dobije do 300 w JUVE w tym sezonie :P

Juventinha | 3.09.2010 | 7:06:00
Radidam, druga ( a w sumie pierwsza) bramke z Atalanta strzelil Del Piero z wolnego ;)

Juve29 | 3.09.2010 | 8:42:40
Będzie lepiej, pierwszy mecz z Bari nie był popisowy. Trzeba wierzyć, Juve się odbuduje. My kibice możemy tylko trzymać kciuki za dobry sezon.

@D@$ | 3.09.2010 | 10:33:56
Bari miało rację, że lepiej grać z Juve w I kolejce. Jak się rozpędzimy to...ah, srach pomyśleć :) Bądźmy dobrej myśli.

Kenpachii | 3.09.2010 | 11:49:56
Amauri do kontuzji mial srednia : brama no ok 100minut gry O_o


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone