index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
6.01.2014  21:22:35    |         5  
Dziesiąty mecz w Serie A z rzędu wygrany przez Juventus, osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą i pewne pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem osiemnastej kolejki Serie A:


1: bramka stracona przez Juve w ostatnich dziesięciu meczach Serie A.

1: pierwsza asysta Pirlo w bieżącym sezonie w Serie A. W sumie pomocnik ma na swoim koncie jeszcze jedną asystę - w Lidze Mistrzów.

2: piłkarzy, któzy wystąpili do tej pory we wszystkich osiemnastu meczach ligowych. Mowa o Vidalu i Tevezie.

2: porażki w poprzednich dwóch domowych spotkaniach ligowych na początku nowego roku kalendarzowego. Juventus przegrał z Parmą 6.01.2011r. 1-4 i z Sampdorią 6.01.2013r. 1-2.

2: bramka Bonucciego w bieżącym sezonie, obie zdobył w Serie A.

2: bramka Vucinicia w bieżącym sezonie, obie zdobył w Serie A.

2: do zera. To najczęściej padający rezultat w 51. zwycięskich meczach domowych z Romą w Serie A. Takim wynikiem kończyło się 10 meczów.
Seria ta rozpoczęła się w 1942 roku. Bramki zdobyli Colaneri i Sentimenti III z karnego.
W 1959 mecz rozstrzygnął się w połowie drugiej połowy. W ciągu 4 minut bramki strzeli najpierw Charles, który później miał okazję grać przez chwilę dla Giallorossich, a później Nicole;.
Bardzo podobnie było cztery lata później. Tym razem o wyniku zadecydowały trafienia Del Sola - kolejnego przyszłego romanisty w 60' i Mirandy w 68'.
W 1967 roku Juventus skupiony na wyścigu o scudetto z Interem (zakończonym zdobyciem scudetto numer 13) rozstrzygnął spotkanie już w pierwszej połowie. Bramki zdobyli Menichelli i Zigoni.
W sezonie 1970/71 dwa trafienia dla Bianconerich były dziełem Niemca- Hallera. W meczu tym dwóch zawodników Romy oglądało czerwone kartki: Cappellini i Amarildo, gwiazda Mundialu w 1962.
Także w 1978 zwycięstwo zostało osiągnięte dzięki bramkom zdobytym po przerwie. Strzelali Fanna i Bettega.
"Bobby gol" wpisał się na listę strzelców także dwa sezony później, a kropkę nad i postawił Marocchino, jeszcze przed przerwą.
W 1987 bramki padały na początku pierwszej i drugiej połowy. Strzelali Serena i Briaschi. Oto skrót:

W sezonie 2004/05 podczas meczu w strugach deszczu o wyniku zadecydowali Del Piero i Zalayeta po indywidualnej akcji.
W końcu 2-0 w sezonie 2008/09. Wynik otworzył Del Piero fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, a drugą bramką rezultat ustalił Marchionni. Na ławce trenerskiej Juve zasiadał wtedy obecny szkoleniowiec Romy, Claudio Ranieri. Oto skrót tego spotkania:


3: z rzędu tytuł mistrza jesieni zdobyty prezz Juventus. Jest to osiągnięcie, które udało się do tej pory tylko raz w historii Serie A: pod wodzą trenera Hermanna Felsnera Bologna wygrała 3 razy z rzędu mistrzostwo jesieni w latach 1938-41.

3: mecz w sezonie wygrany w stosunku 3-0. Poprzednie to 12. kolejka Serie A Juve-Napoli i 1/8 Coppa Italia Juve - Avellino.

3: wygrane Romy w meczach ligowych przeciwko Juve w Turynie w ciągu ostatnich 30 lat. Miało to miejsce w sezonach 1995/96, 2001/02 i 2009/10. Wszystkie te spotkania zakończyły się wynikiem 0-3 dla Romy.

5: asysta Teveza w bieżącym sezonie. Wszystkie zaliczył w Serie A i do tej pory najlepszym asystującym Juve ogólnie
(razem w Pogbą: 5 asyst, 3 w Serie A i 2 w Lidze Mistrzów) i w rozgrywkach ligowych samodzielnie. Drugie miejsce zajmuje Vidal (4 asysty, wszystkie w Serie A), trzecie Bonucci, Llorente, Lichtsteiner i Giovinco (po 3 asysty).

5: zwycięstw Juve w dziesięciu porzednich spotkaniach z Romą.
Oto bilans 10 wcześniejszych meczów między tymi drużynami:
PrzeciwnikSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Inter10523199


7: rzut karny podyktowany w tym sezonie na korzyść Juve i siódmy gol z karnego. Przeciwko Juve sędziowie odgwizdywali jedenastkę dwa razy.

7: zwycięstwo Juve w 11. meczu rozegranym 5 stycznia. Wszystkie jedenaście meczów zostało rozegranych w ramach ligi włoskiej.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 5 stycznia:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie11713157


9: wygrana Juve w 15. meczu rozegranym w ramach osiemnastej kolejki Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach osiemnastej kolejki rozgrywek ligowych:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska159333217

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.12.2012, Cagliari-Juve 1-315.01.2012, Juve- Cagliari 1-106.01.2011, Juve-Parma 1-4


9: meczów domowych Juve bez porażki w bieżącym sezonie. Juventus jest jedyną drużyną w lidze włoskiej, która nie straciła punktów na własnym boisku.

10: centymetrów najdłuższych w historii.
Historyczny mecz, którego nie da się zapomnieć, który przez lata był analizowany coraz bardziej wyrafinowanymi wytworami technologii, a w rzeczywistości manifestacja anty-futbolu, brzydkie, brutalne i nieciekawe spotkanie. Swoją sławę osiągnął dzięki anulowanej bramce Ramona Turone, która z biegiem lat stała się symbolem niesprawiedliwości.
Wiosna 1981. Rozgrywki ligowe dobiegają końca, a walka o scudetto jest wciąż otwarta: Juve na szczycie z 39 punktami, Roma 38, Napoli 36. Na trzy kolejki przez końcem rozgrywek bezpośrednie spotkanie między Juve a Romą miało dać decydujące słowo na temat mistrzostwa. We wcześniejszej kolejce Juve z trudem pokonało Avellino, natomiast Roma zasygnalizowała świetną dyspozycję wygrywając z Perugią aż 5-0. W meczu nie mogli zagrać Bettega oraz Tardelli, zawieszeni przez sąd sportowy. Niebo nad Turynem płakało, a boisko było mokre. Juventus zagrał z Prandellim w miejsce Tardellego, Causio i Marocchino, w zasadzie bez klasycznych napastników. Wbrew zapowiedziom przedmeczowym to Juventus przejął inicjatywę, a Roma się broniła. Atmosfera spotkania wystawiła na ciężką próbę nerwy sędziego Bergamo, który zaczął rozdawać żółte kartki (w sumie siedem), próbując uniknąć czerwonych. Najbliżej tej drugiej w barwach Juve był Furino, który w końcu, w 62', ją otrzymał. Brady próbował długimi podaniami uruchomić ofensywę. I tak było aż do chwili kiedy Turone strzelił bramkę. Roma zaczęła się cieszyć, a Cabrini i Gentile podnieśli ręce, aby zasygnalizować spalonego. W ślad za nimi chorągiewkę podniósł boczny sędzia, a Bergamo anulował gola. Od tego momentu zaczęły się niezliczone analizy, ponieważ ten gwizdek arbitra zamknął rozgrywki. Juventus wygrał później jeszcze z Napoli i Fiorentiną i sięgnął po 19 scudetto, mając 2 punkty przewagi nad Romą.
Powtórki wykazały, że bramka była prawidłowa, strzelec bramki znajdował się 10 centymetrów za ostatnim obrońcą. Dziesięć centymetrów najdłuższych w historii.

Turyn, 10. maja 1981
JUVENTUS-ROMA 0-0
Juventus: Zoff, Cuccureddu, Cabrini, Furino, Gentile, Scirea, Marocchino (81 ' Verza), Prandelli, Causio, Brady, Fanna.
Trener: Trapattoni.
Roma: Tancredi, Spinosi, Maggiora, Turone, Falcào, Bonetti, B. Conti, Di Bartolomei, Pruzzo, Ancelotti, Scarnecchia.
TRener: Liedholm
Sędzia: Bergamo (Livorno).

Oto skrót tego spotkania:


10: meczów w Serie A z rzędu bez porażki. Bilans bramek 26-1. W ten sposób wyrównany został rekord ilości wygranych przez Juventus meczów z rzędu, po raz pierwszy i jedyny w historii sytuacja taka miała miejsce 82 lata temu, w sezonie 1931-32, kiedy to piłkarze pod wodzą Carcano zgarnęli komplet punktów między 24. a 33. kolejką Serie A i w konsekwencji sięgnęli po drugi z rzędu z pięciu scudetti.
Dziesięć meczów ligowych z rzędu wygrał też Juventus pod wodzą Capello, ale na raty. Ostatnia kolejka sezonu 2004-05 i dziewięć pierwszych sezonu 2005-06.
Conte pobił swój własny rekord z ubiegłego sezonu (9 wygranych meczów ligowych z rzędu), czy uda mu się po raz kolejny zapisać w historii?

11: bramek straconych przed Juve w dotychczasowych meczach Serie A. Obrona Starej Damy zajmuje drugie miejsce pod względem skuteczności po Romie (10 straconych).

13: bramka Vidala w bieżącym sezonie, z czego 8 w Serie A i 5 w Champions League. Jest on w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem Starej Damy. Drugie miejsce zajmuje Tevez (12 bramek, 11 w Serie A i 1 w Superpucharze Włoch), trzecie Llorente (7 bramek, 5 w Serie A i 2 w Champions League).
Jest to w sumie 25 bramka Vidala w Serie A w barwach Juve i 35 w sumie dla Bianconerich.

13: mecz Juve w bieżącym sezonie bez straconej bramki.

15: scudetto wygrane w ostatniej kolejce po zwycięstwie z Romą 2-1.
20. maja 1973. Ostatnia kolejka rozgrywek ligowych w lidze włoskiej. W tabeli prowadził Milan, z jednym punktem przewagi nad Juventusem i Lazio, który miał się zmierzyć, podobnie jak Juve, w meczu wyjazdowym z niewygodnym przeciwnikiem, Veroną. Podczas gdy Lazio miało zagrać na boisku spokojnego Napoli.
Milan po zwycięskiej batalii w Salonikach, gdzie po wygranej z Leeds sięgnął po Puchar Zdobywców Pucharów, miał tylko trzy dni do decydującego o scudetto meczu, jednak słaba technicznie Verona dawałą jak najlepsze prognozy dla zdobycia trójkolorowej tarczy. Mecz bez historii" - jak przewidywał Nereo Rocco, były, a zarazem przyszły trener ówczesnego Milanu.
Juventus Vycypalka, który dopiero co awansował do finału Pucharu Europy , wyszedł na boisko Stadio Olimpico w Rzymie z odrobiną rezygnacji, mimo, że oprawa była imponująca: 70 tysięcy widzów, a wśród nich prezydent Włoch, Giovanni Leone.
Roma, prowadzona od kilku tygodni przez drugiego trenera Trebicianiego, zaczęła z zapałem i w 29' wyszła na prowadzenie po bramce Spadoniego. Więcej niż umiejętności gracza znaczyłą tutaj pomoc Cuccureddu, Hallera i Longobucco, którzy bawiąc się piłką stworzyli romaniście doskonałą okazję bramkową. Kilka minut później, na szczęście dla Zoffa, Orazi nieco spóźnił się do piłki po dośrodkowaniu Spadoniego. Roma panowała na boisku i prezentowała taki styl, jaki chciałby widzieć Helenio Herrera. Juve odpowiedziało dwoma strzałami Longobucco, które jednak znalazły się w zasięgu Ginulfiego.
Podczas przerwy do szatni Bianconerich zszedł prezydent Boniperti. W Veronie Milan przegrywał już 1-3, byłoby głupotą nie spróbować wykorzystać takiej okazji: "Spróbujmy przynajmniej zremisować, a później będziemy liczyć na szczęście". W tym momencie Lazio było na pierwszym miejscu razem z Milanem.
Po przerwie Vycypalek wpuściłna boisko Altafiniego w miejsce przygaszonego Hallera. Po raz kolejny "brazylijski dziadek" odegrał rolę deus ex machina. Szukał bramki numer 200 w Serie A i udało mu się to. Kilka porywających akcji w jego wykonaniu w końcu doprowadziło Juventus do upragnionego remisu, a kolejna bramka została anulowana z powodu spalonego. Nie mniejsze zasługi można było przypisać Zoffowi, który wybronił strzały Spadoniego.
Na cztery minuty przed końcem trzy drużyny miały po 44 punkty: Juve, Lazio i Milan. Jednak w tych ostatnich minutach wszystko diametralnie się zmieniło. Cuccureddu wyprowadził Bianconerich na prowadzenie, a dwie minuty później w Napoli Damiani odebrał nadzieje na scudetto dla Lazio.
Po ostatnim gwizdku sędziego Juventus został po raz 15 mistrzem Włoch, gromadząc na swoim koncie 45 punktów. Na drugim miejscu rozgrywki ukończył Milan (44 punkty). Trzecie było Lazio (43 punkty). Rama walczyła dzielnie, ale to Juve mogło się cieszyć z niespodziewanej wygranej.
Teraz jak jednogłośnie stwierdzili Boniperti i Vycypalek nadszedł czas, aby jechać do Belgradu, aby dokończyć dzieła. Ale to już zupełnie inna historia.
ROMA-JUVENTUS 1-2
Bramki: 29' Spadoni, 61 'Altafini, 87' Cuccureddu.
Roma: Ginulfi, Bertini, Liguori, Salvori, Bet, Santarini, G. Morini, Franzot, Orazi, Spadoni, Scaratti.
Trener: Trebiciani.
Juventus: Zoff, Cuccureddu, Longobucco, Furino, F. Morini, G. Marchetti, Haller (46' Altafini), Causio, Anastasi, Capello, Bettega.
Trener: Vycpalek.
Sędzia: Lo Bello (Siracusa).

Oto skrót tego meczu:


16: wygrana w 18. meczu ligowym bieżacego sezonu, 49 na 54 możliwe punkty.

19: wygrana w 26. meczu bieżacego sezonu. Stosunek bramek 58-20.

20: mecz Llorente w barwach Juve, w których zdobył 7 bramek.

42: bramki zdobyte przez Juventus w dotychczasowych meczach Serie A. Bianconeri dysponują najlepszym atakiem w lidze włoskiej. Drugie miejsce zajmuje Napoli (38 strzelonych bramek).

51: wygrana w 80. domowym meczu przeciwko Romie. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane RomyBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe805121815757

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
29.09.2012, 4-113.11.2010, 1-123.01.2010, 1-2


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Romą w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
8Del Piero Alessandro15Del Piero Alessandros
6Boniperti Giampiero14Furino Giuseppe
5Bettega Roberto12Bettega Roberto
5Borel II Felice12Salvatore Sandro
5Praest Karl12Scirea Gaetano

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

75: zwycięstwo Juve w historii dotychczasowych meczów z Romą w Serie A.
Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane RomyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie178845143280189
Serie A159754737251171


80: mecz Quagliarelli w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 23 bramki.

94: mecze Juventusu pod wodzą Conte. W tym momencie obecny trener ma najlepszy bilans w historii po 94. meczach. Oto bilans:
Nazwisko treneraPunkty (Wx3)Punkty (Wx2)Liczba meczówZRPBzBs
CONTE220154946622618155
Carcano2181509468141222991
Lippi1901349456221615783
Parola18913294571819214115
Trapattoni189137945233914263
Vycpalek1811329449341114881
Herrera1621219441391411558
Rosetta1521129440322214489

Legenda:
-Z- ilość zwycięstw
-R - ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone

100: mecz Barzagliego w Serie A w barwach Juve, w któych strzelił jednego gola.

150: mecz Bonucciego w barwach Juve, z czego 113 w Serie A, 11 w Coppa Italia, 2 w Superpucharze Włoch, 16 w Lidze Mistrzów, 8 w Lidze Europejskiej z eliminacjami. W sumie w 150 meczach zdobył 6 goli.

260: mecz Quagliarelli w Serie A, z czego 80 w barwach Juve, 5 w Torino, 33 w Ascoli, 35 w Sampdorii, 73 w Udinese, 34 w Napoli.

300: mecz Chielliniego w barwach Juve, z czego 212 w Serie A, 32 w Serie B, 13 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch, 31 w Lidze Mistrzów z eliminacjami i 11 w Liudze Europejskiej z eliminacjami. W tych meczach strzelił 27 goli.



BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
27901253





Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Mateys | 6.01.2014 | 21:44:40
Pierwsza asysta Pirlo w Serie A w tym sezonie... a jednak bez niego idzie jakos oporniej. Dziwny ten nasz Andrea :)

Davide Ll | 6.01.2014 | 21:45:16
Beda jeszcze wpisy o wypozyczonych graczach?

panlider | 6.01.2014 | 22:07:16
Po pierwsze to od kiedy Caludio Ranieri jest obecnym trenerem Romy? Po drugie, dlaczego w tabeli, pokazującej 10 ostatnich spotkań z Romą na pozycji przeciwnik jest Inter? I chyba bilans też dotyczy Interu, a nie Romy...

Makiavel | 6.01.2014 | 22:43:19
Niestety na ten świetny wynik Conte ma wpływ to, że Serie A jest sporo słabsza niż za czasów Lippiego

adamg10 | 6.01.2014 | 23:00:41
"3: wygrane Romy w meczach ligowych przeciwko Juve w Turynie w ciągu ostatnich 30 lat. Miało to miejsce w sezonach 1995/96, 2001/02 i 2009/10. Wszystkie te spotkania zakończyły się wynikiem 0-3 dla Romy."
-> nie 0-3 a 0-2 :)



Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone