index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
17.01.2014  19:31:35    |         0  
Jedenasty mecz w Serie A z rzędu wygrany przez Juventus, osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą i pewne pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dziewiętnastej kolejki Serie A:


1: bramka Marchisio w bieżącym sezonie. W sumie pomocnik strzelił dla Juve 29 goli w 233 meczach. Jest to pierwszy gol Marchisio dla Juve od ponad 8 miesięcy, poprzednią bramkę zdobył w derbach Turynu, które miały miejsce 28.04.2013r. (2-0 dla Juve).

2: bramki stracona przez Juve w ostatnich dziesięciu meczach Serie A.

2: asysta Chielliniego w bieżącym sezonie w Serie A.

2: dublet zawodnika Juve w bieżącym sezonie. Oprócz Llorente, dwie bramki w jednym meczu zdobył Vidal w meczu 2. kolejki Serie A z Lazio.

2: bramka strzelona przez Lichtseinera w bieżącym sezonie, pierwsza w Serie A. Pierwszego gola zdobył w meczu Superpucharu Włoch.
W sumie Szwajcar zdobył sdla Starej Damy 8 goli w 88 meczach.

2: mecz Juventusu z Cagliari rozegrany 12 stycznia w ramach rozgrywek Serie A. Poprzedni miał miejsce w 1992 roku i zakończył się remisem 1-1.

2: piłkarzy, którzy wystąpili do tej pory we wszystkich dziewiętnastu meczach ligowych. Mowa o Vidalu i Tevezie.

3: z rzędu tytuł mistrza jesieni zdobyty prezz Juventus. Jest to osiągnięcie, które udało się do tej pory tylko raz w historii Serie A: pod wodzą trenera Hermanna Felsnera Bologna wygrała 3 razy z rzędu mistrzostwo jesieni w latach 1938-41.

5: asysta Lichtsteinera w bieżącym sezonie. Cztery z nich zaliczył w Serie A, jedną w Supercoppa Italia. Do tej pory jest on jednym z trzech najlepiej asystujących zawodników Juve w sezonie
(razem w Pogbą: 5 asyst, 3 w Serie A i 2 w Lidze Mistrzów i Tevezem 5 asyst w Serie A). Drugie miejsce zajmuje Vidal (4 asysty, wszystkie w Serie A), trzecie Bonucci, Llorente i Giovinco (po 3 asysty).

6: mecz w sezonie, w którym Juventus zdobył 4 bramki i trzeci wygrany w stosunku 4-1. Poprzednie wygrane 4-1 to 2. kolejka Serie A Juve-Lazio i 17. kolejka Serie A Atalanta-Juve.

6: zwycięstwo Juve w 13. meczach rozegranych 12 stycznia. Wszystkie dotychczasowe mecze, które zostały rozegrane w tym dniu były przeprowadzone w ramach Serie A. Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 12 stycznia.

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Serie A13670259


7: zwycięstwo Juve w dziesięciu porzednich spotkaniach z Cagliari. Oto bilans 10 wcześniejszych meczów między tymi drużynami:

PrzeciwnikSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Cagliari10721209


8: wygrana Juve w 15. meczu rozegranym w ramach 19 kolejki Serie A. Poniżej przedstawiamy bilans 19 kolejki rozgrywek ligowych:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska158342715
Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
21.01.2012, Atalanta-Juve 0-218.01.2009, Lazio-Juve 1-106.01.2013, Juve-Sampdoria 1-2


9: bramka Llorente w bieżącym sezonie w 21 meczach.

9: na 10 meczów wyjazdowych Juve bez porażki w bieżącym sezonie.

11: meczów w Serie A z rzędu bez porażki. Bilans bramek 30-2. W ten sposób pobity został rekord ilości wygranych przez Juventus meczów z rzędu. Dotychczasowy rekord - 10 wygranych meczów ligowych z rzędu został ustanowiony 82 lata temu, w sezonie 1931-32, kiedy to piłkarze pod wodzą Carcano zgarnęli komplet punktów między 24. a 33. kolejką Serie A i w konsekwencji sięgnęli po drugi z rzędu z pięciu scudetti.
Dziesięć meczów ligowych z rzędu wygrał też Juventus pod wodzą Capello, ale na raty. Ostatnia kolejka sezonu 2004-05 i dziewięć pierwszych sezonu 2005-06.
Conte pobił swój własny rekord z ubiegłego sezonu (9 wygranych meczów ligowych z rzędu), teraz ma szansę go "wyśrubować".

10: bramka Lichtsteinera w Serie A, z czego 3 zdobył grając w Lazio, 7 w Juve.

12: bramek straconych przed Juve w dotychczasowych meczach Serie A. Obrona Starej Damy zajmuje drugie miejsce pod względem skuteczności po Romie (10 straconych).

13: bramka Vidala w bieżącym sezonie, z czego 8 w Serie A i 5 w Champions League. Jest on w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem Starej Damy. Drugie miejsce zajmuje Tevez (12 bramek, 11 w Serie A i 1 w Superpucharze Włoch), trzecie Llorente (7 bramek, 5 w Serie A i 2 w Champions League).
Jest to w sumie 25 bramka Vidala w Serie A w barwach Juve i 35 w sumie dla Bianconerich.

17: wygrana w 19. meczu ligowym bieżacego sezonu, 52 na 57 możliwych punktów.

20: wygrana w 27. meczu bieżacego sezonu. Stosunek bramek 62-21.

34: w historii mecz wyjazdowy Juve przeciwko Cagliari i 13. wygrana.

Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane CagliariBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe34131293530

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
12.01.2014, 1-415.04.2006, 1-129.11.2009, 2-0


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Cagliari w rozgrywkach ligowych:
BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
4Matri Alessandro10Del Piero
3Altafini Jose9Furino Giuseppe
2Bettega Roberto9Salvatore Sandro
2Tardelli Marco9Buffon Gianluigi
2Vucinić mirko8Causio Franco


* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

46: bramek zdobytych przez Juventus w dotychczasowych meczach Serie A. Bianconeri dysponują najlepszym atakiem w lidze włoskiej. Drugie miejsce zajmuje Napoli (41 strzelonych bramek), trzecia jest Roma (39 goli).

48: lat temu po raz ostatni zdarzyła się sytuacja, że piłkarz pochodzenia hiszpańskiego zdobył dla Juventusu dublet. Było to 14.11.1965r., a zdobywcą bramek był Del Sol w meczu z Fiorentiną (wygranego 3-0).

76: w historii mecz między Juve a Cagliari i 34. wygrana Bianconerich. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane CagliariBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie763428149865
Serie A663125118857


95: ligowych meczów Juventusu pod wodzą Conte. W tym momencie obecny trener ma najlepszy bilans w historii po 95. meczach. Oto bilans:
Nazwisko treneraPunkty (Wx3)Punkty (Wx2)LMZRPBZBS
CONTE223156956722618556
Carcano2211529569141223192
Lippi1901349556221715786
Trapattoni190138955234914364
Parola18913295571820216119
Vycpalek1821339549351114881
Herrera1651239542391411758
Rosetta1521129540322314494

Legenda:
-LM - liczba meczów
-Z- ilość zwycięstw
-R - ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone

250: mecz Chielliniego w Serie A, z czego 37 w Fiorentinie, 213 w Juve.

3997: punktów Juventusu w klasyfikacji wszechczasów Serie A. Jeszcze jedno zwycięstwo i Bianconeri osiągną 4000 punktów. Stara Dama prowadzi w tej klasyfikacji.


BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
27901264




Calcio bez cenzury od JuvePoland!


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone