index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
26.09.2010  13:41:50    |         0  
Jeden punkt po dwóch kolejkach Serie A. Z pewnością nie takiego początku rozgrywek ligowych spodziewali się kibice Juve. Bianconeri zremisowali z Sampdorią 3-3. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z ostatnim meczem z Bari:

1: mecz w barwach Juve Aquilaniego.

1: mecz w bieżącym sezonie w barwach Juve Iaquinty i Grygery.

1: bramka w sezonie Pepe, Quagliarelli i Marchisio, z czego dla dwóch pierwszych było to także pierwsze trafienie dla Starej Damy.

2: spotkanie w historii z Sampdorią, w którym padł remis 3-3. Wcześniej miało to miejsce w ostatniej kolejce sezonu 2007/08. Bramki dla podopiecznych Ranieriego strzelili wtedy Del Piero (dwie, w tym jedna z karnego) i Trezeguet (karny), którzy w tym meczu przekroczyli razem granicę 400 strzelonych goli dla Starej Damy (mieli ich na koncie 401). Juventus zakończył sezon na trzecim miejscu w tabeli awansując do eliminacji Ligi Mistrzów.

2: mecz z Sampdorią w drugiej kolejce rozgrywek ligowych. Pierwszy miał miejsce 21.09.1947r. i zakończył się zwycięstwem Juve 4-1..

2: mecz z Sampdorią rozegrany 12. września. Pierwszy miał miejsce w 1982 roku. Był to mecz Serie A i zakończył się porażką Bianconerich 0-1.

11: lat temu po raz ostatni Juventus nie wygrał swojego pierwszego domowego meczu w rozgrywkach ligowych. W kolejnych dziesięciu sezonach z rzędu zawsze zgarniał trzy punkty. Szczegóły poniżej:

DataMeczWynik
29.08.1999Juve-Reggina*1-1
15.10.2000Juve-Bari2-0
26.08.2001Juve-Venezia4-0
15.09.2002Juve-Atalanta3-0
31.08.2003Juve-Empoli5-1
19.09.2004Juve-Atalanta2-0
28.08.2005Juve-Chievo1-0
16.09.2006Juve-Vicenza**2-1
25.08.2007Juve-Livorno5-1
14.09.2008Juve-Udinese1-0
23.08.2009Juve-Chievo1-0
12.09.2010Juve-Sampdoria3-3

* - przerwana seria 8 zwycięstw z rzędu
** - Serie B

11: razy w historii Bianconeri po dwóch kolejkach ligowych mogli się "pochwalić" dorobkiem jednego punktu. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 1962/63. Oto pozostałe sezony:

SezonPunkty
19081
1911/120
1912/130
1927/281
1938/391
1939/401
1952/531
1961/621
1962/631
2010/111


11: spotkanie rozegrane 12. września i czwarty remis.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 12. września:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie11542169


20: remis w meczach rozegranych w ramach drugiej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach drugiej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7848201015364

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
30.08.2009, Roma-Juve 1-314.09.1997, Roma-Juve, 0-005.09.1993, Roma-Juve, 2-1


21: remis w historii remis w pierwszym domowym meczu w rozgrywkach ligowych. W 107 spotkaniach Juventus 79 razy wygrywał i 7 razy przegrał.

35: remis w historii potyczek Juve z Sampdorią. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie116593523192117
Serie A107503522164104


47: lat temu Juventus po raz ostatni po dwóch kolejkach ligowych miał na swoim koncie tylko jeden punkt.

60: mecz Melo w Serie A, z czego 31 w barwach Juve (3 gole) i 29 w Fiorentinie (2 gole).

100: gol w historii Juve w meczach domowych przeciwko Sampdorii. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe543218410041

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
28.10.2009, 5-115.02.1999, 1-102.02.2005, 0-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Sampdorią w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Bettega Roberto12Boniperti Giampiero
4Boniperti Giampiero10Salvatore Sandro
4Charles John9Del Piero Alessandro
4Hansen Karl9Furino Giuseppe
4Vivolo Pasquale9Stacchini Gino

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

110: mecz Motty w Serie A, z czego 2 w barwach Juve, 29 w Romie, 24 w Torino, 36 w Udinese i 19 w Atalancie.

140: mecz ligowy Chielliniego w barwach Juve, z czego 108 spotkań w Serie A i 32 w Serie B.



BILANS KADRY PO SZEŚCIU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
19Bonucci65401010
3Chiellini65400010
29De Ceglie65400000
30Storari65405000
2Motta65260110
23Pepe64961010
8Marchisio54291030
5Sissoko53870000
10Del Piero63412100
11Amauri43053000
20Lanzafame52750010
4Melo42580010
25Martinez42080000
28Diego31990200
18Quagliarella21801100
27Krasic21230100
21Grygera1140000
14Aquilani1120000
9Iaquinta1120000
17Trezeguet190000
36Giandonato150000
27Ekdal110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki



ROZKŁAD STRZELONYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicy
126


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
10


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie90
Serie A3 (9)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska--
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie0000


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu22**85%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę627%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym jeden zawodnik Primavery, niewliczony do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
175231512


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 2. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/95411031+22,00
1995/96620081+73,00
1996/97411032+12,00
1997/98411020+22,00
1998/99620053+23,00
1999/00411021+12,00
2000/01620041+33,00
2001/02620060+63,00
2002/03620050+53,00
2003/04620072+53,00
2004/05620050+53,00
2005/06620050+53,00
2006/07411032+12,00
2007/08620083+53,00
2008/09411021+12,00
2009/10620041+33,00
2010/11101134-10,50

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dwóch kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 0,50 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 19,00 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**Bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z DWOMA UBIEGŁYMI SEZONAMI:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
638Alessandro Del Piero275Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
638Alessandro Del Piero275Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon34Vincenzo Iaquinta
172Giorgio Chiellini24Amauri
146Nicola Legrottaglie17Giorgio Chiellini
98Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
96Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
88Amauri7Claudio Marchisio
86Vincenzo Iaquinta3Felipe Melo
76Momo Sissoko3Momo Sissoko
71Paolo De Ceglie3Zdenek Grygera


Historia - Bianconeri w liczbach


Calcio bez cenzury od JuvePoland!


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone