Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
15.04.2017  16:59:03    |         26
Kolejne rutynowe zwycięstwo Juventusu w Serie A. Dziś Bianconeri wracają z kompletem punktów ze Stadio Adriatico, gdzie pokonali 2:0 ostatnią w tabeli Pescarę prowadzoną przez Zdenka Zemana. Autorem obu bramek dla zespołu Starej Damy był Gonzalo Higuain, który ustalił wynik spotkania już w pierwszej połowie.

Początek meczu był dość chaotyczny. Gospodarze już w pierwszych sekundach oddali pierwszy celny strzał na bramkę Neto, a w kolejnych minutach często naciskali wysoko na graczy Bianconerich i gościli w polu karnym Neto. Podopieczni Allegriego stopniowo odzyskiwali kontrolę nad meczem i w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Po wejściu w pole karne ze skrzydła na strzał zdecydował się Cuadrado, odbita przez bramkarza piłka trafiła z powrotem pod nogi Kolumbijczyka, który wyłożył ją do dobrze ustawionego Gonzalo Higuaina, a ten bez problemu trafił do siatki z najbliższej odległości. W kolejnych minutach na bramkę Pescary groźnie uderzali Higuain i Mandżukić, a w 43. minucie Argentyńczyk trafił do siatki po raz drugi - tym razem dopełnił formalności po tym, jak piłkę głową zgrał do niego Chorwat.

Pescara - Juventus

W przerwie Allegri zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany - Rincon zastąpił Pjanicia. Na początku drugiej części gry Juventus oddał gospodarzom inicjatywę, ci jednak nie potrafili zagrozić bramce Neto. W 54. minucie boisko z grymasem na twarzy opuścił Dybala, którego dwukrotnie ostro sfaulował Muntari - jego miejsce zajął Sturaro. W kolejnych fragmentach meczu Bianconeri grali wycofani i starali się zagrozić gospodarzom szybkimi wypadami pod ich bramkę. W 66. minucie Marchisio fatalnie spudłował w dobrej sytuacji po podaniu od Sturaro. Kolejne minuty wyglądały tak jak początek drugiej połowy - Juventus nie za bardzo chciał grać, Pescara nie za bardzo umiała. W kluczowych momentach czujnością wykazywał się Neto, który potrafił złapać strzał po rzucie wolnym czy z wyczuciem wyjść do prostopadłego podania i je przeciąć. W 88. minucie Lemina zmienił Cuadrado. Tuż przed końcem meczu próbę skompletowania hattricka podjął Higuain, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego poszybowało nad poprzeczką. Było to ostatnie godne uwagi wydarzenie w tym spotkaniu.

Juventus przez jedną połowę dzisiejszego meczu nieźle grał w piłkę, przez drugą - spacerował i oszczędzał siły. Biorąc pod uwagę zbliżający się rewanż z Barceloną, trudno mieć do zespołu Allegriego pretensje o takie podejście - martwić może jedynie sytuacja zdrowotna Dybali, która powinna wyjaśnić się w nadchodzących godzinach. Bianconeri postawili dziś dwa kroki w stronę obrony ligowego tytułu - ich wygrana, połączona z remisem Romy przeciwko Atalancie sprawia, że mają już 8 punktów przewagi w ligowej tabeli.

Pescara - Juventus 0:2 (0:2)
23' Higuain (asysta Cuadrado), 43' Higuain (asysta Mandżukić)

Pescara (4-3-3): Fiorillo - Zampano, Campagnaro, Coda, Biraghi - Coulibaly, Muntari (58' Benali), Bruno (68' Bahebeck) - Memushaj, Brugman (78' Verre), Caprari
Ławka: Bizzarri, Cerri, Cubas, Fornasier, Kastanos, Milicević, Mitrita, Murić

Juventus (4-2-3-1): Neto - Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Asamoah - Marchisio, Pjanić (46' Rincon) - Cuadrado (88' Lemina), Dybala (54' Sturaro), Mandżukić - Higuain
Ławka: Audero, Del Favero, Alex Sandro, Alves, Benatia, Chiellini, Mandragora, Mattiello

Żółte kartki: 3' Muntari, 39' Coulibaly, 59' Caprari, 89' Coda - 12' Pjanić

Statystyki:

sspp | 15.04.2017 | 17:01:05
mistrzostwo bardzo blisko. Ale czy dobrze, że dziś grała nasza czwórka z przodu?

putout | 15.04.2017 | 17:09:08
4 dni do reważu. dosć aby odpocząc. obyło sie bez kontzuji. jest ok i 2 punkty dodatkowe nad Romą

nuti | 15.04.2017 | 17:10:15
Dybala podobno skrećil lekko kostke oby byl gotowy na barcelone a , co do meczu wazne 3 pkt bravo igła forza juve

farmer3522 | 15.04.2017 | 17:17:38
Dobra robota szkoda ze markiz po kontuzji nie może złapać formy ale mam nadzieje ze pokaze jeszcze to na co go stac

ForzaItanimulli3vujcm | 15.04.2017 | 17:27:08
3 pkt, jest OK - najważniejsze bez wpadki.

Mniopek | 15.04.2017 | 17:55:04
8 punktów przewagi nad Romą, 6 meczów do końca. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze do Scudetto. Teraz skupić się na Barcelonie. FJ!

Forza | 15.04.2017 | 18:05:48
ktos ostatnio sie bal romy ... Juz stracili wszelkie nadzieje 18 pkt do zdobycia 8 pkt przewagi ... A na rozkladzie miedzy innymi Crotone czy Genua .. Pozamiatane do tego roma ma ciezszy kalendarz

Samael | 15.04.2017 | 19:14:22
Marchisio to potrzebuje pełnego sezonu przygotowawczego by dojść do siebie (myślę, że w przyszłym sezonie będzie grał świetnie, w końcu to Włoch im starszy tym lepszy!).

Gładko i przyjemnie, bez większego wysiłku... No i teraz czas na Barcę!

Ja już się doczekać nie mogę!

Franusss | 15.04.2017 | 19:51:57
:) teraz barca i będzie dobrze.

ForzaItanimulli3vujcm | 15.04.2017 | 20:19:31
Marchisio i Khedira, tak jak Mandzukic i Cuadrado w przyszłym sezonie w kadrze to skarb, niekoniecznie w pierwszym składzie - ale mi marzy się coś takiego byśmy wzmocnili pierwszy skład, zarazem zachowując ich - tak powinno być.

LimaK | 15.04.2017 | 21:37:41
Zwycięstwo Juventusu, remis Romy ;)

FORZA JUVBE!!! :)

LimaK | 15.04.2017 | 21:37:59
*FORZA JUVE!!! :)

Fed2012 | 15.04.2017 | 21:40:36
Mistrzostwo jest już więcej niż prawdopodobne. Barcelona właśnie daje próbkę swoich ofensywnych i defensywnych możliwości. Nie wyobrażam sobie, że Juventus nic tam nie trafi, nie przy tej formacji obronnej.

Tyrcio | 16.04.2017 | 0:09:17
Polscy kibice Barcy bardzo spokojni i pewni remontady. Oby dostali w drugi policzek.

kolarz24 | 16.04.2017 | 8:39:31
Mamy mistrza na 99% mamy Puchar na 90% jestesmy na dobrej drodze do polfinalu ligi mistrzow , a pozniej to juz kto wie. Co za sezon !

Forza | 16.04.2017 | 9:49:33
@kolarz

a niektorzy zwalniuaja Allegriego......... To boli ze znajda sie tacy kibice... Wyniki Allegri ma kozackie odkad u nas jest ...

1 sezon - scudetto , CI, Final LM
2 sezon - scudetto , CI , pechowa przegrana w LM tz mocnym Bayernem ,ktorego mielismy na widelcu
3 sezon - scudetto(99%) CI (90%) 1/2 LM (95%)

czyz nie wyglada pieknie?

Co do Barcy w środę , jak przegramy tam to będzie mała sensacja.. O awansie nie mówię bo awansujemy , ale jesteśmy w takiej formie że powinniśmy wygrać na Camp Nou ...

Marchisio87 | 16.04.2017 | 10:03:14
nie ma młodych by cokolwiek zagrali?? JPD no.

RodanBejhaut | 16.04.2017 | 10:28:04
Forza@ tak jak od poczatku sezonu powtarzam, Ty chyba tez, Friqu, Makelele i jeszcze kilku innych... kto zna sie na pilce widzi co Allegri robi i co ma w glowie, ma taktyke nie na jeden mecz lecz na caly sezon. Perfekcyjnie go rozegrał, miał male potkniecia jak chociazby final superpucharu ale kogo obchodzi superpuchar?
PS. w Srode jestem na meczu w Barcelonie, jakby ktos chcial relację spod stadionu i ze stadionu dodawac mnie na snapie -,, havranekhub ''

krzychak19_91 | 16.04.2017 | 11:06:49
Panowie moze zbyt odwaznie sie wypowiem, ale czuje ze na Camp Nou przegramy 3:2 a pozniej siegniemy po ta Lige mistrzów. Co do scudetto to już raczej Roma sama się poddała po tym remisie z Atalanta.

Forza | 16.04.2017 | 11:10:48
Wesolych swiat dla Wszystkich Juventino i calej redakcji Juvepoland ! Smacznego dyngusa , mokrego jajka i soczystej bialej kielbasy z chrzanem!!! Pozdroo

Forza | 16.04.2017 | 11:33:01
@Rodan

Makelele to ja :D

Friqu | 16.04.2017 | 11:39:39
@ RodanBejhaut

Zapewne wielu jest takich co popiera Allegriego ale tez wielu nie pisze ze wzgledu na poziom tego forum . Ostanimi miesiacami strasznie sie obnizył . Nie ma co sie marwtic bo mamy zabezpieczone wszystko na dlugie lata i oby tylko nie bylo chorych jazd . Najwazniejsze ejst by zostal Allegri . Wiem ze to brutalnie zabrzmi ale nawet jakby odszedł jakis kluczowy pilkarz wirze ze ten geniusz umialby go natychmiast zastapic

RodanBejhaut | 16.04.2017 | 19:10:27
Fakt.... poziom tego forum znacząco się obniżył. Zawsze niechciałem, aby to forum przekształciło się na coś a'la forum barcy lub realu.... gówniarze,siksy i motłoch gimbusów nie znających się na piłce KOMPLETNIE!! nie mówię że ja jestem geniuszem i się na wszystkim znam ale na święte jajca!! niektóre rzeczy są tak oczywiste, że aż żal je tłumaczyć.
Niektórzy i tak pojda w zaparte ze Allegri to miernota, ze jak mozna tak grac.... Wiekszosc na tej stronie oczekuje polotu pilkarskiego, pieknej wymiany pilek a nie wynikow.... dla mnie to jest wlasnie ten motłoch i kretyni.

paveloneddar | 16.04.2017 | 20:06:20
Mecz pod kontrolą Starej Damy
Posiadanie piłki na naszą korzyść
Neto znowu zachował czyste konto
Szkoda tej żółtej kartki Pjanica głupi faul
Zdenek Zeman znowu będzie miał koszmary w nocy związane z zebrami tak samo kiedy pracował w Romie
2 bramki Higuain a mógł być hat-trick
Super asysty Cuadrado i Mandzukica
Myślę, że Cuadra MVP meczu
Załatwiliśmy sprawę w pierwszej połowie
Mecz bardzo podobnie wyglądał do meczu z Barcelona
To znaczy w drugiej połowie obrona Częstochowy
Jeśli tak zagramy jak w meczu z Pescara w obronie to wejście do półfinału murowane
Dobrze by było gdyby Allegri wprowadził około 60 minuty 5 obrońcę który uspokoi sprawę awansu