index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
5.11.2010  21:17:30    |         6  
Efektowne zwycięstwo 4-0 nad Lecce pozwoliło Bianconerim awansować na piąte miejsce w tabeli Serie A. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem siódmej kolejki Serie A:

1: zawodnik, który rozegrał do tej pory wszystkie pełne spotkania Juve w bieżącym sezonie. Mowa o Chiellinim.

1: bramka Aquilaniego w barwach Juve.

1: bramka Melo w bieżącym sezonie, a czwarta w barwach Juve. Oto szczegóły:
DataRozgrywkiMeczWynik
30.08.2009Serie ARoma-Juventus1-3
07.11.2009Serie AAtalanta-Juventus2-5
28.03.2010Serie AJuventus-Atalanta2-1
17.10.2010Serie AJuventus-Lecce4-0


1: bramka w bieżącym sezonie zdobyta przez Bianconerich z rzutu karnego. Jeśli chodzi o bramki stracone - sytuacja wygląda podobnie: do tej pory Juventus stracił jedną bramkę z karnego. Miało to miejsce 16.09 w meczu Ligi Europejskiej z Lechem Poznań (3-3).

2: mecz w historii Juventusu, w którym Biaconeri pokonali Lecce w stosunku 4-0. Pierwszy miał miejsce 22.12.1985 w ramach Serie A. Bramki strzelili wtedy Serena (dwie) i Platini (dwie). Wynik 4-0 to drugi najlepszy, który udało się uzyskać grając z Lecce na własnym boisku. Poniżej prezentujemy bilans najwyższych zwycięstw Juventusu z Lecce w meczach domowych:
DataMeczWynikStrzelcy
13.02.1994Juventus-Lecce5-1Moeller 2', Marocchi 25', Ravanelli 26', 67', Baggio Roberto 51'- Ayew 60'
22.12.1985Juventus-Lecce4-0Serena 22', 43', Platini 51', 57'
17.10.2010Juventus-Lecce4-0Aquilani 14', Melo 35' (karny), Quagliarella 45', Del Piero 83'
17.04.2005Juventus-Lecce5-2Appiah 15', Ibrahimovic 33', 42', 82', Nedved 55'- Vucinic 6', Dalla Bona 86' (karny)
03.02.2002Juventus-Lecce3-0Conte 14', Trezeguet 57', Del Piero 60' (karny)
30.12.1989Juventus-Lecce3-0Schillaci 27', 90', De Agostini 79' (karny)


2: mecz z Lecce w siódmej kolejce rozgrywek ligowych. Pierwsze spotkanie miało miejsce 27.11.1988 i zakończyło się zwycięstwem Bianconerich 1-0.

4: bramki zdobyte w bieżącym sezonie przez zawodników wchodzących na boisko z ławki rezerwowych, po dwa przez Alessandro Del Piero i Vincenzo Iaquintę.

5: asysta Krasicia w bieżącym sezonie. Jest on tym samym najlepiej asystującym zawodnikiem Juventusu. Oto wszyscy zawodnicy Starej Damy, którzy mają na koncie co najmniej jedną asystę w tym sezonie:
Ilość asystNazwisko
5Krasic Milos
3Marchisio Claudio
2Pepe Simone
2Motta Marco
2Del Piero Alessandro
2Diego*
1Quagliarella Fabio

*opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego

10: wygrana Juve w historii domowych meczów przeciwko Lecce. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LecceBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe1410313711

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
26.02.2006, 3-103.05.2009, 2-225.04.2004, 3-4


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Lecce w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
4Del Piero Alessandro8Del Piero Alessandro
3Ibrahimovic Zlatan7Pessotto Gianluca
3Nedved Pavel5Birindelli Alessandro
2Conte Antonio5Buffon Gianluigi
2Platini Michel4Conte Antonio

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

11: zawodników Juve wpisało się jak do tej pory na listę strzelców w bieżącym sezonie. Stanowi to połowe podstawowej kadry (wyłączając bramkarzy).
Oto wszyscy piłkarze, którzy zdobyli bramkę w tym sezonie:
Ilość bramekNazwisko
4Del Piero Alessandro
3Amauri
3Iaquinta Vincenzo
3Krasic Milos
3Quagliarella Fabio
2Chiellini Giorgio
2Marchisio Claudio
1Aquilani Alberto
1Bonucci Leonardo
1Melo Felipe
1Pepe Simone


12: spotkanie rozegrane 17. października i piąta wygrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 17. października:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie12561146


26: bramek strzelonych w 13 meczach, średnio 2,00/mecz i 16 zdobytych w 7 kolejkach Serie A, średnio aż 2,29/mecz. Dwa gole zzdobyte to bramki samobójcze (w meczach 3 i 5 kolejki Serie A, odpowiednio z Udinese (4-0) i Cagliari (4-2)).

35: mecz Juve z Lecce i 24 wygrana. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LecceBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie3524837527
Serie A2718635823


36: wygrana w meczach rozegranych w ramach siódmej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach siódmej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7836291312274

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
15.10.2005, Juve-Messina1-007.10.2007, Fiorentina-Juve, 1-104.10.2009, Palermo-Juve, 2-0


80: mecz Grygery w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 3 bramki.

150: mecz Chielliniego w Serie A, z czego 113 w barwach Juve (19 bramek) i 37 w barwach Fiorentiny (3 bramki).

178: bramka Del Piero w Serie A w barwach Juve. Strzelając tego gola Alex wyrównał rekord prowadzącego w tej klasyfikacji Giampiero Bonipertiego. Poniżej prezentujemy zdobywców najwiekszej ilości goli w Serie A w barwach Juve:
Ilość bramekNazwisko
178Boniperti Giampiero
178Del Piero Alessandro
135Sivori Omar
129Bettega Roberto
124Hansen John
123Trezeguet David
122Borel II Felice


Październik można nazwać miesiącem rekordów. Zarówno pierwsza bramka dla Bianconerich w Serie A, jak i rekordowy gol Bonipertiego zostały strzelone właśnie w październiku. Wynik Bonipertiego był najlepszy przez aż 57 lat!
Oto krótki powrót do historii:
Nowy rekordLiczba goliDataMeczWynik
Cevenini III* i Munerati106.10.1929Juventus-Napoli3-2
Orsi bije rekord Muneratiegoz 13 na 1425.05.1930Brescia-Juventus2-2
Borel II bije rekord Orsiegoz 76 na 7706.10.1935Juventus-Lazio2-1
Boniperti bije rekord Borela IIz 122 na 12418.10.1953Torino-Juventus2-4
Del Piero dogania Bonipertiegoobaj po 17817.10.2010Juventus-Lecce4-0


*Warto odnotować, że w rzeczywistości pierwszą bramką dla Juve w Serie A był samobójczy gol zawodnika Napoli, Zoccoli po strzale Ceveniniego III.

220: mecz Amauriego w Serie A, z czego 65 w barwach Juve (24 bramki), 6 w Napoli (1 gol), 7 w Piacenzie, 90 w Chievo (17 goli) i 52 w Palermo (23 gole).


BILANS KADRY PO TRZYNASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini1311702010
19Bonucci1210801020
30Storari1199010**000
8Marchisio118902350
23Pepe128041220
2Motta117990220
29De Ceglie107930000
4Melo117671030
27Krasic97403520
10Del Piero136814200
21Grygera86440010
5Sissoko116330020
11Amauri75303000
18Quagliarella64843100
9Iaquinta74073010
20Lanzafame63300010
14Aquilani52771000
25Martinez52630000
28Diego*31990200
13Manninger21804**000
33Legrottaglie31190000
26Rinaudo1750000
17Trezeguet*190000
36Giandonato150000
27Ekdal*110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone (bramki puszczone w przypadku bramkarzy oznaczone **)
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki
*-opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego



ROZKŁAD ZDOBYTYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicySamobójcze
38132


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
21


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie230
Serie A13 (6)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska4-
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie1111
Liga Europejska0011
Serie A1100


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu25**96%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1150,00%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym jeden zawodnik Primavery, niewliczony do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
164422113


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 7. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/951442184+42,00
1995/9614421145+92,00
1996/9714421106+42,00
1997/9817520183+152,43
1998/9916511105+52,29
1999/001442195+42,00
2000/0112331106+41,71
2001/0212331127+51,71
2002/0315430114+72,14
2003/0419610187+112,71
2004/0519610152+132,71
2005/0621700132+113,00
2006/0719610142+122,71
2007/0814421167+92,00
2008/0992326601,29
2009/1014421116+52,00
2010/1111322169+71,57

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po siedmiu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,57 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 59,71 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**W bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z DWOMA UBIEGŁYMI SEZONAMI:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
645Alessandro Del Piero277Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
645Alessandro Del Piero277Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon37Vincenzo Iaquinta
179Giorgio Chiellini24Amauri
149Nicola Legrottaglie19Giorgio Chiellini
104Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
103Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
92Vincenzo Iaquinta8Claudio Marchisio
91Amauri4Felipe Melo
82Momo Sissoko3Milos Krasic
75Paolo De Ceglie3Fabio Quagliarella




Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Juventus_ | 5.11.2010 | 21:34:12
Jakby takie wyniki były w każdym meczu to by była bajka

RSelevan | 5.11.2010 | 23:04:53
tak w ogole to psioczycie na amauriego a statystyki ma praktycznie takie same jak iaq, quag czy dp, z tym ze amauri jest po kontuzji.

Ouh_yeah | 6.11.2010 | 9:34:05
Tylko że te trzy bramki to Amauri strzelił ze Sturmem i Shamrockiem, zanim się sezon zaczął.

Mateys | 6.11.2010 | 11:55:20
I gra o wieksza padake niz pozostala dwojka (choc mimo wszystko podobnie zenujaca co Iaquinta).

Julek997 | 6.11.2010 | 11:57:23
BŁĄD !!!! jakie 2 bramki samobójcze ??? przecież uznano ze piłkarze juve strzelali bramki a nie samobóje prosze zmienić !! a o jakie wam gole chodzi samobójcze z cagilari i udinese ?? z udinese to pewnie na 1-0 ale tego gola uznano bonucciemu !!! bramka sambojcza to jest gol stzelony do własnej bramki ale kiedy piłka nie leci w światło bramki !! na mundialu tez uznano ze gola brazylia strzeliła a nie melo bo piłka leciała w światło bramki !!

Juventinha | 6.11.2010 | 12:05:31
Oficjalnie uznano te bramki jako samobojcze, wiec nie bedziemy tutaj przedstwiac wlasnych teorii.


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone