Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
22.10.2012  22:51:47    |         0
Czterdziesty szósty mecz ligowy z rzędu bez porażki i szósta wygrana w Serie A w sezonie. Juventus pokonał Sienę 1-2, a bramki padał w pierwszym i ostatnim kwadransie gry i dokładnie w połowie meczu, w doliczonym czasie pierwszej połowy. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem siódmej kolejki Serie A:

1: bramka Marchisio w bieżącym sezonie, a dwudziesta w sumie w barwach Juve w meczach.

2: mecz Juventusu z Napoli rozegrany w ramach siódmej kolejki Serie A. Pierwszy miał miejsce 23.10.2004 roku i zakończył się wygraną Bianconerich 0-3.

3: piłkarzy, którzy wystąpili we wszystkich z dziecięciu dotychczas rozegranych meczów. Mowa o Marchisio, Asamoah i Vuciniciu. Najwięcej minut na boisku z kolei mają na swoim koncie Barzagli, Bonucii i Buffon (po 840 minut), drugi jest Marchisio 826 minut.

3: gol Pirlo w bieżącym sezonie i trzeci z rzutu wolnego. W sumie jest to szóste trafienie pomocnika dla Bianconerich.

5: mecz wyjazdowy Juventusu w bieżącym sezonie, z czego 4 miały miejsce w ramach Serie A, 1 w Champions League. TRzy z nich Juventus wygrał, dwa razy zremisował.

7: wygrana w 8. wyjazdowym meczu przeciwko Sienie. Oto szczegóły:

Oto bilans wszystkich ligowych meczów wyjazdowych między tymi drużynami:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SienyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe8701163

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
18.09.2011, 0-1-04.05.2008, 1-0

Jak wynika ze statystyk, stadion Sieny sprzyja zwycięstwom Bianconerich.
Seria wygranych rozpoczęła się w ostatniej kolejce sezonu 2003/04. Zwycięstwo nie miało większego wpływu na pozycję Juve w tabeli, ale było znaczące dla trenera: było to ostatnie spotkanie ligowe pod wodzą Marcello Lippiego, który został szkoleniowcem późniejszych Mistrzów Świata. Było to równocześnie ostatnie spotkanie dla Umberto Agnelliego, który zmarł w Turynie 27. maja 2004.
Juventus wygrał ten mecz 1-3 (Flo- Tudor, miccoli, Di Vaio).
Następne zwycięstwa to dwa razy z rzędu 0-3 pod wodzą Fabio Capello. W pierwszym, w sezonie 2004/05 Juventus wyszedł na prowadzenie po przerwie, kiedy to w ciągu 10 minut dwie bramki zdobył Del Piero, a trzecią dorzucił Camoranesi.W kolejnym sezonie było jeszcze lepiej: Juventus rozstrzygnął spotkanie w ciągu zaledwie ośmiu minut od pierwszego gwizdka sędziego. Bramki zdobyli Vieira, Trezeguet i Mutu.
Kolejne zwycięstwo w stosunku 0-3 nadeszło wraz z debiutem Ciro Ferrary: jeszcze raz dwie bramki strzelił Del Piero (z czego pierwsza przedniej urody, z rzutu wolnego), a trzeciego gola zdobył Marchisio.
Poniżej skrót tego spotkania:

Ostatnie dwa zwycięstwa z minimalnym dorobkiem bramkowych, oba osiągnięte po przerwie. Główka Amauriego w seoznie 2009/10, Matri obsłużony przez Vucinicia w rewanżu zeszłego sezonu, w pierwszym meczu wyjazdowym pod wodzą Conte.

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Sieną w rozgrywkach ligowych:

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

10: mecz Juventusu w sezonie. Do tej pory Bianconeri 7 spotkań wygrali (w tym raz po dogrywce), 3 zremisowali.

10: mecz Asamoah w barwach Juve.

10: bramka stracona w 14. wygranym meczu przeciwko Sienie. Oto szczegóły:

Wszystkie1714213510
Serie A157744736248170

10: wygrana Juve i 10. bramka stracona we wszystkich 14 meczach rozegranych 7. października.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 7. października:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie1410313610

20: bramka Marchisio w Serie A w barwach Juve.

37: wygrana w meczach rozegranych w ramach siódmej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach siódmej kolejki rozgrywek ligowych:
Liga włoska8037301312475

40: mecz Giovinco w Serie A w barwach Juve.

46: mecz ligowy Juventusu z rzędu bez porażki, a tylko jedna porażka w ostatnich 51 meczach Serie A (20 remisów). Ostatni przegrany mecz Serie A miał miejsce 15. maja 2011, kiedy to Bianconeri ulegli Parmie 0-1 w przedostatniej kolejce sezonu 2010/11.

50: mecz Quagliarelii w barwach Juve, z czego 44 w Serie A, 4 w Coppa Italia i 2 w Lidze Mistrzów.

50: mecz Pirlo w barwach Juve, z czego 43 w Serie A, 4 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch i 2 w Lidze Mistrzów.

210: mecz ligowy Chielliniego w barwach Juve, z czego 178 w Serie A i 32 w Serie B.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
24730249

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO SIEDMIU MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.