Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
2.11.2011  16:54:53    |         2
Po dwóch meczach bez zwycięstwa Juventus sięgnął po trzy punkty w meczu z Violą i wrócił na fotel lidera Serie A. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem Juventus - Fiorentina:

2: mecz prowadzony przez Daniele Orsato wygrany przez Juventus. W pozostałych 7 spotkaniach 4 razy był remis i 3 razy Bianconeri przegrali.
Drugie zwycięstwo miało miejsce 9. grudnia 2007, 1-0 z Atalantą.
Jest to drugi mecz z Fiorentiną prowadzony przez Orsato, pierwszy zakończył się bezbramkowym remisem i miał miejsce 17. kwietnia br, we Florencji.

3: zawodników, którzy rozegrali wszystkie mecze w bieżącym sezonie w pełnym wymiarze czasowym. Mowa o Barzaglim, Lichtsteinerze i Pirlo.

4: bramka Matriego w bieżącym sezonie w 6 meczach. W sumie napastnik zdobył dla Starej Damy 14 goli.

4: wygrana w bieżącym sezonie w ośmiu rozegranych meczach.

6: mecz z Fiorentiną rozegrany w ramach dziewiątej kolejki Serie A.
Oto bilans tych spotkań :
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie6420144

8: zawodników Juve wpisało na listę strzelców w ośmiu meczach bieżącego sezonu.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Juventusu jest Matri, najwięcej asyst ma Pirlo.

Oto klasyfikacja bramek i asyst najskuteczniejszych zawodników Juve w bieżącym sezonie:
101Vidal Arturo

9: mecz Juventusu z rzędu bez porażki, a tylko jedna porażka w ostatnich 18 meczach Serie A (9 remisów).

9: meczów domowych z Fiorentiną miało miejsce w październiku.

Pierwszy z nich miał miejsce w 1939 roku, Juventus wygrał 3-2, bramkę otwierającą i zamykającą wynik strzelił Bellini. Warto wspomnieć,że już po 10 minutach meczu wynik wynosił 2-1 dla Juve.

W 1946 Fiorentina zeszła na przerwę z prowadzeniem 1-0. Obraz meczu całkowicie zmienił się podczas drugich 45 minut spotkania: gol Sentimentiego III i dwie bramki Candaniego pozwoliły Bianconerim wygrać spotkanie w stosunku 3-1.

W 1955 roku Viola wygrała w Turynie aż 4-0. NIe był to przypadek, ponieważ w sezonie tym Fiorentina sięgnęła po pierwsze w swojej historii mistrzostwo Włoch, natomiast Juventus okupował środek tabeli (12 miejsce).

W 1963 miał miejsce remis w południowoamerykanskim stylu. Dla Juventusu bramkę zdobył Brazylijczyk Nene, ze strony Violi odpowiedział Argentyńczyk Maschio (kolega z reprezentacji Sivoriego i Angelillo, którzy byli nazywani 'aniołami o brudnych twarzach', tudzież 'trójcą śmierci'. Znani byli z zabójczych końcówek oraz tego, że po wygranym Coppa America emigrowali do Europy).

W 1975 wróciły mecze bogate w bramki. 4-2 dla Juve, a bramki strzelali Gori, Causio (dwie) i Anastasi, dla którego była to ostatnia spośród 131 bramek strzelonych w koszulce w biało-czarne pasy.

23 października 1977 i 5-1 dla Bianconerich. Niezbyt udany mecz bramkarza gości, Carmignaniego (dawniej występującego też w Juve), który wpuścił pierwszą bramkę po chwili nieuwagi podczas wznowienia gry. W ciągu ośmiu minut było już 3-0 - bramki strzelali Tardelli i samobójczą Della Martira. Po przerwie w ciągu 5 minut dwa trafienia Causio i Benettiego ustaliły wynik spotkania.

5 października 1997 i dużo emocji. Fiorentina miała trzy punty w garści prawie do 80 minuty spotkania po bramce samobójczej Pessotto. W końcówce Inzaghi i Del Piero zmienili losy spotkania i podarowali Juventusowi prowadzonemu wtedy przez Lippiego zwycięstwo. Było to mniej spektakularne niż pamiętne 3-2 z grudnia 1994 (początkowo 2-0 dla Violi, bramki dla Juve w 73' i 76' - Vialli, w 87' - Del Piero), ale 3 punkty zdobyte w tym meczu były istotne w drodze po 25. scudetto.

17 października 2009. Spotkanie bardzo żywe w pierwszych 20 minutach - bramka Vargasa i odpowiedź Amauriego. Późniejsza część meczu nie zapewniła już takich emocji i spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

10: mecz na własnym boisku z rzędu bez porażki.Ostatnia przegrana w meczu domowym miała miejsce 5. marca br. w meczu z Milanem.

10: zwycięstwo Juve w 17 meczu rozegranym 25. października.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 25. października:
Wszystkie1710252213

19: z 20 ostatnich meczów między Juve a Fiorentiną konczyło się pozytywnym wynikiem dla Juve (zwycięstwo lub remis), tylko raz wygrywała Viola (marzec 2008, 2-3).
Ten mecz był także jedynym od 11 spotkań ligowych, w którym zawodnikom Violi udało się strzelić więcej niż jedną bramkę.

Wynik 0-0, w kwietniu 2011 był pierwszym od 1998 roku spotkaniem, w którym Bianconeri nie strzelili ani jednej bramki w meczu z Fiorentiną.

39: zwycięstwo w ramach meczów dziewiątej kolejki Serie A w 79 meczu. Oto bilans wszystkich spotkań:
Wszystkie7939192113378

47: zwycięstwo Juve w 73 meczu domowym rozegranych przeciwko Fiorentinie.
Bianconeri są drużyną, przeciwko której Viola przegrała najwięcej meczów na boisku przeciwnika (47) i wygrała najmniej spotkań (6 meczów, czyli 8,2% wszystkich spotkań).

Tylko 11 razy (na 73) zdarzyło się, że Bianconerim nie udało się strzelić Fiorentinie ani jednego gola w rozgrywkach ligowych grając na własnym boisku.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów domowych między tymi drużynami:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane FiorentinyBramki strzeloneBramki stracone

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

50: mecz Pepe w barwach Juve, z czego 38 w Serie A (5 bramek), 2 w Coppa Italia (1 bramka) i 10 w Lidze Europejskiej i eliminacjach.

72: zwycięstwo w 161 meczu ligowym w historii potyczek Juve z Fiorentiną.
Bianconeri są drużyną, która strzeliła Violi najwięcej bramek z rozgrywkach ligowych (232 gole w 144 meczach).
Tylko Milan ma na swoim koncie więcej wygranych z Fiorentiną w rozgrywkach ligowych (67 wygranych, Juve - 66).

Wszystkie160725336271182
Serie A145664831234158

180: mecz Pepe w Serie A, z czego 37 barwach Juve, 3 w Palermo, 36 w Cagliari, 104 w Udinese.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
17451159

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO OŚMIU MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Tata | 3.11.2011 | 13:20:06
taa, ale Marchisio ma 4 bramki

Juventinha | 3.11.2011 | 22:55:43
ale ta czwarta bramke zdobyl z interem. Statystyki obejmuja zakres meczow do Fiorentiny wlacznie i tyle. Nastepne wkrotce :P

Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.