Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
4.09.2012  21:59:39    |         3
Czwarty zwycięski mecz ligowy z rzędu i czterdzieste pierwsze spotkanie w Serie A bez porażki. Juventus pokonał Udinese 1-4 i po dwóch kolejkach ligowych zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem drugiej kolejki Serie A:

1: dublet Juventusu w sezonie, a zarazem pierwszy mecz, w którym Giovinco zdobył dwie bramki dla Juve. Są to pierwsze bramki Giovinco dla Bianconerich po 3 latach, ostatnią zdobył 31.10.2009 w meczu Serie A Juventus-Napoli 2-3.

2: mecz ligowy Asamoah w barwach Juve i druga asysta.

4: mecz między Juve a Udinese rozegrany w ramach drugiej kolejki Serie A. Oto szczegóły:
Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
15.09.1957Serie AUdinese-Juve0-1Charles 55'
28.09.1958Serie AJuve-Udinese3-0Charles 22', Boniperti 43', 62'
14.08.2008Serie AJuve-Udinese1-0Amauri 67'
02.09.2012Serie AUdinese-Juve1-4Lazzari 78' - Vidal 14' - k, Vucinic 45'+1, Giovinco 53', 71'

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Mecze 2' kolejki SA z Udinese440091

7: mecz rozegrany 2. września i trzecia wygrana.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 2. września
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie7331179

10: mecz Marrone w barwach Juve.

10: bramka Vucinicia w Serie A w barwach Juve w 34 meczach.

23: zwycięstwo Juve w historii meczów wyjazdowych przeciwko Udinese. Oto szczegóły:

Serie A, mecze wyjazdowe39231157229

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
19.09.2010, 0-421.12.2011, 0-003.04.2010, 3-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Udinese w rozgrywkach ligowych:

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Udine to szczęśliwy teren dla Juventusu. Na 39 spotkań Bianconeri przywieźli do Turynu 23 zwycięstwa, 11 remisów, przegrywali tylko 5 razy. Stadion ten przyniósł wiele satysfakcji także Alexowi Del Piero. Nie licząc poważnej kontuzji, której nabawił się właśnie na Friuli w listopadzie 1998 roku, Pinturicchio jest najlepszym strzelcem w meczach wyjazdowych przeciwko Udinese, zdobył 4 bramki w 12 meczach.
Ostatnie zwycięstwo Juve miało miejsce 2 sezony temu, w trzeciej kolejce: zespół trenowany przez Del Neriego wygrał aż 0-4, po samobójczej bramce Cody, strzale Quagliarelli i Marchisio oraz trafieniu Iaquinty po przerwie.
W historii występów między obiema drużyna wiele jest wysokich zwycięstw Juve na Friuli, takich z co najmniej 3 bramkami strzelonymi.
Seria spotkań zaczęła się w sezonie 1950/51, mistrz Włoch, Juventus z łatwością pokonał Udinese 3-0, a dokonał tego w zaledwie 19 minut od początku spotkania. Bramki strzelali Karl Hansen, Boniperti i John Hansen.
W kolejnym sezonie Bianconeri z Turynu pokazali się z jeszcze lepszej strony i zakończyli spotkanie z rezultatem 2-7. Po pierwszej połowie było już 0-3. Wszystkie siedem bramek zostało podzielonych między trzech strzelców: Vivolo (hattrick), oboje Hansenowie po dwie bramki z główki.
Dziesięciolecie zostało zamknięte zwycięstwem 0-4: 8. lutego 1959, Juventus ponownie rozstrzygnął mecz w krótkim czasie - w ciągu 15 minut drugiej połowy gry. Dwie bramki zdobył Charles, po jednej Boniperti i Nicole. Trio napastnikó podkreśliło wyższość gości.
Worek z bramkami rozwiązał się ponownie w latach 80-tych. Szczególnie ważne było spotkanie z roku 1982, kiedy to po dwóch latach przerwy do gry wrócił strzelec jednej z bramek - Paulo Rossi. Bramk strzelił z główki, podobnie jak w hiszpańskim Mundialu. Pozostałe bramki do wyniku 1-5 dołożyli Marocchino, Cabrini (dwie) i Virdis. I pomyśleć tylko, że gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Miano już w drugiej minucie meczu...
Kontynuacja serii miała miejsce w sezonie 1984/85. 0-3 pod wodzą Platiniego - autora dwóch bramek. Trzeciego gola dorzucił Briaschi.
Ten sam rezultat padł w 1994 roku, gole zdobywali Marocchi, Pellegrini (samobójcza) i Roberto Baggio, który prezentując niesamowitą technikę potwierdził, że zasłużył na dopiero co przyznaną mu Złotą Piłkę.
Wreszcie sezon 1996/97. 1-4 po golach Boksicia, dwóch trafieniach Del Piero z dystansu oraz bramce Deschampsa. Ta drużyna była nie do zatrzymania - zresztą - dopiero co wygrała Puchar Interkontynentalny w Tokio.

41: mecz ligowy Juventusu z rzędu bez porażki, a tylko jedna porażka w ostatnich 46 meczach Serie A (19 remisów). Ostatni przegrany mecz Serie A miał miejsce 15. maja 2011, kiedy to Bianconeri ulegli Parmie 0-1 w przedostatniej kolejce sezonu 2010/11.

50: wygrana w meczach rozegranych w ramach drugiej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach drugiej kolejki rozgrywek ligowych:
Liga włoska8050201016166

11.09.2011, Juve-Parma 4-112.09.2010, Juve-Sampdoria, 3-305.09.1993, Roma-Juve, 2-1

77: mecz ligowy między Juventusem a Udinese i 51. wygrana.

Wszystkie8454191116769
Serie A7751151115866

85: bramka Vucinicia w Serie A, z czego 10 w barwach Juve.

210: mecz Chielliniego w Serie A, z czego 37 w Fiorentinie i 173 w barwach Juve.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
25811257

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO DWÓCH MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

bendzamin | 4.09.2012 | 22:05:25
Vidal, nie Vial ;)

marcin_paluska | 4.09.2012 | 23:42:57
blad w tabeli ze statystykami meczow z Udinese, w dolnej czesci gdzie sa dane dla meczy w ramach Serie A. chyba mialo byc suma 77, wygrane Juve 51, remisy 15 , wygrane Udinese 11, bramki strzelone 158, stracone 66. Nie znam liczb tylko wnioskuje z tej rozsypanki ;p po prostu gdzies ominiete zostaly remisy w Serie A i sie to poprzesuwalo troche

J_Bourne | 5.09.2012 | 7:40:45
Pamiętam mecz z Napoli, było 2:0 i wydawało się, że spokojnie wygramy mecz... od tej przegranej posypał się zespół i już tylko systematycznie lecieliśmy w dół. To właśnie dlatego ich tak nie lubię!

Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.