Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
24.03.2012  23:31:52    |         0
Drugi remis z rzędu, a dwunasty w bieżącym sezonie i nadal drugie miejsce w tabeli Serie A - oto bilans Juve po meczu z Chievo. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dwudziestej szóstej kolejki Serie A:

1: zawodnik Juve, który zagrał we wszystkich meczach ligowych w bieżącym sezonie. Mowa o Barzaglim.

1: bramka w sezonie Paolo De Ceglie, a druga w sumie w barwach Juve. Pierwszego gola obrońca zdobył 25. listopada 2006 w meczu Serie B Juventus -Lecce 4-1.

3: remis w meczu rozegranym 3. marca w 12 meczu.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 3. marca
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie126232711

3: remis w historii meczów domowych przeciwko Chievo. W konfrontacji z Gialloblu w Turynie Bianconeri pozostają niepokonani i zawsze udawało im się strzelić co najmniej 1 bramkę.

Jak pokazuje historia wygrane na własnym boisku z Chievo nie przychodziły łatwo.
Pierwsze wygrane spotkanie domowe miało miejsce w sezonie 2001/02, jednym z bardziej emocjonujących w historii Serie A (Juventus wygrał scudetto numer 26 w ostatniej kolejce, kiedy to prowadzący do tej pory w tabeli Inter uległ 2-4 Lazio). Spotkanie z Chievo miało miejsce w 3. kolejce rozgrywek ligowych - do tej pory obie drużyny zgromadziły komplet punktów - a mecz miał wyłonić samodzielnego lidera. Gilloblu sprawili niespodziankę i w 20 minucie wygrywali już 2-0, po dwóch bramkach Marazziny, któy wykorzystałbłąd Buffona. Reakcja podopiecznych Lippiego była natychmiastowa - już pod koniec pierwszej połowy sytuacja ustabilizowała się - po bramkach Tacchinardiego i Tudora był remis. Po przerwie trzecią bramkę dla Bianconerich zdobył Salas - wykorzystując rzut karny.
Oto skrót spotkania:

Rok później spotkanie było nie mniej emocjonujące. Juventus wyszedł na boisko, aby przypieczętować zdobycie scudetto nume 27, Chievo potrzebowało punktów, aby móc zagrać w Pucharze Uefa. Hattrick Bierhoffa okazał się nie być wystarczający - Boanconeri wygrali spotkanie 4-3 (dwie bramki Zalayety, jedna Trezeguet i Zenoniego).
Poniżej skrót meczu:

W 2004 roku o zwycięstwie Juve zadecydował były zawodnik innej drużyny z Werony - Mauro camoranesi, który pokonał bramkarza gości już w 10 minucie.
KOlejny sezon to kontynuacja zwycięskiej tradycji - tym razem Juventus pod wodzą Fabio Capello pokonał Chievo 3-0 (Nedved, Zalayeta, Ibrahimovic).
W pierwszej kolejce sezonu 2005/06, który zakończył się zdobyciem scudetto numer 29 decydujący był strzał głową Davida Trezeguet. Co ciekawe, ostatnie zwycięskie spotkanie Bianconerich z Chievo miało miejsce także w kolejce inaugurującej sezon - tym razem 2009/10. Bramkę zdobył Iaquinta, asystował Diego.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów domowych między tymi drużynami:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ChievoBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe96309087

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
23.08.2009, 1-0-

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Chievo w rozgrywkach ligowych:

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

5: meczów ligowych przeciwko Chievo z rzędu, których nie udało się Juventusowi wygrać. Po sukcesie drużyny z Verony w styczniu 2010 (1-0 po golu Sardo w 83 minucie) czterokrotnie padał remis.

5: razy w meczach Juve z Chievo padał wynik 1-0 - cztery razy dla Bianconerich - jest to najczęstszy rezultat w potyczkach między tymi zespołami.

12: remisów w Serie A w bieżącym sezonie. Jak do tej pory żadna drużyna nie ma na koncie więcej. Sześć spośród nich Juventus zremisował w stosunku 1-1.

16: bramek straconych w rozgrywkach ligowych. Juventus jest drużyną, która dysponuje najlepszą obroną w Serie A.

16: piłkarzy Juve, którzy wpisali się na listę strzelców w bieżącym sezonie.

20: mecz między Juventusem a Chievo i 7 remis.

Wszystkie2012713618
Serie A1811613317

20: mecz Vucinicia w Serie A w barwach Juve, w których strzelił do tej pory 3 bramki.

23: remis w meczach rozegranych w ramach siódmej kolejki rundy rewanżowej w Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach siódmej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:
Liga włoska7940231613375

28.02.2009, Juve-Napoli 1-018.02.2006, Messina-Juve, 2-220.02.2011, Lecce-Juve, 2-0

29: mecz Juventusu z rzędu bez porażki, a tylko jedna porażka w ostatnich 35 meczach Serie A (17 remisów). Juventus jest jedyną do tej pory niepokonaną drużyną Serie A w tym sezonie oraz jedyną drużyną biorąc pod uwagę pięć największych lig europejskich.

36: minut brakuje Alessandro Del Piero, aby wyrównać rekord Scirei w ilości minut rozegranych w barwach Juve.

40: mecz Barzagliego w Serie A w barwach Juve.

235: występów w barwach Juve ma na swoim koncie Chiellini - w klasyfikacji ilości meczów w koszulce w biało-czarne pasy dogonił on tym samym Davidsa, Marchisio dorównał Benettiemu (159 meczów w Juve), a De Ceglie Ibrahimoviciovi (92 spotkania).

250: mecz Vucinicia w Serie A, z czego 20 w barwach Juve (3 bramki), 73 w Lecce (29 bramek) i 147 w Romie (46 bramek).

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
20550156

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO DWUDZIESTU PIĘCIU MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.