Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
1.09.2012  13:23:07    |         2
Podobnie jak w ubiegłym sezonie Juventus zainaugurował rozgrywki Serie A wygrywając z Parmą. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem pierwszej kolejki Serie A:

1: mecz Asamoah w Serie A barwach Juve i pierwsza asysta.

1: raz w ciągu ostatnich 29 sezonów Juventus przegrał w pierwszym meczu rozgrywek ligowych. Miało to miejsce w sierpniu 2010, 1-0 w meczu z Bari. Z kolei Parma wygrała w debiucie tylko jeden raz w ciągu ostatnich 13 sezonów.

2: mecz między Juve a Parmą rozegrany 25. sierpnia. Poprzedni miał miejsce w 2002 roku i zakończył się wygraną Juve 2-1. Było to spotkanie o Superpuchar Włoch.

2: mecz między Juve a Parmą rozegrany w ramach pierwszej kolejki Serie A. Poprzedni miał miejsce 9. września 1990 roku i zakończył się wygraną Juve 1-2.
Warto wspomnieć, że także sezon 2011/12 rozpoczął się od meczu Juventus - Parma, ponieważ mecz pierwszej kolejki został przełożony i rozegrany w grudniu - jako ostatnie spotkanie w roku kalendarzowym 2011.

3: bramka Lichsteinera w barwach Juve. Pierwszą zdobył w pierwszym meczu ubiegłego sezonu, także w spotkaniu z Parmą (4-1), drugą w meczu z Atalantą (0-2).

5: mecz rozegrany 25. sierpnia i piąta wygrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 25. sierpnia
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie5500195

30: przestrzelony karny od momentu, kiedy zwycięstwo jest liczone za 3 punkty (sezon 1994/95). Oto szczegóły:
25.08.2012Serie AJuventus-Parma2-0Vidal 34'

40: mecz Juventusu z rzędu bez porażki, a tylko jedna porażka w ostatnich 45 meczach Serie A (19 remisów). Ostatni przegrany mecz Serie A miał miejsce 15. maja 2011, kiedy to Bianconeri ulegli Parmie 0-1 w przedostatniej kolejce sezonu 2010/11.

48: bramka strzelona w 21. domowym meczu przeciwko Parmie i 13. wygrana. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ParmyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe2113534821

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
11.09.2011, 4-108.02.2006, 1-106.01.2011, 1-4

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Parmą w rozgrywkach ligowych:

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Niektóre z tych spotkań są warte wspomnienia.
W 1991 roku, w sezonie, który nie był zbyt udany dla Juventusu (Boianconeri zakończyli Serie A na siódmej pozycji) mecz z Parmą był popisowym widowiskiem. Piłkarze Starej Damy uzyskali najwyższy rezulatat w historii z tym przeciwnikiem (nie licząc spotkania z sezonu 1925/26 rozegranego w ramach Ligi Północnej, które zakończyło się wynikiem 6-0); 5-0 po bramce Julio Cesara w pierwszej połowie (w bramce przeciwnika stał kolega z reprezentacji Taffarel) i golach Casiraghiego, Marocchiego i dwóch trafieniach Roberto Baggio po przerwie.
W 1994 Juventus "ustrzelił" pokera: spotkanie miało miejsce pod koniec rozgrywek i nie miało większego wpływu na końcową klasyfikację, acz było ważne dla przyszłości Alessandro Del Piero, któy właśnie w tym meczu zdobył swojego pierwszego hattricka w profesjonalnej karierze piłkarskiej. Warto wspomnieć, że Alex nie miał wtedy skończonych nawet 20 lat. czwartego gola dołożył Fabrizio Ravanelli.
Rok później kolejny rezultat w stosunku 4-0 towarzyszył zdobyciu scudetto numer 23. Worek z bramkami otworzył Ravanelli, strzelając z dystansu z lewej nogi, potem podanie Codino otworzyło drogę do bramki Deschampsowi. Po przerwie strzelił Vialli i jeszcze raz Ravanelli, którzy ostatecznie potwierdzili kto w tym sezonie rządzi w Italii i dali Juventusowi scudetto wyczekiwane od 1986 roku.
Oto skrót tego spotkania:

4-0 po raz trzeci miało miejsce 14. grudnia 2003. W pierwszej połowie przewagę Juventusu potweirdziłFabrizio Miccoli - zdobywca dwóch bramek. Po przerwie po jednej bramce dołożyli Del Piero i Nedved.
Wreszcie ostatnie spotkanie, które zaliczyć można do serii "czwórek". 4-1 w pierwszym meczu sezonu 2011/12, 11. września 2011. Jest to data szczególna, ponieważ był to początek sezonu, w którym Juventus sięgnął po scudetto numer 30, a także pierwsze oficjalne spotkanie na Juventus Stadium. Pierwszego gola zdobył Lichtsteiner po znakomitym podaniu od Del Piero. w drugiej połowie drugą bramkę dołożył Pepe, potem Vidal (który debiutowałw tym spotkaniu w Serie A) i Marchisio. Jedyną bramkę dla Parmy strzelił Giovinco z rzutu karnego.

50: mecz Matriego w barwach Juve, z czego 48 w Serie A (19 bramek), 1 w Pucharze Włoch i 1 w Superpucharze Włoch.

50: wygrana w meczach rozegranych w ramach pierwszej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach pierwszej kolejki rozgrywek ligowych:
Liga włoska805024617468

23.08.2009, Juve-Chievo 1-021.12.2011, Udinese-Juve, 0-029.08.2010, Bari-Juve, 1-0

57: mecz między Juventusem a Parmą i 29. wygrana.

Wszystkie572916129653
Serie A41181496943

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
25811237

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO JEDNYM MECZU LIGOWYM W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.