index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
17.11.2010  22:30:25    |         5  
Czwarte miejsce w tabeli Serie A, najlepszy atak i najlepsza różnica bramek - tak przedstawia się bilans Juve po meczu z Ceseną. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dziesiątej kolejki Serie A:

1: mecz w bieżącym sezonie Grosso i Salihamidzicia.

1: mecz w barwach Juve Sorensena.

1: porażka Juventusu z Ceseną w meczu domowym w Serie A.
22. listopada 1987. Dziewiąta kolejka Serie A. Wielka drużyna przeciwko małej. Stara Dama, przyzwyczajona od zawsze, aby walczyć o scudetto kontra drużyna, która zwykle walczy o utrzymanie.
Juventus z sezonu 1987/88 był zdecydowanie słabszy od tego z największych lat świetności. W końcówce wcześniejszego sezonu odszedł Giovanni Trapattoni (do Interu) i trzeba było pożegnać także Michela Platiniego. Aby uzupełnić pustkę po odejściu Francuza Boniperti zdecydował się na sprowadzenie Marino Magrina i Iana Rusha z Liverpoolu, który w czasie 7 lat tamże wygrał wszystko i strzelił ponad 200 bramek dla The Reds.
Jak można było przewidzieć wybór był ryzykowany, a sezon w wykonaniu Juve okazał się jednym wielkim rozczarowaniem, daleki od osiągnięcia dobrych rezultatów, a pełny konfliktów.
Także pamiętny 22 listopada nie był inny niż scenariusz napisany dla Juve na ten sezon. Petarda rzucona z trybun Stadio Comunale w momencie, gdy obie drużyny schodziły na przerwę i uraz u pomocnika gości, Sanguina, który nie pojawił się już na boisku podczas drugiej połowy. Na nic zdały się dwie bramki strzelone przez Sergio Brio, na które odpowiedział Rizzitelli na 15 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Cesena zgłosiła sprawę do sądu sportowego, a ten przyznał walkower dla gości 2-0.
Decyzja ta wywołała wiele polemik. Juventus przekonany, że Sanguin symulował, aby zapewnić Cesenie więcej punktów, które mogły ocalić ją przez spadkiem. Antonio Cabrini, który przebywał w niedalekiej odległości od poszkodowanego w momencie wybuchu powiedział: "Było nas tam w pobliżu pięciu, ale tylko Sanguin poczuł się źle. Jego zachowanie było przesadzone"".
Interwencje Chiusano (adwokata Juve, a zarazem wiceprezydenta) oraz Bonipertiego były nieskuteczne i mimo zwycięstwa odniesionego na boisku Bianconeri stracili dwa punkty.
Ciszę prasową nałożoną na zawodników przed Bonipertiego złamał tylko Tacconi, który powiedział: "Przy następnej petardzie też spróbuję upaść na ziemię".
Za każde zwycięstwo w tamtym czasie przyznawano dwa punkty i właśnie te dwa punkty pozwoliłyby Juventusowi uniknąć remisu w tabeli z Torino i dodatkowej walki o awans do Pucharu Uefa. W konsekwencji Bianconeri wygrali tą rywalizację 4-2 w karnych. W regulaminowym czasie gry i dogrywce nie padła ani jedna bramka, a Sergio Brio jak na ironię nie wykorzystał rzutu karnego.
Warto wspomnieć, że sędzią tego słynnego meczu był Romeo Paparesta, ojciec Gianluki Paparesty.

2: piłkarzy Juve, którzy rozegrali wszystkie pełne spotkania Serie A w bieżącym sezonie. Mowa o Bonuccim i Storarim.

3: do zera, zwycięstwo. Oto wynik ostatniej konfrontacji domowej Juventusu z Ceseną, która miała miejsce 10. lutego 1991 (bramki Fortunato 5', Casiraghi 73', De Agostini 88'). Wcześniej dwa razy padał remis: 16 października 1999 2-2 (Zavarov 27', De Agostini 41'-k. - Domini 35', Cuttone 81'), a 10 grudnia 1989 1-1 (Fortunato 35' - Domini 58', w 85' czerwona kartka dla Schillaciego).

3: lata temu, a dokładnie 26. sierpnia 2007 obecny szkoleniowiec Ceseny, Massimo Ficcadenti zadebiutował jako trener w Serie A prowadząc Regginę. Miało to miejsce w meczu z Atalantą, którą trenował obecny szkoleniowiec Juve, Luigi Del Neri. REzultat końcowy tej potyczki to remis 1-1.

3: rzut karny w bieżącym sezonie podyktowany na korzyść Juve i druga bramka. Pierwszą zdobył Melo w 7. kolejce Serie A w meczu z Lecce (4-0). Natomiast w 8. kolejce Serie A w spotkaniu z Bologną karnego przestrzelił Iaquinta.

3: miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A w bieżącym sezonie zajmuje Fabio Quagliarella (5 bramek) (wraz z Pato -Milan i Matrim - Cagliari). Pierwszy jest Cavani (Napoli) i Eto'o (Inter) - po 8 goli. Drugi Di Vaio (Bologna) - 6 goli.

6: zwycięstwo w ostatnich dziesięciu meczach domowych w Serie A. W pozostałych czterech 2 razy padał remis, a 2 razy Bianconeri przegrali. Stosunek bramek to 26-16.

6: w historii Juve zwycięstwo w domowym meczu przeciwko Cesenie w 11 meczach. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane CesenyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe116412614

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
10.02.1991, 3-010.12.1989, 1-122.11.1987, 0-2


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Ceseną w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Bettega Roberto6Bettega Roberto
2Benetti Romeo6Gentile Claudio
2De Agostini Luigi6Scirea Gaetano
2Fortunato Daniele6Zoff Dino
2Scirea Gaetano5Brio Sergio

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

6: miesięcy temu po raz ostatni w oficjalnym meczu na boisku pojawili się Fabio Grosso oraz Hasan Salihamidzic. Miało to miejsce 15. maja 2010 w przegranym 0-3 meczu z Milanem w ramach Serie A. Potem obrońca zaliczył jeszcze 3 mecze w ramach przygotowania do sezonu (ostatni 18. lipca z HSV).

6: bramka w sezonie Alexa Del Piero i 5 Fabio Quagliarelli. Oto wszyscy zawodnicy, którzy wpisali się na listę strzelców w bieżącym sezonie:
Ilość bramekNazwisko
6Del Piero Alessandro
5Quagliarella Fabio
4Krasic Milos
4Iaquinta Vincenzo
3Amauri
2Chiellini Giorgio
2Marchisio Claudio
1Aquilani Alberto
1Bonucci Leonardo
1Melo Felipe
1Pepe Simone


Oto porównanie skuteczności najlepszych strzelców Juve w tym sezonie patrząc na liczbę minut na boisku::
NazwiskoBramki (s)Minuty (s)Średnia (s)Bramki (k)Minuty (k)Średnia (k)
Iaquinta45061gol/126min.385.4751gol/144min.
Quagliarella57371gol/147min.57371gol/147min.
Del Piero610321gol/172min.27946.1961gol/166min.
Krasic48491gol/212min.48491gol/212min.
Amauri36461gol/215min.246.4401gol/268min.

Legenda:
Bramki (s) - liczba bramek strzelonych w bieżącym sezonie
Minuty (s) - liczba minut rozegranych w bieżącym sezonie
Średnia (s) - średnia ilość bramek na minutę w bieżącym sezonie
Bramki (k) - całkowia ilość bramek strzelonych dla Juve
Minuty (k) - całkowita ilość minut rozegranych w barwach Juve
Średnia (k) - średnia ilość bramek na minutę w barwach Juve


7: zawodników Primavery,powołanych na mecz z Ceseną przez Luigiego Del Neriego. Mowa o Costantino, Giandonato, Camillerim, Giannettim, Sorensenie, Kirewie i Liviero.

7: zwycięstwo Juventusu w domowych meczach przeciwko Cesenie w rozgrywkach ligowych (łącznie z Serie B). Ciekawostką jest fakt, że za każdym razem padał inny wynik.
Pierwszy mecz tej serii miał miejsce w 1975 roku, kiedy to Juventus sięgał po scudetto numer 16. O wyniku spotkania zadecydował rzut karny wykonany bezbłędnie przez Oscara Damianiego.
Dwa lata później nie było łatwo o trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się 1-0 po bramce Benettiego. Po przerwie bramką samobójczą do wyrównania doprowadził Morini i zmusił drużynę Trapattoniego do wysiłku, którego efektem były oklejne bramki: Bettegi i Benettiego. Końcowy rezultat na 3-2 ustalił Palese.
Zupełnie inaczej przebiegało spotkanie w sezonie 1981/82. Miało ono miejsce w pierwszej kolejsce rozgrywek, które zostały uwieńczone zdobyciem trójkolorowej tarczy, a zarazem drugiej gwiazdki. Po zaledwie dwudziestu minutach Juventus prowadził już 3-0, po dwóch bramkach Bettegi przeplecionych golem Scirei. Trafienie byłego zawodnika Starej Damy, Verzy, na 3-1 przez chwilę dawało nadzieję gościom, ale kolejne trzy bramki Scirei, Fanny i Bettegi nie pozostawiły wątpliwości kto jest lepszy i Juventus zwyciężył w stosunku 6-1.
Rok później po raz kolejny spotkanie Juventus - Cesena otwierało rozgrywki ligowe na Camunale. Tym razem Bettega i Platini ustalili końcowy rezultat na 2-0.
Po prawie dziesięciu latach przerwy Juventus Maifrediego pokonał Cesenę 3-0 w pierwszej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek ligowych. Bramki zdobyli Fortunato, Casiraghi i De Agostini.
Ostatnia konfrontacja miała miejsce w Serie B. Spotkanie zakończyło się
wynikiem 2-1 (Del Piero, Trezeguet - Papa Waigo). Mecz pierwotnie zaplanowany na 15. grudnia 2006 został rozegrany 16. stycznia z powodu tragicznej śmierci dwóch siedemnastoletnich chłopców grających w młodzieżowej formacji Juve, Alessio Ferramoski i Riccardo Neriego.

8: Duńczyk w barwach Juve. Mowa o Sorensenie, któy tego lata został pozyskany z Lyngby Boldklub. Oto wszyscy pozostali:
NazwiskoLiczba meczówLiczba bramekZdobyte trofea
Bronee Helge Christian29110
Hansen John1871242
Hansen Karl Aage86371
Laudrup Michael151352
Ploeger Johannes1610
Poulsen Christian6010
Praest Karl Aage233512
Sorensen Frederik100


9: miesięcy wcześniej Juventus wygrał ostatni mecz, w którym jako pierwszy stracił bramkę. Miało to miejsce 18. lutego 2010 w wyjazdowym meczu 1/16 Ligi Europejskiej z Ajaxem Amsterdam wygranym 2-1 (Amauri 32', 58' - Sulejmani 17'). Cztery dni wcześniej Bianconeri wygrali 3-2 z Genoą, po początkowym prowadzeniu gości (bramki Amarui 42', Del Piero 61', 78' -k. - Rossi 16', 63').

10: mecz Bonucciego w Serie A w barwach Juve.

10: mecz Storariego w Serie A w barwach Juve.

10: zwycięstwo Juve w historii meczów ligowych z Ceseną. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane CesenyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie28131324627
Serie A2110923822


15: mecz rozegrany 7. listopada i dziewiąta wygrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 7. listopada:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie159333520


21: bramek w 10 meczach Serie A. Juventus jest jak do tej pory najskuteczniejszą drużyną ligi włoskiej. Drugi jest Milan i Napoli (po 17 bramek), trzecie Palermo (16 bramek).
Bianconeri prowadzą także (razem z Lazio) w klasyfikacji ilości zawodników, którzy zdobyli bramkę w Serie A w bieżącym sezonie (ośmiu: Aquilani, Del Piero, Felipe Melo, Iaquinta, Krasic, Marchisio, Pepe i Quagliarella) oraz w ilości bramek zdobytych przez zawodników, którzy weszli do gry z ławki rezerwowych (4, z czego trzy Iaquinty (Palermo, Udinese i Cesena) i jedna Del Piero (Lecce)).

51: wygrana w meczach rozegranych w ramach dziesiątej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dziesiątej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7851141315261

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
28.10.2009, Juve-Sampdoria 5-104.11.2001, Verona-Juve, 2-229.10.2005, Milan-Juve, 3-1


60: bramka z rzutu karnego w karierze Alessandro Del Piero w barwach Juve. Na 73 karne wykonywane 13 przestrzelił (18%).

60: mecz Sissoko w Serie A w barwach Juve, w których strzelił 3 gole.

180: bramka Del Piero w Serie A. Il Capitano ma na swoim koncie najwięcej bramek strzelonych w Serie A wśród zawodników Juve.
Poniżej prezentujemy zdobywców najwiekszej ilości goli w Serie A w barwach Juve:
Ilość bramekNazwisko
180Del Piero Alessandro
178Boniperti Giampiero
135Sivori Omar
129Bettega Roberto
124Hansen John
123Trezeguet David
122Borel II Felice


Del Piero znajduje się na 10 miejscu wśród strzelców wszechczasów Serie A. Następny cel to wyprzedzenie Gabriela Batistuty (184 bramki). Oto klasyfikacja strzelców wszechczasów Serie A:
NazwiskoLata gryIlość bramekIlość występówŚrednia*Bramki dla poszczególnych drużyn
Silvio Piola1929-542745370,5151 Pro Vercelli, 143 Lazio, 10 Juventus, 70 Novara
Gunnar Nordahl1948-582252910,77210 Milan, 15 Roma
Giuseppe Meazza1929-472163670,59197 Inter, 9 Milan, 10 Juventus
Silvio Piola1929-542745370,5151 Pro Vercelli, 143 Lazio, 10 Juventus, 70 Novara
Jose Altafini1958-762164590,47120 Milan, 71 Napoli, 25 Juventus
Roberto Baggio1985-20042054520,4539 Fiorentina, 78 Juventus, 12 Milan, 22 Bologna, 9 Inter, 45 Brescia
Francesco Totti1992-?1924510,43192 Roma
Kurt Hamrin1956-711904000,488 Juventus, 20 Padova, 150 Fiorentina, 9 Milan, 3 Napoli
Giuseppe Signori1991-20041883440,5411 Foggia, 107 Lazio, 3 Sampdoria, 67 Bologna
Gabriel Batistuta1991-20031843180,58152 Fiorentina, 30 Roma, 2 Inter
Alessandro Del Piero1993-?1804320,41180 Juventus

Legenda:
Średnia- liczba bramke strzelonych średnio na mecz
Pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników, którzy do tej pory występują na boisku.


200: bramek Del Piero w rozgrywkach ligowych w barwach Juve (180 w Serie A i 20 w Serie B).

650: występów Del Piero w barwach Juve, z czego 432 w Serie A (180 bramek), 35 w Serie B (20 bramek), 49 w Coppa Italia (23 gole), 6 w Superpuicharze Włoch (3 gole), 92 w Lidze Mistrzów i eliminacjach (44 gole), 30 w Pucharze Uefa/Lidze Europejskiej i eliminacjach (5 goli), 3 w Pucharze Intertoto (1 gol), 2 w Superpucharze Europy (2 gole) i 1 w Pucharze Interkontynentalnym (1 gol).


BILANS KADRY PO OSIEMNASTU MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
19Bonucci1715301020
3Chiellini1513502010
30Storari15135012**000
8Marchisio1613402460
2Motta1611680240
23Pepe1610701230
10Del Piero1810326200
29De Ceglie1310150200
4Melo159901050
27Krasic129124520
5Sissoko159040140
18Quagliarella97375100
11Amauri117363000
21Grygera97250010
14Aquilani85471000
9Iaquinta95064010
25Martinez84020010
20Lanzafame63300010
33Legrottaglie52990000
13Manninger32705**000
28Diego*31990200
6Grosso1900000
43Sorensen1900000
26Rinaudo1750000
36Giandonato2560000
46Liviero1390000
35Buchel1270000
7Salihamidzic1140100
17Trezeguet*190000
41Giannetti170000
27Ekdal*110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone (bramki puszczone w przypadku bramkarzy oznaczone **)
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki
*-opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego



ROZKŁAD ZDOBYTYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicySamobójcze
39182


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
21


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie320
Serie A18 (14)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska8-
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie3211
Liga Europejska0011
Serie A3200


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu31**119%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1150%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym czterech zawodników Primavery (Giandonato, Buchel, Liviero, Giannetti), niewliczeni do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
17451169



PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 10. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/9523721146+82,30
1995/96175231510+51,70
1996/9719541127+51,90
1997/9822640237+162,20
1998/9918532129+31,80
1999/0021631136+72,10
2000/0119541159+61,90
2001/02174511710+71,70
2002/0324730185+132,40
2003/0426820259+162,60
2004/0525811214+172,50
2005/0627901195+142,70
2006/0726820183+152,60
2007/08206222110+112,00
2008/0918532117+41,80
2009/1021631188+102,10
2010/11185322111+101,80

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po dziesięciu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,80 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 68,40 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**W bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z DWOMA UBIEGŁYMI SEZONAMI:
Uploaded with ImageShack.us

TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
650Alessandro Del Piero279Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
660Alessandro Del Piero279Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon38Vincenzo Iaquinta
181Giorgio Chiellini24Amauri
151Nicola Legrottaglie19Giorgio Chiellini
109Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
104Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
95Amauri8Claudio Marchisio
94Vincenzo Iaquinta5Fabio Quagliarella
86Momo Sissoko4Milos Krasic
78Paolo De Ceglie4Felipe Melo




Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Brutalo | 17.11.2010 | 22:53:51
Szacunek dla osoby która to przygotowała !

Juv | 17.11.2010 | 23:52:49
Ile zostało Amauriemu minut do następnej bramki ?

JuveCracow | 18.11.2010 | 0:40:41
O, nie słyszałem wcześniej tej historii sprzed niemal 23 lat. Super się czyta takie rzeczy. A czy ktoś wie może który Fortunato zdobywał bramki w 1989 i 1991 roku? Zaciekawiła mnie ta zbieżność nazwisk, a zmarły przed piętnastoma laty Andrea przyszedł do nas dopiero w 1993 roku.

Swoją drogą fajnie to wygląda- w każdym meczu brał udział najstarszy w zespole Alex Del Piero, a najwięcej minut ma na koncie do niedawna dopiero zdobywający w Bari doświadczenie Bonucci :) Na uwagę zasługuje osiągnięcie Marchisio co samego Felipe Melo w ilości żółtych kartek wyprzedził, szaacun xD


Juventinha | 18.11.2010 | 10:21:16
Małe expo o tym Fortunato na życzenie : )
Ten Fortunato to Daniele. Pomocnik, urodzony w 1963roku, przyszedł do Juve z Atalanty w 1989. Potrafił się dobrze odnaleźć zarówno w pomocy, jak i w obronie.
Pierwszy sezon w biało-czarnych barwach pod wodzą Dino Zoffa nie był szczególnie szczęśliwy z powodu kontuzji, jednak mimo tego Daniele miał satysfakcję z wygranego Pucharu Włoch i Coppa Uefa. W kolejnym sezonie, Juventus prowadzony przez Maifrediego był przepełniony napastnikami i ofensywnymi pomocnikami. Sam Avvocato powiedział: "Z Fortunato na boisku czuję się spokojniejszy".
Nie było łatwym zadaniem zbilansować grę, aby wykorzystać potencjał ofensywy i nie pozostawić zbyt dużych dziur w obronie do załatania biednemu Tacconiemu. Sezon zakończył bilansem 34 spotkań z jedna bramką strzeloną (z Ceseną) i jednym trafieniem samobójczym w rewanżowym spotkaniu derbowym, które Bianconeri tym sposobem przegrali.
W 1991 roku odszedł do Bari. W sumie zakładał biało-czarną koszulkę 62 razy i zdobył 5 goli (w tym 2 z Ceseną i jedną z Górnikiem Zabrze (1/32 Pucharu Uefa, rewanż, 4-2).


JuveCracow | 18.11.2010 | 22:13:29
Dzięki za expo! W Turynie na kolejne EXPO czekają od 1911 roku, nie to, co tutaj :D


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone