index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
7.02.2011  16:35:01    |         1  
Siódmy mecz w 2011 roku i czwarta porażka. W styczniu Bianconeri W sześciu meczach ligowych zdobyli zaledwie cztery punkty (!) (1 zwycięstwo, 1 remis i 4 porażki) i systematycznie staczają się w dół tabeli ligowej. Oto ciekawostek liczbowych związanych z meczem dwudziestej drugiej kolejki Serie A:

3: mecz Juve z Udinese rozegrany w trzeciej kolejce rundy rewanżowej w Serie A. Pierwszy miał miejsce w 5. lutego 2000 roku i zakończył się remisem 1-1 (mecz wyjazdowy; bramki: Jorgensen 37' - Ferrara 76'; w 68' czerwona kartka dla Tudora (Juve)).
Drugi został rozegrany również w Udine, 10. lutego 2008. Wygrał Juventus (1-2; Dossena 6' - Camoranesi 60', Iaquinta 76', który strzelił bramkę zaledwie 15 sekund po wejściu na boisko).

3: czerwona kartka w bieżącym sezonie dla piłkarza Juventusu. Oto szczegóły dotyczące wszystkich czerwonych kartoników oglądanych przez zawodników Juve w bieżącym sezonie:
NazwiskoRozgrywkiDataMeczMinuta
GiandonatoSerie A, 17 kolejka19.12.2010Chievo - Juventus 1-162'
Felipe MeloSerie A, 18 kolejka06.01.2011Juventus-Parma 1-417'
BonucciSerie A, 22 kolejka30.01.2011Juventus - Udinese 1-287'


6: w historii porażka Juve w meczach domowych przeciwko Udinese. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe3727468436

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
20.11.2009, 1-018.03.1990, 1-116.09.2007, 0-1


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Udinese w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
6Hansen John11Del Piero Alessandro
5Sivori Omar9Buffon Gianluigi
4Baggio Roberto8Cabrini Antonio
4Del Piero Alessandro8Boniperti Giampiero
4Inzaghi Filippo7Brio Sergio

* pogrubionionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

7: porażka w meczu rozegranym 30. stycznia w 17 spotkaniach.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 30. stycznia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie184771623


11: porażka Juventusu w historii meczów z Udinese. Poniżej prezentujemy bilans wszystkich spotkań:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie8152181116167
Serie A7449141115264


12: bramek straconych, średnio 1,71/mecz i zaledwie 6 strzelonych, średnio 0,86/mecz - to bilans wszystkich siedmiu spotkań rozegranych w styczniu, kiedy to Juventus wygrał dwa mecze, jeden zremisował i cztery (!) przegrał. Pięć spotkań zostało rozegranych na własnym boisku.

MiesiącStosunek bramekIlość meczówŚrednio strzelone/meczŚrednio stracone/mecz
Lipiec2-012,00,0
Sierpień4-241,00,5
Wrzesień16-1262,672,0
Październik7-251,40,4
Listopad8-461,330,67
Grudzień8-551,601,00
Styczeń6-1270,861,71
SUMA51-37341,501,09


17: porażka w meczach rozegranych w ramach trzeciej kolejki rundy rewanżowej w Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach trzeciej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska7839221712083

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
31.01.2010, Udinese-Juve, 1-205.02.2000, Juve-Lazio 1-131.01.2009, Juve-Cagliari, 2-3


20: mecz Aquilaniego w Serie A w barwach Juve (2 bramki).
Oto szczegóły zdobytych bramek:
NazwiskoRozgrywkiDataMeczMinuta
AquilaniSerie A, 7.kolejka17.10.2010Juventus-Lecce 4-014'
AquilaniSerie A, 20. kolejka16.01.2011Juventus-Bari 2-179'


50: mecz Grosso w barwach Juve, z czego 38 w Serie A (2 gole), 4 w Coppa Italia, 6 w Lidze Mistrzów i 2 w Lidze Europejskiej.
Oto szczegóły zdobytych bramek:
NazwiskoRozgrywkiDataMeczMinuta
GrossoSerie A, 13.kolejka22.11.2009Juventus-Udinese 1-051'
GrossoSerie A, 27. kolejka06.03.2010Fiorentina-Juventus 1-268'


60: mecz Bonucciego w Serie A, z czego 21 w barwach Juve (1 bramka), 1 w Interze i 38 w Bari (1 bramka).

70: mecz Marchisio w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 9 bramek.

110: mecz Grygery w barwach Juve, z czego 83 w Serie A (3 gole), 11 w Coppa Italia, 9 w Lidze Mistrzów z eliminacjami i 7 w Lidze Europejskiej.
NazwiskoRozgrywkiDataMeczMinuta
GrygeraSerie A09.03.2008Genoa-Juventus 0-225'
GrygeraSerie A13.11.2008Juventus-Genoa 4-16'
GrygeraSerie A18.04.2009Juventus-Inter 1-191'


120: mecz Marchisio w barwach Juve, z czego 70 w Serie A (9 goli), 25 w Serie B, 4 w Coppa Italia, 10 w Lidze Mistrzów i eliminacjach oraz 11 w Lidze Europejskiej i eliminacjach.

240: mecz Buffona w Serie A w barwach Juve, w których puścił 214 bramek (średnio 0,89/mecz).

BILANS KADRY PO TRZYDZIESTU CZTERECH MECZACH:
NrNazwiskoMeczeMinutyBramkiAsystyŻKCK
3Chiellini3127903130
19Bonucci3127871041
8Marchisio2723043490
30Storari25225027**010
23Pepe3020934280
27Krasic2620336630
10Del Piero3218537400
4Melo2517411071
2Motta2416080270
14Aquilani2016042300
5Sissoko2615340160
18Quagliarella1713269200
21Grygera1511410020
9Iaquinta1811016310
6Grosso1410490130
11Amauri1610213000
29De Ceglie1310150200
43Sorensen96980010
25Martinez126190020
33Legrottaglie84801000
13Manninger54507**000
20Lanzafame93720010
1Buffon43603000
17Traore73250010
28Diego*31990200
41Giannetti31451000
39Camilleri21220000
36Giandonato31090001
20Toni21080000
26Rinaudo1750000
7Salihamidzic5700100
46Liviero1390000
35Buchel2370000
37Boniperti1220000
38Libertazzi2140000
17Trezeguet*190000
27Ekdal*110000

Legenda:
-Nr- numer koszulki
-Mecze- liczba wszystkich meczów rozegranych w sezonie 2010/11
-Minuty- suma minut na boisku (bez doliczonego czasu gry)
-Bramki -strzelone lub puszczone (bramki puszczone w przypadku bramkarzy oznaczone **)
-ŻK- żółte kartki
-CK-czerwone kartki
*-opuścił Juventus podczas letniego okienka transferowego



ROZKŁAD ZDOBYTYCH BRAMEK:
ObrońcyPomocnicyNapastnicySamobójcze
516264


ILOŚĆ DUBLETÓW I HATTRICKÓW W SEZONIE:
Ilość dubletówIlość hattricków
31


ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI W SEZONIE:
RozgrywkiŻółte kartkiCzerwone kartki
Wszystkie603
Serie A42 (10)*3 (9)*
Coppa Italia2-
Liga Europejska10-
el. do Ligi Europejskiej60

*w nawiasach miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich drużyn danych rozgrywek

RZUTY KARNE W SEZONIE:
RozgrywkiKarne dla JuveKarne strzeloneKarne przeciwko JuveGole stracone z karnych
Wszystkie3254
Liga Europejska0011
Serie A3243


NazwaIlość zawodników% kadry*
Ilość zawodników, którzy zagrali w co najmniej 1 meczu37**137%
Ilość zawodników, którzy strzelii bramkę13***57%

*pod uwagę brana kadra 27 osobowa, w przypadku strzelonych bramek wykluczeni bramkarze (23 zawodników)
**w tym siedmiu zawodników Primavery (Giandonato, Buchel, Liviero, Giannetti, Camilleri, Libertazzi, BOniperti), niewliczeni do podstawowej kadry oraz trzech zawodników (Diego, Treze, Ekdal), którzy opuścili Juventus podczas letniego mercato
***w tym jeden zawodnik Primavery (Giannetti)

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
123341015


PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO 22. KOLEJKACH LIGOWYCH OD SEZONU 1994/95:

SezonP-ktyZRPBZBSRBŚP
1994/954915433620+162,23
1995/963811563522+131,73
1996/974412823115+162,00
1997/984814624819+292,18
1998/99339672623+31,50
1999/004713813110+212,14
2000/014814623915+242,18
2001/024412824115+262,00
2002/034814624116+252,18
2003/044915434425+192,23
2004/055015523813+252,27
2005/065919214713+342,68
2006/074914713915+242,23
2007/084412824219+232,00
2008/094313543619+171,95
2009/103410483429+51,55
2010/11359853627+91,59

Legenda:
-P-kty: ilość punktów
-Z- ilość zwycięstw
-R – ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone
-RB- różnica bramek
-ŚP – średnia punktów na mecz



Po dwudziestu dwóch kolejkach Juventus ma na swoim koncie średnio 1,59 punkta na mecz. Jeśli utrzymałby taką średnią zakończyłby sezon z 60,42 punktami na 114 możliwych.

*W klasyfikacji uwzględniono sezony od czasu, kiedy za zwycięstwo otrzymywało się trzy punkty
**W bilansie nie uwzględniono 9 punktów odjętych przez sąd sportowy w sezonie 2006/07

MIEJSCE W TABELI W PORÓWNANIU Z DWOMA UBIEGŁYMI SEZONAMI:


TOP TEN:
Klasyfikacja wszechczasów:

Liczba występówZawodnikLiczba bramek Zawodnik
664Alessandro Del Piero280Alessandro Del Piero
552Gaetano Scirea179Giampiero Boniperti
528Giuseppe Furino178Roberto Betega
481Roberto Bettega171David Trezeguet
476Dino Zoff167Omar Sivori
460Giampiero Boniperti158Borel II Felice
450Sandro Salvatore130Pietro Anastasi
447Franco Causio124John Hansen
440Antonio Cabrini115Roberto Baggio
434Antonio Cuccureddu114Federico Munerati

*pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Największa ilość występów i bramek w aktualnej kadrze:
Liczba występówZawodnikLiczba bramekZawodnik
664Alessandro Del Piero280Alessandro Del Piero
348Gianluigi Buffon40Vincenzo Iaquinta
197Giorgio Chiellini24Amauri
154Nicola Legrottaglie20Giorgio Chiellini
120Claudio Marchisio9Fabio Quagliarella
110Zdenek Grygera9Nicola Legrottaglie
103Vincenzo Iaquinta9Claudio Marchisio
100Amauri8Hasan Salihamidzic
97Momo Sissoko6Milos Krasic
78Paolo De Ceglie4Felipe Melo




Calcio bez cenzury od JuvePoland!

evilboy | 7.02.2011 | 17:16:22
Nie wiem, kto obecnie zajmuje się działem "Bianconeri w liczbach", ale zastanawiam się czy aby zrobienie tego podsumowania nie pochłania zbyt wiele czasu... Poprzednia forma, dużo krótsza i nie zawierająca tylu tabel musiała być również łatwiejsza w zredagowaniu. Poza tym, ciekawi mnie ilu osobom udaje się przeczytać całego takiego newsa, bo powiem szczerze, że mi ostatnio idzie coraz ciężej. Nie wiem jak inni, ale wolałbym wrócić do ty krótszych "Bianconeri w liczbach". No i redaktorom pewnie byłoby łatwiej.


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone