Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
23.05.2013  20:49:29    |         0
Remis w meczu z Cagliari w przedostatniej kolejce Serie A rozstrzygnął, że rekordu punktowego na koniec sezonu nie będzie. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzydziestej siódmej kolejki Serie A:

1: bramka stracona przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu. Juventus do tej pory był jedyną drużyną Serie A, której do tej pory udało się nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach spotkań.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić 2 bramki w pierwszym kwadransie gry: drugą w meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 5 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry oraz między 60 -75 minutą w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w dwóch kwadransach po przerwie -13 zdobytych goli między 45-60 minutą i 13 zdobytych bramek między 61-75 minutą.

2: drużyny Serie A, przeciwko którym Giovinco nie zdobył ani jednej bramki. Mowa o Lazio oraz Atalancie.

2: razy w ostatnich 63 spotkaniach ligowych Bianconeri stracili więcej niż jedną bramkę. Ostatnią drużyną Serie A, która zdołała strzelić Juventusowi 2 bramki była Sampdoria - 6.01 br.
W ligowych meczach wyjazdowych więcej niż jedną bramkę Bianconeri nie stracili od 34 spotkań, po raz ostatni w listopadzie 2011 roku przeciwko Napoli (3-3).

2: mecz Juve z Cagliari rozegrany w ramach 18. kolejki rundy rewanżowej Serie A. Poprzedni miał miejsce 06.05.2012, Juventus wygrał 2-0.

4: ligowy mecz w sezonie zremisowany przez Bianconerich w stosunku 1-1. W sumie Juventus osiągnął ten rezultat 7 razy w sezonie, z czego 2 razy w Lidze Mistrzów i 1 raz w Coppa Italia.

5: remis Juve w 14. meczu rozegranym w ramach osiemnastej kolejki rundy rewanżowej Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach osiemnastej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska146532315

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
06.05.2012, Cagliari-Juve 0-211.05.2008, Juve-Catania 1-115.05.2011, Parma-Juve 1-0

8: graczy Juventusu ma na swoim koncie więcej niż pięć bramek w obecnym sezonie rozgrywek ligowych. Jest to najlepszy rezultat wśród wszystkich drużyn Serie A.

10: remis w bieżącym sezonie, z czego szósty w Serie A.

10: mecz i 5. remis Juve w meczach rozegranych 11 maja.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 11 maja:
Wszystkie105231512

10: mecz Isli w Serie A w barwach Juve.

11: bramek strzelonych przez zawodników Juve wchodzących na boisko z ławki rezerwowych - najwięcej w tym sezonie wśród wszystkich drużyn Serie A.

11: z 15 ostatnich spotkań ligowych Juventus zakończył z czystym kontem bramkowym.

14: bramka Vucinicia w bieżącym sezonie w 43 meczach.

21: bramek straconych w Serie A po trzydziestu siedmiu kolejkach ligowych - oto dorobek Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji, drugie miejsce zajmuje Napoli (35 straconych), trzecie Milan (38 straconych).

25: remis w ligowych meczach między Juve a Cagliari w historii. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane CagliariBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie753328149464
Serie A663025118456

27: zwycięstwa ligowe w sezonie 2012-13, wyrównany został wynik z sezonu 2005-06. Rekord to 28 wygranych w sezonach 1949-50 i 2006-07.

30: mecz Storariego w Serie A w barwach Juve.

33: w historii mecz domowy Juve przeciwko Cagliari i 13. remis.
Najczęściej padał wyni k1-0, aż siedem razy.
Seria rozpoczęła się w sezonie 1966-67, a bramkę na wagę dwóch punktów zdobył De Paoli na 8 minut przed końcem meczu.

Oto skrót spotkania:

Także w sezonie 1974-75, w sezonie kiedy Juventus pod wodzą Paroli sięgnął po scudetto, spotkanie rozstrzygnęło się w "strefie Cesariniego", a gola zdobył Causio na 60 sekund przed końcem spotkania.
Rok później dwa punkty zapewniła skutecznie wykonana jedenastka przez Damianiego w 35 minucie meczu.
Causio powtórzył swój wyczyn w 1979-80, strzelił z powietrza pod poprzeczkę na 15 minut przed końcem spotkania.
Oto skrót meczu:

Tradycja powtórzyłą się też w następnym sezonie. Tym razem o wyniku zdecydował Roberto Bettega.
Oto skrót:

Po dłuższej przerwie, wynik 1998-99 powtórzył się w sezonie 1998-99. Na początku spotkania bramkę zdobył Inzaghi.
Wreszcie 1-0 w 2010 roku, pod koniec sezonu. Bramkę zdobył Chiellini.

Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane Cagliari/TD>Bramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe33181325327

26.09.2010, 4-215.01.2012, 1-131.01.2009, 2-3

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Cagliari w rozgrywkach ligowych: