Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
7.02.2013  10:57:36    |         0
W pierwszym meczu półfinałowym w ramach Coppa Italia Juventus zremisował z Lazio 1-1, tracąc bramkę w 86. minucie gry. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem 1/2 Coppa Italia:

1: bramka Peluso w barwach Juve.

3: mecz w sezonie prowadzony przez arbitra Damato. Pozostałe dwa to mecze ligowe z Napoli (2-0) i z Cagliari (3-1). W zeszłym sezonie Damato sędziował także mecz między Juve i Lazio. Na Juventus Stadium zwyciężyła drużyna Conte 2-1. Całkowity bilans spotkań prowadzonych przez tego arbitra to 10 wygranych, 3 remisy i 5 porażek, z czego aż dwie w Pucharze Włoch (z Interem w 2010 i z Romą w 2011).

3: mecz z Lazio rozegrany 22 stycznia. Pierwszy miał miejsce w 1950 roku w ramach rozgrywek ligowych i zakończył się porażką Juve 1-2, drugi mecz odbył się 1967 roku w Serie A i zakończył się bezbramkowym remisem.

4: mecz z Lazio rozegrany jako pierwsze spotkanie półfinałowe w Coppa Italia. W dotychczasowych spotkaniach Juventus wygrał tylko raz, 2 razy wygrywali piłkarze Lazio. Oto szczegóły:

Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
08.03.1995Coppa ItaliaLazio-Juve0-1Ravanelli 83'
19.02.1998Coppa ItaliaJuve-Lazio0-1Boksic 22'
03.03.2009Coppa ItaliaLazio-Juve2-1Pandev 65', Rocchi 78' - Marchionni 34'

5: remis Juve w czternastym meczu rozegranym 22 stycznia.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 22 stycznia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie144551422

7: remis w bieżącym sezonie, czwarty w stosunku 1-1, drugi z Lazio (pierwszy mecz w ramach Serie A zakończył się wynikiem 0-0).

10: mecz De Ceglie w Coppa Italia w barwach Juve.

10: mecz Bonucciego w Coppa Italia w barwach Juve.

10: domowy mecz Coppa Italia rozegranym przeciwko Lazio i trzeci remis.
Pierwszy mecz miał miejsce 27 września 1942, Bianconeri zostali wyeliminowani przegrywając 2-3 mimo, że dwie bramki Ventimiglii dały Juventusowi przewagę.
W 1960 roku gospodarze uzyskali przepustkę do finału pokonując drużynę ze stolicy aż 3-0. Wynik robi wrażenie, ponieważ po pierwszej połowie, zakończonej 1-0 dla Juventusu po bramce Cervato z rzutu karnego, Juventus musiał poradzić sobie bez jednego zawodnika. Kontuzji doznał Sivori, a Bianconeri grając w dziesiątkę utrzymali wynik 3-0. Jeszcze przed upływem godziny gry kolejne dwie bramki zdobyli Lojodice i Charles. W finale rozegranym na San Siro Bianconeri we wspaniałym stylu pokonali Fiorentinę w dogrywce 3-2 (Charles 10', 73', Orzan 97' (sam.) - Montouri 45', Da Costa 60'). W 57' finału sędzia Righi podyktował rzut karny dla Juventusu, a następnie zmienił zdanie. Trzy minuty później Fiorentina wyszła na prowadzenie po bramce z wysoce prawdopodobnego spalonego. Po wznowieniu gry Charles podał do Sivoriego, który wybił piłkę na aut lub według innych źródeł to sam arbiter ją tam umieścił.

Oto skrót półfinału:

Identyczny rezultat padł w 1974 roku. Autorem dwóch bramek był Bettega, trzecią dorzucił Causio.
Po bezbramkowym remisie w 1987 (epoka Marchesiego), oba zespoły spotkały się ponownie w 1995 roku, w rewanżowym spotkaniu połfinałowym. Juventus zapewnił sobie awans do finału wygrywając 2-1 po samobójczej bramce Sousy i bramce Roberto Baggio z karnego w 91 minucie spotkania. Dla gości gola zdobył Marocchii. Wtedy w 1995 roku Juventus po raz ostatni jak do tej pory wygrał Puchar Włoch, było to dziewiąte trofeum.

W 1998 roku ponownie drużyny spotkały się w półfinale. Na Delle Alpi rozegrano pierwszy mecz, a rozstrzygającą bramkę zdobył były piłkarz Starej Damy, Boksic. Finalnie po rewanżu do finału awansowali Biancocelesti, gdzie pokonali Milan sięgając po Puchar Włoch.

Dwa lata później w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Zidane, Conte i KOvacevic jak się wydawało nie dali szans kolegom z Rzymu strzelając 3 bramki już w pierwszej połowie. Niestety po przerwie ich plany nieco się pokrzyżowały, karny Ravanellego i gol Manciniego dały Lazio szanse na awans w meczu rewanżowym. Szanse te Biancocelesti wykorzystali do końca, ponieważ to oni wygrali Puchar Włoch w ówczesnym sezonie.

Oto skrót spotkania:

W 2004 Lazio ponownie sięgnęło po Puchar Włoch. Rewanżowy mecz finałowy był rozgrywany w Turynie, a przeciwnikiem Biancocelestich był JUventus. Lazio przyjechało na rewanż mając dwa gole zaliczki z pierwszego spotkania. Mimo, że po bramkach Trezeguet i Del Piero wynik był otwarty, piłkarze z Rzymu doprowadzili do remisu, a Juventus po raz czwarty w historii przegrał w finale Pucharu Włoch.

Wreszcie ostatnie spotkanie, któe odbyło się 22 kwietnia 2009. Po raz kolejny oba zespoły spotkały się w półfinale. Juventus odpadł, bramka Del Piero nie wystarczyła. REwanżowy mecz zakończył się wynikiem 1-2, dla Lazio strzelali Kolarov i Zarate. Był to czwarty raz (na pięć) kiedy to po wyeliminowaniu Juventusu w trakcie rozgrywek Pucharu Włoch Lazio sięgało po to trofeum.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów domowych w ramach Pucharu Włoch między tymi drużynami:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LazioBramki strzeloneBramki stracone
Coppa Italia, mecze domowe104331712

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
13.01.2000, 3-212.05.2004, 2-222.04.2009, 1-2

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Lazio w Coppa Italia: