Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
5.04.2013  22:30:05    |         0
Dwudziesty mecz w sezonie bez straconej bramki, szósty wygrany w stosunku 2-0. Juventus pokonał Bolognę i utrzymuje przewagę w tabeli Serie A. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dwudziestej dziewiątej kolejki Serie A:

0: bramek straconych przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu. Juventus jest jedyną drużyną Serie A, której do tej pory udało się nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach spotkań.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić tylko 1 bramkę w pierwszym kwadransie gry: z meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 5 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w piętnastu minutach po przerwie - 10 zdobytych goli.

1: spotkanie z ostatnich 23 rozegranych między Juve a Bologną wygrali piłkarze Rossoblu (2-0 w lutym 2011). 14 razy wygrywali Bianconeri, 8 razy padał remis. Zanim przegrali ostatnie dwa mecze z Juve, mieli całkiem korzystną statystykę potyczek z Bianconerimi - 3 remisy i zwycięstwo.

2: mecz Juve w sezonie prowadzony przez arbitra Mauro Bergonziego. Poprzednie miało miejsce około miesiąc wcześniej, Bianconeri wygrali z Chievo 1-2. W sumie Bergonzi prowadził mecze Juve 17 razy, z czego 12 razy wygrali piłkarze Starej Damy, trzy razy padał remis, a 2 razy Juventus przegrał.

2: razy w ostatnich 55 spotkaniach ligowych Bianconeri stracili więcej niż jedną bramkę.

4: mecz Juventusu z Bologną rozegrany w ramach jedenastej kolejki rundy rewanżowej Serie A i trzecie zwycięstwo. Poprzednie mecze przestawiały się w następujący sposób:

Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
18.05.1930Serie AJuve - Bologna2-0 Cesarini 30', Varglien I 56'
28.03.1937Serie AJuve - Bologna0-0-
16.04.1977Serie AJuve - Bologna2-1 Boninsegna 10'-k., Bettega 69'- Clerici 31
16.03.2013Serie ABologna - Juve0-2Vucinic 64', Marchisio 72'

7: gol Marchisio w bieżącym sezonie i piąta asysta.

7: zwycięstwo i 19 bramka strzelona przez Juve we wszystkich 14 meczach rozegranych 16 marca.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 16 marca:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie147431912

11: ligowych meczów wyjazdowych z rzędu w Bologną to wygrana Juve lub remis (7 zwycięstw i 4 remisy).

11: gol Vucinicia w bieżącym sezonie i ósma asysta. Vucinic jest razem z Giovinco i Quagliarella najskuteczniejszym piłkarzem Juve w tym sezonie.

18: bramek straconych w Serie A po dwudziestu dziewięciu kolejkach ligowych - oto dorobek Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji, drugie miejsce zajmuje Napoli (26 bramek straconych), trzecie Milan (32 bramki stracone).

20: mecz Padoina w Serie A w barwach Juve.

20: mecz Juventusu w bieżącym sezonie, w którym Bianconerim udało się utrzymać czyste konto, a 14. w Serie A. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich drużyn w lidze włoskiej.

27: wygrana w 67. wyjazdowym meczu przeciwko Bologni. Oto szczegóły:

Wynikiem, który najczęściej padał w konfrontacji obu zespołow na Dall' Ara było zwycięstwo Juve 0-1. Rezultat padał 10 razy.
Pierwszy raz Bianconeri wygrali 15.12.1929 roku, w pierwszym sezonie, kiedy rozgrywki przestały toczyć się w grupach. Zwycięską bramkę strzelił numer 10 Bianconerich - Munerati.
Po raz kolejny zwycięstwo w tym samym wymiarze bramkowym, bez straty gola nastąpiło wiele lat później - w sezonie 1953-54. Także teraz, podobnie jak w poprzednim spotakniu wygranym 0-1, jedyna bramka w spotkaniu padła w drugiej połowie meczu. Strzelcem był świetny duński napastnik, Karl Praest, który strzelił, po przekątnej po ziemi w lewy róg bramki, nie pozostawiając szans bramkarzowi.
Oto skrót meczu:

Dwa lata później trzy punkty dla Juventusu zapewnił strzał debiutującego w biało-czarnych barwach Angelo Caroliego. Była to jego pierwsza i jedyna bramka dla Juve. Młody piłkarz później został dziennikarzem, pisał dla La Stampy i wiele stron poświęcił drużynie, która pozostała w jego sercu.
9.01.1966 mecz rozgrywany był na śniegu. Oczy wszystkich były zwrócone ku numerowi 10 Bologni - Helmutowi Hallerowi, który niedługo później stał się ulubieńcem turyńskiej publiczności- ale to ówczesny numer 10 Bianconerich, Cinesinho, rozstrzygnął spotkanie, zdobywając gola po zamieszaniu w polu karnym.
Oto skrót spotkania:

W sezonie 1976-77 dla Causio wystarczyły zaledwie trzy minuty, aby wyprowadzić Juve na prowadzenie. O resztę zadbała obrona, tworzona wtedy przez prawdziwe legendy, takie jak Dino Zoff i Gaetano Scirea.
Ponownie minęło wiele lat, a wynik 0-1 powtórzyłsię w sezonie 1990-91, kiedy to Juventus pod wodzą byłego trnera Bologni, Maifrediego, wywiózł z Dall'Ara trzy punkty dzięki bezbłędnie wykonanej jedenastce przez Roberto Baggio.

W 1997 roku trzy punkty podarował Juventusowi Boksic, po jednym ze swoich popisowych rajdów przez boisko.
Oto skrót:

W 2004 roku ofiarą został Pagliuca, a katem Iuliano. To było w lutym. Dziewięć miesięcy później w końcówych minutach spotkania wspaniałym rzutem wolnym zwycięstwo dla Juve zdobył Pavel Nedved.
Wreszcie ostatni mecz. W sezonie 2006-07 spotkanie Bologna - Juventus odbyło się w Serie B. Gola strzelił Zalayeta, a spotkanie zostało rozegrane w atmosferze żałoby z powodu tragicznej śmierci dwóch chłopców ze szkółki Juventusu, Alessio Ferramoski i Riccardo Neriego.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane BologniaBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe672722188973

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.02.2010, 1-207.03.2012, 1-129.11.1998, 3-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Bologną w rozgrywkach ligowych: