Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
25.05.2013  11:46:20    |         0
Ostatni mecz w sezonie i piąta porażka w Serie A. Juventus zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli, a Sampdoria została jedyną drużyną, której dwukrotnie udało się pokonać mistrza. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzydziestej ósmej kolejki Serie A:

1: bramka stracona przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić 2 bramki w pierwszym kwadransie gry: drugą w meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 6 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry oraz między 60 -75 minutą - 5 bramek - w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w dwóch kwadransach po przerwie -13 zdobytych goli między 45-60 minutą i 13 zdobytych bramek między 61-75 minutą.

1: porażka Sampdorii w ostatnich 10 meczach ligowych z Juventusem. W pozostałych meczach 6 razy padał remis, 3 razy wygrywali piłkarze z Genui.
Blucerchiati nie przegrali z Juve w lidze od pięciu spotkań na Stadio Luigi Ferraris (2 wygrane i 3 remisy) i nie stracili bramki od trzech spotkań.

1: mecz w tym sezonie przegrany w stosunku 2-3. Oprócz tego spotkania Juventus przegrał tracąc 3 gole drugi raz (pierwszy raz w meczu domowym z Interem w 11. kolejce Serie A).

2: drużyny Serie A, przeciwko którym Giovinco nie zdobył ani jednej bramki. Mowa o Lazio oraz Atalancie.

2: mecz Juve z Sampdorią rozegrany 18. maja. Poprzedni miał miejsce 18.05.1969, padł wtedy remis 1-1.

3: razy w ostatnich 64 spotkaniach ligowych Bianconeri stracili więcej niż jedną bramkę. Poprzednią drużyną Serie A, która zdołała strzelić Juventusowi 2 bramki była, podobnie jak teraz, Sampdoria - 6.01 br.
W ligowych meczach wyjazdowych więcej niż jedną bramkę Bianconeri nie stracili od 34 spotkań, po raz ostatni w listopadzie 2011 roku przeciwko Napoli (3-3).

3: bramka Giaccheriniego w bieżącym sezonie.

3: mecz Juve z Sampdorią rozegrany w ramach 19. kolejki rundy rewanżowej Serie A. Dwa poprzednie miały miejsce odpowiednio: 28.05.1950 Sampdoria - Juve (0-4) i 17.05.2008 (Sampdoria - Juve 3-3).

3: porażka Juve w 14. meczu rozegranym w ramach dziewiętnastej kolejki rundy rewanżowej Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach dziewiętnastej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska147433424

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
13.05.2012, Juve-Atalanta 3-122.05.2011, Juve-Napoli 2-215.05.2010, Milan-Juve 3-0

5: porażka w lidze w bieżącym sezonie. Juventus przegrał w domowym meczu z Interem, na wyjeżdzie z Milanem, dwukrotnie z Sampdorią, na wyjeżdzie z Romą. W sumie była to ósma przegrana w sezonie (dwukrotnie z Bayernem w 1/4 Ligi Mistrzów i z Lazio w rewanżowym spotkaniu Coppa Italia).

5: bramek strzelonych, średnio 1,25/mecz i stracone, średnio 1,00/mecz - to bilans czterech spotkań rozegranych w maju, kiedy to Juventus wygrał dwa spotkania, jedno zremisował i jedno przegrał. Dwa spotkania zostały rozegrane na wyjeździe.

SUMA97-38531,830,72

8: graczy Juventusu ma na swoim koncie więcej niż pięć bramek w obecnym sezonie rozgrywek ligowych. Jest to najlepszy rezultat wśród wszystkich drużyn Serie A.

9: mecz i 3. porażka Juve w meczach rozegranych 18 maja.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 18 maja:
Wszystkie93331713

11: bramek strzelonych przez zawodników Juve wchodzących na boisko z ławki rezerwowych - najwięcej w tym sezonie wśród wszystkich drużyn Serie A.

11: z 16 ostatnich spotkań ligowych Juventus zakończył z czystym kontem bramkowym.

13: bramka Quagliarelli w bieżącym sezonie w 35 meczach.

20: mecz Isli w barwach Juve, z czego 11 w Serie A, 4 w Coppa Italia, 5 w Lidze Mistrzów.

24: bramki stracone w Serie A po trzydziestu ośmiu kolejkach ligowych - oto dorobek Juve po bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji, drugie miejsce zajmuje Napoli (36 straconych), trzecie Milan (39 straconych).

25: porażka w historii wszystkich meczów między Juve a Sampdorią. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SampdoriiBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie119583625195122
Serie A110503624167109

27: zwycięstwa ligowe w sezonie 2012-13, wyrównany został wynik z sezonu 2005-06. Rekord to 28 wygranych w sezonach 1949-50 i 2006-07.

40: mecz Caceresa w Serie A w barwach Juve.

55: w historii mecz wyjazdowy Juve przeciwko Sampdorii i 19. porażka.
Na boisku Sampdorii Juventus miał okazję świętować dwukrotnie wygrane scudetto. Zaczęło się od roku 1950, kiedy to Stara Dama wróciła zwycięska po złotym pięcioleciu (1930-31 do 1934-35). Wygrana 0-4 rozpoczęła się od gola Muccinellego w pierwszej połowie, po przerwie trzy bramki w ciągu 6 minut zdobył Boniperti.
Bardziej emocjonująca była ostatnia kolejka rozgrywek w 1977 roku. Cztery dni po historycznej wygranej w Pucharze Uefa Juventus pod wodzą Trapattoniego miała za zadanie sięgnąć po dwa punkty za zwycięstwo i utrzymać jednopunktową przewagę nad Torino. Na koniec pierwszej połowy meczu Torino nie miało problemów z Genoą, natomiast Zoff i spółka bezbramkowo remisowali z Sampdorią. Oznaczało to, że oba zespoły dzielą się pierwszym miejscem w tabeli. Po przerwie strzał Bettegi i Boninsegny dały Juventusowi scudetto numer 17. W drużynie z Ligurii występował wówczas przyszły geniusz trenerski Bianconerich - Marcello Lippi.

Oto skrót spotkania:

Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane Cagliari/TD>Bramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe551818196666

04.03.2006, 0-123.01.2011, 0-021.03.2010, 1-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Sampdorią w rozgrywkach ligowych: