index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
30.11.2010  21:06:42    |         0  
Pierwsza bramka samobójcza Juventusu w tym sezonie zabrała Starej Damie dwa punkty. Bianconeri zremisowali z Fiorentiną 1-1, był to dziesiąty remis w sezonie i trzynasty mecz z rzędu bez porażki. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem czternastej kolejki Serie A:

1: bramka samobójcza strzelona przez piłkarza Juve w sezonie. Storariego pokonał Marco Motta.
Z kolei gole dla Juve aż trzy razy padały po bramkach samobójczych przeciwnika: Eduardo, 13. kolejka Serie A Genoa-Juve 0-2 (po strzale Claudio Marchisio), Coda, 3. kolejka Serie A Udinese-Juve 0-4, Nainggolana, 5. kolejka Serie A Juve-Cagliari 4-2. Obie padły po strzałach Leonardo Bonucciego.

2: piłkarzy Juve, którzy rozegrali wszystkie pełne spotkania Serie A w bieżącym sezonie. Mowa o Bonuccim i Storarim.

2: bramka Pepe w bieżącym sezonie. Pierwszą zdobył w meczu drugiej kolejki Serie A Juventus-Sampdoria 3-3.

2: mecz Juve z Fiorentiną rozegrany 27. listopada. Pierwszy miał miejsce w 1983 roku i zakończył się remisem 3-3.

3: remis w meczu rozegranym 27. listopada.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 27. listopada:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie126332112


4: z 7 domowych meczów Serie A w bieżącym sezonie Juventus zaczynał od straty bramki.

5: bramek strzelonych dla Juve przez zawodników, którzy weszli na boisko z ławki rezerwowych (3 zdobyte przez Iaquintę (mecz Z Palermo, Udinese i Ceseną), 1 przez Del Piero(z Lecce) i 1 przez Pepe (z Fiorentiną)).
Bianconeri prowadzą w klasyfikacji ilości bramek zdobytych przez zawodników z ławki wśród wszystkich drużyn Serie A. Drugi jest Milan - 4 bramki z ławki.

7: żółta kartka w bieżącym sezonie Marchisio, z czego 4 w Serie A i 3 w Lidze Europejskiej i eliminacjach. Pomocnik oglądał żółty kartonik najczęściej spośród zawodników Juve. Na drugim miejscu znajduje się Pepe (6, z czego 5 w Serie A). Poniżej pełne zestawienie:
Ilość kartekNazwisko
7Marchisio Claudio
6Pepe Simone
5Melo Felipe
5Motta Marco
4Sissoko Momo
3Bonucci Leonardo
3Krasic Milos
2Grosso Fabio
1Chiellini Giorgio
1Grygera Zdenek
1Iaquinta Vincenzo
1Lanzafame Davide
1Martinez Jorge
1Rinaudo Leandro


8: bramek strzelonych, średnio 1,33/mecz i 4 stracone, średnio 0,67/mecz - to bilans wszystkich sześciu spotkań rozegranych w listopadzie, kiedy to Juventus wygrał dwa mecze i cztery zremisował. Cztery spotkania zostały rozegrane na własnym boisku.

MiesiącStosunek bramekIlość meczówŚrednio strzelone/meczŚrednio stracone/mecz
Lipiec2-012,00,0
Sierpień4-241,00,5
Wrzesień16-1262,672,0
Październik7-251,40,4
Listopad8-461,330,67
SUMA37-20221,680,90


9: mecz Juve z Fiorentiną rozegrany w ramach 14. kolejki Serie A. Oto szczegóły:
DataRozgrywkiMeczWynikStrzelcy
03.01.1943Serie AJuventus-Fiorentina5-2Magni 30', Lushta 61', 70', Meazza 68', Sentimenti III 84' - Michelini 19', 41'
22.12.1957Serie AFiorentina-Juventus2-1Montuori 24', Virgili 82' - Charles 35'
19.01.1969Serie AFiorentina-Juventus2-1De Sisti 21', Maraschi 73' - Zigoni 60'
16.01.1972Serie AJuventus-Fiorentina1-0Bettega 73'
20.01.1974Serie AFiorentina-Juventus*2-0Merlo 11' (k), Caso 84'
19.01.1975Serie AJuventus-Fiorentina0-0-
19.12.1999Serie AFiorentina-Juventus1-1Batistuta 20'- Tudor 17'
04.12.2005Serie AFiorentina-Juventus1-2Pazzini 40' - Trezeguet 8', Camoranesi 88'
27.11.2010Serie AJuventus-Fiorentina1-1Pepe 82' - Motta 5'(sam.)

*czerwone kartki: Salvatore 73', Spinosi 86'(Juventus), Speggiorin I 86'(Fiorentina)

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie93331211


10: mecz Krasicia w Serie A, w barwach Juve, w których strzelił 4 bramki.

12: wyjazdowy mecz Fiorentiny bez zwycięstwa, z czego 4 remisy i 8 porażek. Ostatnie zwycięstwo w meczu wyjazdowym Viola zaliczyła w meczu z Napoli.

12: punktów zdobytych w 7 meczach wyjazdowych (przy dwóch meczach rozegranych na San Siro (Inter i Milan) i 1 na Marassi (Genoa)) i 12 w 7 meczach domowych. Juventus w tym sezonie wyraźnie nie potrafi wykorzystać atutu własnego boiska.

12: domowych spotkań Juventusu w Serie A z rzędu, w których Bianconeri strzelali co najmniej jedną bramkę, a w sumie 28 goli. Ostatni domowy mecz w Serie A zakończony zerowym dorobkiem bramkowym Starej Damy miał miejsce 28. lutego 2010, kiedy to Palermo wygrało z Juve 2-0.

13: mecz w bieżącym sezonie z rzędu bez porażki, z czego 5 wygranych i 8 remisów. Ostatnia porażka miała miejsce w meczu 4 kolejki Serie A, 23.09.2010 z Palermo (1-3).

14: bramek straconych przez Juve w meczach rozegranych na własnych boisku, z czego trzy ostatnie padły po rzutach karnych i bramce samobójczej. Ostatnią normalną bramkę Juventus stracił w meczu 5. kolejki Serie A z Cagliari (26.09.2010; 4-2).

17: lat 2 miesiące i 15 dni. Dokładnie tyle trwa już kariera Alexa Del Piero. Il Capitano pobił kolejny niesamowity rekord. Wcześniej w klasyfikacji najdłuższych karier w historii Juve prowadził Carlo Bigatto - 17 lat 2 miesiące i 9 dni.
Poniżej przedstawiamy szczegóły:
NazwiskoIlość występówDebiutOstatnie spotkanieDługość kariery
Del Piero65312.09.199327.11.201017 lat, 2 m-ce, 15 dni
Varglien II41029.05.193006.07.194717 lat, 1 m-c, 8 dni
Bigatto23612.10.191321.12.193017 lat, 2 m-ce, 9 dni
Depetrini38821.01.193405.06.194915 lat, 4 m-ce, 15 dni
Furino52831.08.196906.05.198414 lat, 8 m-cy, 6 dni
Parola34003.12.193916.05.195414 lat, 5 m-cy, 13 dni
Rava33003.11.193519.03.195014 lat, 4 m-ce, 16 dni
Boniperti46002.03.194710.06.196114 lat, 3 m-ce, 8 dni
Scirea55228.08.197415.05.198813 lat, 8 m-cy, 18 dni


20: w historii Juve remis w domowym meczu przeciwko Fiorentinie w 72 meczach ligowych. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane FiorentinyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe724720615361

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
24.01.2009, 1-017.10.2009, 1-102.03.2008, 2-3


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Fiorentiną w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
7Boniperti Giampiero14Boniperti Giampiero
7Hansen John14Scirea Gaetano
6Borel II Felice11Bettega Roberto
6Del Piero Alessandro11Cabrini Antonio
5Anastasi Pietro11Castano Ernesto

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

20: spotkań z rzędu między Juventusem a Fiorentiną, w których Bianconeri strzelali co najmniej jedną bramkę, a w sumie 35 goli (średnio 1,75/mecz). Ostatni mecz zakończony zerowym dorobkiem bramkowym Starej Damy miał miejsce 13. grudnia 1998, kiedy to Viola wygrała na własnym boisku 1-0.

21: do 1. Nie jest to wynik końcowy żadnego ze spotkań, ale statystyka strzałów na bramkę oddanych w meczu Juve z Fiorentiną.

26: bramek zdobytych w Serie A w bieżącym sezonie przez Juventus. Bianconeri znajdują się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych drużyn ligi włoskiej. Drugie miejsce zajmuje Palermo (25 bramek strzelonych), trzecie jest Napoli i Milan (po 23 bramki).

28: remis w meczach rozegranych w ramach czternastej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach czternastej kolejki ligowej:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7831281911082

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
29.11.2008, Juve-Reggina 4-001.12.2007,Milan-Juve, 0-029.11.2009, Cagliari-Juve, 2-0


52: remis Juve w historii meczów z Fiorentiną w 159 oficjalnym meczu między tymi zespołami. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane FiorentinyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie159715236269181
Serie A143664731232157


90: mecz ligowy Marchisio w barwach Juve, z czego 65 w Serie A (8 bramek) i 25 w Serie B.

150: mecz ligowy Chielliniego w barwach Juve, z czego 118 w Serie A (11 bramek) i 32 w Serie B (3 bramki).

190: mecz Grosso w Serie A, z czego 31 w barwach Juve (2 bramki), 23 w Interze (2 bramki), 69 w Palermo (1 gol) i 67 w Perugii (7 bramek).

470: mecz ligowy Del Piero w barwach Juve, z czego 435 w Serie A (180 bramek) i 35 w Serie B (20 bramek).


BILANS KADRY PO DWUDZIESTU DWÓCH MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
19Bonucci2118901030
3Chiellini1917102010
30Storari19171015**000
8Marchisio2016862470
2Motta1913950250
23Pepe1912722260
4Melo1812601050
10Del Piero2111856200
18Quagliarella1310976200
27Krasic1410645530
5Sissoko1710220140
29De Ceglie1310150200
14Aquilani128541100
11Amauri127503000
21Grygera97250010
9Iaquinta137135010
6Grosso54050120
25Martinez84020010
20Lanzafame83500010
33Legrottaglie52990000
13Manninger32705**000
43Sorensen32150000
28Diego*31990200
26Rinaudo1750000
36Giandonato2560000
17Traore1450000
46Liviero1390000
7Salihamidzic3330100
35Buchel1270000
17Trezeguet*190000
41Giannetti170000
27Ekdal*110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone (bramki puszczone w przypadku bramkarzy oznaczone **)
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki
*-opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego



ROZKŁAD ZDOBYTYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicySamobójcze
311203


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
21


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie410
Serie A27 (9)*0
Coppa Italia--
Liga Europejska8-
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie3233
Liga Europejska0011
Serie A3222


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu32**123%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę1150%

*pod uwagę brana kadra 26 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (22 zawodników)
**w tym czterech zawodników Primavery (Giandonato, Buchel, Liviero, Giannetti), niewliczeni do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
18460156



PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 14. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/953310312513+122,36
1995/96247342213+91,71
1996/97298512111+102,07
1997/98298513112+192,07
1998/99216351514+11,50
1999/0029851177+102,07
2000/01277612313+101,93
2001/02246622212+101,71
2002/03267522212+101,86
2003/04309323115+162,14
2004/05351121277+202,50
2005/06391301318+232,79
2006/07341040266+202,43
2007/08267522913+161,86
2008/0927833219+121,93
2009/10278332615+111,93
2010/11246622614+121,71

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz


Po trzynastu kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,71 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 65,14 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**W bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z DWOMA UBIEGŁYMI SEZONAMI:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
653Alessandro Del Piero279Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
653Alessandro Del Piero279Alessandro Del Piero
344Gianluigi Buffon39Vincenzo Iaquinta
185Giorgio Chiellini24Amauri
151Nicola Legrottaglie19Giorgio Chiellini
113Claudio Marchisio8Hasan Salihamidzic
104Zdenek Grygera8Nicola Legrottaglie
98Vincenzo Iaquinta8Claudio Marchisio
96Amauri6Fabio Quagliarella
88Momo Sissoko5Milos Krasic
78Paolo De Ceglie4Felipe Melo




Calcio bez cenzury od JuvePoland!


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone