index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Drużyna
Tapety
Mercato
Piłkarz sezonu


Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
9.01.2017  9:26:03    |         0  
Kilka dni temu na naszym Forum zarejestrował się użytkownik o nicku andrea.zdebski i opublikował informacje, które wstrząsnęły częścią społeczności JuvePoland. Okazał się bowiem człowiekiem, który znał osobiście Gaetano Scireę i uczestniczył w tragicznym wypadku, do jakiego doszło pod Babskiem w 1989 roku.

Pan Andrzej Zdebski, bo o nim mowa, zawitał na naszym Forum 3 stycznia tego roku, by odsłonić kulisy wydarzeń, które na stałe zapisały się na kartach historii Juventusu. Przedstawił się jako czwarty pasażer, jedyna osoba, która przeżyła tragiczny wypadek samochodowy pod Babskiem, do jakiego doszło 3 września 1989 roku. Zginął w nim legendarny piłkarz Juventusu, Gaetano Scirea - na miejscu do dziś znajduje się symboliczny krzyż, o który dbają polscy kibice Bianconerich.

Nic dziwnego, że osoba i historia Pana Andrzeja przykuła uwagę osób zarejestrowanych na naszym Forum. Kibice Juventusu znani są bowiem z pełnego szacunku upamiętniania wydarzeń dotyczących turyńskiego klubu, również tych tragicznych. Sprawą szybko zainteresowały się też polskie media. Jeszcze tego samego dnia Pan Andrzej, który dzięki publikacji unikatowych materiałów potwierdził swoją tożsamość, otrzymał szereg zapytań i propozycji wywiadu od przedstawicieli czołowych mediów sportowych.

Również my skontaktowaliśmy się z Panem Andrzejem, chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat jego samego oraz jego planów. Usłyszeliśmy, że jego celem jest przede wszystkim podzielenie się swoją historią z kibicami Juventusu, a marzeniem - tak jak zresztą opisał to na Forum - odwiedzenie grobu Gaetano Scirei we włoskim Morsasco i wizyta na Juventus Stadium.

Dzisiaj z nieukrywanym zadowoleniem chcemy poinformować Was, że po kilku rozmowach Pan Andrzej zdecydował się współpracować wyłącznie z JuvePoland, odrzucając tym samym propozycje przedstawicieli mediów, jakie się z nim skontaktowały i pokazując, że jego priorytetem są wartości bliskie naszemu środowisku - klub, jego piękna historia oraz kibice.

Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, jako społeczność JuvePoland będziemy chcieli pomóc Panu Andrzejowi spełnić jego marzenie. Szczegółami podzielimy się z Wami już wkrótce. Po drugie, wspólnymi siłami planujemy stworzyć materiał, który opowiedziałby o wydarzeniach sprzed lat jego oczami. Ponieważ temat jest niezwykle delikatny, chcemy podejść do niego z uwagą, starannością i wyczuciem, dlatego spodziewamy się, że praca nad nim zajmie nam przynajmniej kilka miesięcy. Wierzymy jednak, że za jakiś czas będziecie mogli obejrzeć efekty naszej współpracy z Panem Andrzejem.

Jeśli macie pytania dotyczące niniejszego tematu, zapraszamy do zadawania ich drogą mailową - jesteśmy do Waszej dyspozycji niezmiennie pod adresem kontakt@juvepoland.com.

Zobacz również:
Gaetano Scirea - moje wspomnienia (temat na Forum)

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Serie A - 38. kolejka
2018-05-19 (sobota) - Godzina 15:00
Juventus 2-1 Verona
Juventus Verona
Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2018 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone