index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
8.03.2014  13:57:23    |         1  
Trzynasty mecz ligowy na własnym boisku w bieżącym sezonie i trzynasta wygrana. W meczu derbowym Bianconeri pokonali Torino. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dwudziestej piątej kolejki Serie A:


1: piłkarz, który wystąpił do tej pory we wszystkich dwudziestu sześciu meczach ligowych. Mowa o Tevezie.

1: do zera i 2-0. Oto najczęściej padające rezultaty dające Bianconerim trzy punkty w wyjazdowych konfrontacjach Juve z Milanem w Serie A. Oba z nich padały po cztery razy.
Po raz pierwszy w tym stosunku Juvetus wygrał w sezonie 1949-50, kiedy to Boniperti i spółka sięgnęli po scudetto. Decydującą bramkę zdobył Martino w 16' drugiej połowy.
16. listopada 1975 trzy punkty Starej Damie zapewnił Sergio Gori- dla niego, jako byłego interisty, zwycięstwo to miało smak nieco podobny do derbów.
W sezonie 1981-82 z kolei, wynik spotkania rozstrzygnął przyszły milanista, Pietro Paolo Virdis.
Na koniec pamiętny 8. maja 2005. Jeden z najbardziej znaczących obrazków dla kibiców Bianconerich: fantastyczna asysta z przewrotki Del Piero i gol Davida Trezeguet, który strzałem głową pokonał Didę i podarował Juventusowi scudetto numer 28. Oto ta akcja:


Także seria wyników 0-2 rozpoczyna się od sezonu, w którym Juventus zdobył trójkolorową tarczę. Był to rok 1959-60, a na listę strzelców wpisali się Stacchini i Cervato.
Sytuacja powtórzyła się 10 sezonów później, w 1969-70 bramki dla Juve zdobyli Bobo Vieri i Zigoni (warto wspomnieć, że synowie obu z nich także zostali zawodowymi piłkarzami).
0-2 z 1975 roku zostało przyznane przy stoliku, z powodu zachowania kibiców Milanu na San Siro: Zoff został uderzony kamieniem, a w innych zawodników Juve rzucano petardami.
1. kwietnia 1995 0-2 z Milanem oznaczał marsz po scudetto. Bramki Ravanellego i Vialliego pogrążyły Milanego Claudio Capello i pozwoliły wygrać podopiecznym Lippiego mistrzostwo. Pierwsze z trzech zdobytych ciągu czterech lat.


2: mecz Juventusu z Milanem rozegrany 2 marca w ramach rozgrywek Serie A. Poprzedni miał miejsce w 1947 roku i zakończył się wygraną Milanu 1:2.

2: od sezonu 2005-06 wygrana Juventusu na San Siro z Milanem. Pierwsza miała miejsce w październiku 2010. Stara Dama, która prowadził wówczas Luigi Del Neri pokonała Rossonerich Allegriego 1-2 po golach Quagliarelli i Del Piero.

2: zwycięstwo Juventusu nad Milanem w 3 meczu rozegranym między tymi druzynami w ramach 26 kolejki Serie A.

5: asysta Pirlo w bieżącym sezonie.

6: do 1 w meczu z Milanem - to wynik, który pozostanie na zawsze w pamięci kibiców Starej Damy. Rezultat ten padł 6 kwietnia 1997 roku po dubletach Jugovicia i Vieriego oraz bramkach Zidana i Amoruso. Jedyną bramkę dla Rossonerich strzelił Marco Simone.

6: zwycięstwo Juve w dziesięciu porzednich spotkaniach z Milanem.
Oto bilans 10 wcześniejszych meczów między tymi drużynami:
PrzeciwnikSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Milan10622159


7: asysta Lichtsteinera w bieżącym sezonie. Jest on razem z Tevezem drugim najlepiej asystującym piłkarzem Bianconerich w sezonie. Prowadzi Pogba (8 asyst), trzeci są Pirlo i Vidal (po 5 asyst).

9: mecz sędziowany przez arbitra Guidę. Do tej pory bilans spotkań pod wodzą tego sędziego to 7 zwycięstw i 2 remisy.

10: bramek zdobytych przed piłkarzy Juve strzałem głową, sześć zdobytych przez Llorente, żaden stracony w ten sposób. Oba wyczyny są rekordem w bieżącym sezonie Serie A.
Llorente po raz szósty w ciągu ostatnich siedmiu sezonów zdobył w rozgrywkach ligowych dwucyfrową liczbę bramek.

13: bramka Llorente w bieżącym sezonie, 11. w Serie A. Razem z Vidalem oraz Palacio (Inter), Gilardino (Genoa), Cerci (Torino) zajmują oni piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A tego sezonu. W pierwszej piątce znajduje się aż 3 piłkarzy Bianconerich.
Bramka Llorente była 300 trafieniem Juventusu przeciwko Milanowi (we wszystkich rozgrywkach) i 200 trafieniem Juventusu pod wodzą Conte w Serie A.

13: zwycięstwo Juve w 19. meczach rozegranych 2 marca.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 2 marca:

<
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzelone Bramki stracone
Wszystkie1913424113


16: bramka Teveza w bieżącym sezonie, 15. w Serie A. Zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Juve. Najskuteczniejszym piłkarzem Juve w tym sezonie jest Vidal (17 goli), trzeci jest Llorente (13 goli).
Tevez jest obecnie na czele klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A, drugi jest Giuseppe Rossi (Fiorentina, 14 goli), trzecie miejsce zajmują Gonzalo Higuain (Napoli), Ciro Immobile (Torino), Luca Toni (Verona) - po 13 goli.

18: meczów ligowych z rzędu bez porażki - Juventus odnotował w nich 16 zwycięstw i 2 remisy.

19: bramek straconych przed Juve w dotychczasowych meczach Serie A. Obrona Starej Damy zajmuje drugie miejsce pod względem skuteczności po Romie (11 straconych).

30: meczów Llorente w barwach Juve, z czego 23 w Serie A, 1 w Coppa Italia, 5 w Lidze Mistrzów i 1 w Lidze Europy. W meczach tych zdobył 13 bramek

32: zwycięstwo w 51 meczu wyjazdowych w Serie A pod wodzą Conte. Wygrane mecze stanowią 62,75% wszystkich spotkań.

39: meczów ligowych Juventusu z rzędu, w których Bianconeri zdobyli przynajmniej jedną bramkę. Ostatnie spotkanie, w którym nie zaliczyli trafienia do siatki przeciwnika miało miejsce na Stadio Olimpico, przeciwko Romie - w lutym 2013r.

40: mecz Padoina w Serie A w barwach Juve. Zobył w nich 1 gola.

42: wygrana Juve w 81. meczu rozegranym w ramach 26 kolejki Serie A. Poniżej przedstawiamy bilans 26 kolejki rozgrywek ligowych:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Liga włoska8142231613875
Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
24.02.2013, Juve-Siena 3-003.03.2012, Juve-Chievo 1-120.02.2011, Lecce-Juve 2-0


50: meczów Padoina w barwach Juve, z czego 40 w Serie A, 4 w Coppa Italia, 1 w Supercoppa Italiana, 4 w Lidze Mistrzów i 1 w Lidze Europy. W meczach tych zdobył 1 bramkę.

50: mecz Asamoah w Serie A w barwach Juve.

62: bramki zdobyte przez Juventus w dotychczasowych meczach Serie A. Bianconeri dysponują najlepszym atakiem w lidze włoskiej. Drugie miejsce zajmuje Napoli (51 strzelonych bramek), trzecia jest Roma (49 goli).
62 gole strzelone to najlepszy wynik Bianconerich w ciągu ostatnich 54 lat.

69: punktów zdobytych (na 78 możliwych) i 22 zwycięstwa w 26. meczach Serie A bieżącego sezonu. Jest to najlepszy wynik Juventusu w historii.

77: w historii wygrana Juve nad Milanem i 214. mecz między tymi drużynami. Oto szczegóły:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane MilanuBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie214777265301286
Serie A158565448218209


79: w historii mecz wyjazdowy Juve przeciwko Milanowi i 19. wygrana. Oto szczegóły:
Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane Milanu/TD>Bramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe7919332794112

Ostatnie zwycięstwo JuveOstatni remisOstatnia porażka Juve
30.10.2010, 1-225.02.2012, 1-125.11.2012, 1-0


Najskuteczniejszym zawodnikiem Juventusu w potyczkach z Milanem jest Roberto Bettega z 5 bramkami na koncie, wśród których najbardziej pamiętna była ta z sezonu 1971/72, kiedy to Bianconeri pokonali Milan 4-1, co otworzyło drogę do sięgnięcia po 14. scudetto. Poniżej wspomniana bramka:


Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Milanem w rozgrywkach ligowych:

BramkiZawodnikIlość występówZawodnik
5Bettega Roberto13Boniperti Giampiero
4Boniperti Giampiero12Del Piero Alessandro
4Borel II Felice12Furino Giuseppe
3Anastasi Pietro11Bettega Roberto
3Del Piero Alessandro11Salvadore Sandro

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

102: mecze Juventusu w Serie A pod wodzą Conte. W tym momencie obecny trener ma najlepszy bilans w historii po 102. meczach ligowych. Jego bilans to 72 zwycięstwa, 24 remisy i tylko 6 porażek. Bilans bramkowy 201-63.
Oto bilans:

Nazwisko treneraPunkty (Wx3)Punkty (Wx2)LMZRPBZBS
CONTE2401681027224620163
Carcano23716310274151325198
Lippi20314410259261716891
Trapattoni20214610256341214971
Vycpalek19614310253371216187
Parola192134102581826221131
Herrera17813210246401612566
Rosetta162120102423624151100

-LM - liczba meczów
-Z- ilość zwycięstw
-R - ilość remisów
-P- ilość porażek
-BZ- bramki zdobyte
-BS- bramki stracone

120: mecz Bonucciego w Serie A w barwach Juve.

130: meczów Barzagliego w barwach Juve, z czego 105 w Serie A, 9 w Coppa Italia, 2 w Supercoppa Italiana, 13 w Lidze Mistrzów i 1 w Lidze Europy. W meczach tych zdobył 1 bramkę.

160: mecz Bonucciego w barwach Juve, z czego 120 w Serie A, 12 w Coppa Italia, 2 w Supercoppa Italiana, 16 w Lidze Mistrzów i 10 w Lidze Europy i eliminacjach. W meczach tych zdobył 6 bramek.


BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE
Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
23721208



Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.



Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Kaczor_9 | 8.03.2014 | 19:41:08
to news w końcu dotyczy Torino czy Milanu?


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
Parma 0-1 Juventus
Parma Juventus
Serie A - 2. kolejka
2019-08-31 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Napoli
Juventus typuj Napoli

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone