Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
23.11.2012  20:54:33    |         0
Pierwszy remis w meczu ligowym na własnym boisku w bieżącym sezonie i pierwszy mecz na Juventus Stadium bez strzelonej bramki. Juventus bezbramkowo zremisował Lazio. Straty punktów przez lidera nie wykorzystał Inter - Bianconeri wciąż prowadzą w tabeli Serie A z czteropunktową przewagą nad drużyną Nerazzurrich. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzynastej kolejki Serie A:

1: mecz ligowy na własnym boisku w bieżącym sezonie, w którym Juventus zremisował i pierwszy mecz na Juventus Stadium, w którym Bianconeri nie zdobyli ani jednej bramki.

1: piłkarz, który wystąpił we wszystkich dotychczas rozegranych meczach ligowych. Mowa o Asamoah.

2: remis Juventusu w bieżącym sezonie. Pierwszy miał miejsce w wyjazdowym meczu z Fiorentiną. Tak jak z Lazio - padł wynik 0-0.

3: bramki przeciwko Lazio zdobył Giorgio Chiellini, w tym jeden z trzech dubletów w karierze (pozostałe 2 przeciwko Arezzo oraz Lechowi Poznań). Jest to drużyna, przeciwko której obrońca Juve jest najskuteczniejszy.

4: remis Juve we wszystkich 13 meczach rozegranych 17. listopada.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 17. listopada:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie137422221

7: mecz z Lazio rozegrany w ramach trzynastej kolejki Serie A i pierwszy remis. Oto bilans:
Wszystkie7412108

13: scudetto Juve, po niezapomnianym meczu z Lazio w ostatniej kolejce sezonu 1966/67, w któym Bianconeri pokazali niesamowitą chęć zwycięstwa i wolę walki. Przez pierwsze trzy kolejki sezonu na czele tabeli ligowej były trzy drużyny: Juventus, Inter i Napoli, od piątej kolejki samodzielnym liderem został Inter i od tego momentu rozpoczął się pościg. W dwunastej kolejce dystans do pierwszego miejsca wynosił cztery punkty - niemało w okresie, gdy za zwycięstwo przyznawano dwa punkty, ale Bianconeri nie poddali się.
Potem stało się niemożliwe - 7. maja Juventus pokonał Inter 1-0 po golu favalliego i zredukował dystans do tylko dwóch punktów. W przedostatniej kolejce Nerazzurri zremisowali z Fiorentiną, a Juventus pokonał Vicenzę. Pozostał jeden punkt do odrobienia i tylko jedna kolejka ligowa. 1. czerwca 1967 Inter poległ w Mantovie, a Juventus musiał wykorzystać to grając u siebie z Lazio. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale wystarczyły dwie minuty po przerwie i Bercellino I dał Bianconerim prowadzenie. Po 15 minutach było już 2-0 po trafieniu Zigoniego. Rzut karny wykonany przez Di Pucchio w 87 minucie dał Lazio bramkę kontaktową, ale nie zagroził zwycięstwu Juve. Pościg został zakończony, zadanie wykonane: Juventus zdobył scudetto numer 13.

Poniżej skrót meczu ostatniej kolejki sezonu 1966/67, dającego scudetto numer 13:

15: mecz Juventusu prowadzony przez sędziego Daniele Orsato. Jak do tej pory bilans jest następujący: 4 zwycięstwa, 7 remisów i 3 porażki. Ostatni mecz sędziowany przez Orsato byłbardzo szczęśliwy dla Bianconerich: wygrana 2-0 przeciwko Cagliari w dniu 6. maja br zapewniła Juventusowi wygranie scudetto numer 30.

16: meczów z rzędu między Juve a Lazio, w których Biancocelestim nie udało się wygrać (11 porażek i 5 remisów). Ostatnie zwycięstwo Lazio miało miejsce w 2003 roku, kiedy to w Rzymie padł wynik 2-0 dla gospodarzy.

18: w historii Juve remis w domowym meczu przeciwko Lazio w 69 meczach ligowych. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LazioBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe694318815171

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
11.04.2012, 2-131.01.2010, 1-115.12.2002, 1-2

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Lazio w rozgrywkach ligowych: