index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
6.11.2010  19:26:54    |         0  
Trzeci remis w trzecim meczu Ligi Europejskiej. Juventus zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy A. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z wyjazdowym meczem z FC Salzburg:

1: zawodnik, który rozegrał do tej pory wszystkie pełne spotkania Juve w bieżącym sezonie. Mowa o Chiellinim.

1: mecz w historii z FC Salzburg.

1: asysta De Ceglie w bieżącym sezonie. W klasyfikacji najlepiej asystujących piłkarzy Juve prowadzi Krasic (5 asyst).
Oto wszyscy zawodnicy Starej Damy, którzy mają na koncie co najmniej jedną asystę w tym sezonie:
Ilość asystNazwisko
5Krasic Milos
3Marchisio Claudio
2Pepe Simone
2Motta Marco
2Del Piero Alessandro
2Diego*
1De Ceglie Paolo
1Quagliarella Fabio

*opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego.

4: bramka Krasicia w bieżącym sezonie. Pomocnik razem z Alexem Del Piero prowadzą w klasyfikacji najlepszych strzelców Juve w tym sezonie.

6: drużyna austriacka, z którą miał okazję zagrać Juventus. Oto szczegóły:
DrużynaSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Admira Wacker430186
Austria Wiedeń421194
Rapid Wiedeń6510173
FC Salzburg101011
Sturm Graz220031
Wiener Sport Klub210138


7: do zera. To najwyższa porażka Juventusu w Europejskich Pucharach. Miało to miejsce 01.10.1958r., a przeciwnikiem Bianconerich była auctriacka drużyna, Wiener Sport Klub. Było to rewanżowe spotkanie 1/16 Pucharu Mistrzów. Pierwszy mecz na własnym boisku zakończył się zwycięstwem Starej Damy 3-1 (Sivori 2', 56', 62' - Horak 8').
Najwyższe zwycięstwo Juve w historii Europejskich Pucharów to także 7-0. Miało to miejsce 17. września 1986 w pierwszym meczu 1/16 Pucharu Mistrzów z islandzkim zespołem Valur. Bramki dla Bianconerich zdobyli Laudrup (trzy), Serena, Cabrini, Vignola i Briaschi. Rewanżowe spotkanie na wyjeździe nie pozostawiło wątpliwości kto jest lepszy - Juventus wygrał 4-0 (Platini 10', 86', Laudrup 32', 37').

10: mecz Krasicia w barwach Juve, z czego 7 w Serie A (3 gole) i 3 w Lidze Europejskiej (1 gol).

10: mecz wyjazdowy w historii potyczek Juve z drużyną z Austrii. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane AustriakówBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie1913334123
Wyjazdowe105231618


14: lat temu po raz ostatni Juventus zremisował w wyjazdowym meczu z drużyną z Austrii. Oto szczegóły:

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
19.08.2010, Sturm Graz-Juve 1-216.10.1996, Rapid Wiedeń-Juve, 1-101.10.1958, Wiener Sport Klub-Juve, 7-0


21: spotkanie rozegrane 21. października i szósty remis.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 21. października:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie2111643220


25: żółta kartka w bieżącym sezonie. Szczegóły w tabeli na końcu zestawienia.
Najwięcej razy żółty kartonik oglądał Claudio Marchisio - 5. Poniżej pełne zestawienie:
Ilość kartekNazwisko
5Marchisio Claudio
4Melo Felipe
2Bonucci Leonardo
2Krasic Milos
2Motta Marco
2Pepe Simone
2Sissoko Momo
1Chiellini Giorgio
1Grygera Zdenek
1Iaquinta Vincenzo
1Lanzafame Davide
1Martinez Jorge
1Rinaudo Leandro


40: mecz Manningera w barwach Juve, z czego 27 w Serie A (30 bramek puszczonych), 3 w Coppa Italia (2 gole puszczone), 5 w Lidze Mistrzów (3 bramki puszczone), 5 w Lidze Europejskiej (6 bramek puszczonych). Bramkarz jest pierwszym i jak do tego momentu jedynym Austriakiem grającym w barwach Juve, a urodził się właśnie w Salzburgu.

180: mecz Chielliniego w barwach Juve, z czego 113 w Serie A (11 goli), 32 w Serie B (3 gole), 8 w Coppa Italia (1 gol), 18 w Lidze Mistrzów i eliminacjach (2 gole), 9 w Lidze Europejskiej i eliminacjach (2 gole). W sumie jak do tej pory obrońca strzelił dla Starej Damy aż 19 bramek.


GRUPA A LIGI EUROPEJSKIEJ W LICZBACH:
(po trzech seriach spotkań)

GRUPA AJuventusLech PoznańManchester CitySalzburg
Gole strzelone5661
Gole stracone5625
Strzały na bramkę2014156
Rzuty rożne91917 23
Spalone2356
Faule24592630
Żółte kartki6923
Czerwone kartki0000


BILANS KADRY PO CZTERNASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini1412602010
19Bonucci1311701020
30Storari1199010**000
8Marchisio129802350
29De Ceglie118830100
23Pepe138491220
2Motta128080220
4Melo127921040
27Krasic107854520
10Del Piero147714200
21Grygera97250010
5Sissoko127230020
11Amauri86203000
18Quagliarella64843100
9Iaquinta74073010
20Lanzafame63300010
25Martinez63280010
14Aquilani52771000
13Manninger32705**000
28Diego*31990200
33Legrottaglie31190000
26Rinaudo1750000
17Trezeguet*190000
36Giandonato150000
27Ekdal*110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone (bramki puszczone w przypadku bramkarzy oznaczone **)
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki
*-opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego



ROZKŁAD ZDOBYTYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicySamobójcze
39132


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
21


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie250
Serie A13 (6)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska6-
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie1111
Liga Europejska0011
Serie A1100


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu25**96%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1150%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym jeden zawodnik Primavery, niewliczony do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
143522114


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
646Alessandro Del Piero277Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
646Alessandro Del Piero277Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon37Vincenzo Iaquinta
180Giorgio Chiellini24Amauri
149Nicola Legrottaglie19Giorgio Chiellini
105Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
104Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
92Vincenzo Iaquinta8Claudio Marchisio
92Amauri4Felipe Melo
83Momo Sissoko4Milos Krasic
76Paolo De Ceglie3Fabio Quagliarella




Calcio bez cenzury od JuvePoland!


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone