Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
9.09.2017  19:52:36    |         36
Juventus udanie wraca do gry po przerwie na spotkania reprezentacji narodowych. Bianconeri pokonali na własnym stadionie Chievo Werona 3:0 - w pierwszej połowie prowadzenie dało im samobójcze trafienie Hetemaja, po przerwie na listę strzelców wpisali się Higuain i Dybala. Czyste konto zachował debiutujący w biało-czarnych barwach Wojciech Szczęsny.

Juventus rozpoczął mecz nastawiony na atak i szybko osiągnął przewagę optyczną nad ekipą gości. Bianconeri wyszli na prowadzenie w 17. minucie - Miralem Pjanić dośrodkował piłkę z rzutu wolnego z boku pola karnego, a Hetemaj pechowym uderzeniem głową pokonał własnego bramkarza. Kilka minut później Lichtsteiner był blisko zaskoczenia Sorrentino nieudanym dośrodkowaniem, które przerodziło się w strzał. Po chwili Szczęsny odbił uderzenie Radovanovicia po rozegranym krótko rzucie wolnym, a rywalowi szykującemu się do dobitki piłkę sprzed nosa zabrał Benatia. Po drugiej stronie groźnie z dystansu uderzał Pjanić, Sorrentino zdołał jednak odbić piłkę nad poprzeczką. Napór Bianconerich nie ustawał - w 30. minucie ciekawą dwójkową akcję z Pjaniciem rozegrał Costa, uderzył jednak wysoko nad poprzeczką. Gra w ostatnim kwadransie pierwszej połowy wyrównała się i piłkarze Chievo doszli do kilku sytuacji strzałowych - ich uderzenia były jednak albo niecelne, albo zatrzymywane przez czujnego Szczęsnego, którego z ławki rezerwowych oklaskiwał Buffon.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Chievo przejęli inicjatywę i odważnie atakowali pole karne Juve, jednak nie stworzyli sobie żadnej konkretnej sytuacji strzeleckiej. Allegri szybko przeprowadził pierwszą zmianę - Dybala zastąpił Costę już w 54. minucie. Juventus podwoił prowadzenie w 60. minucie - Gonzalo Higuain wyszedł na dobrą pozycję po akcji Dybali i Pjanicia, po czym pewnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego bramkarza gości. Kilka minut później Dybala przedryblował niemal całą defensywę Chievo i wpadł w pole karne, jego uderzenie zostało jednak zablokowane. Po chwili Argentyńczyk oddał silne uderzenie ze skraju pola karnego, piłka nieznacznie minęła jednak słupek. Kilkadziesiąt sekund później Dybala znalazł się w dobrej sytuacji po podaniu od Sturaro, jego strzał w ostatniej chwili zablokował jednak obrońca. W 75. minucie Allegri wprowadził do gry Bernardeschiego, któremu miejsca ustąpił Sturaro. W 81. minucie Birsa uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka bramki Szczęsnego. Po chwili z boiska z urazem zszedł Mandżukić, którego zastąpił Bentancur. W 83. minucie swojego upragnionego gola zdobył Paulo Dybala, który popisał się dryblingiem w polu karnym rywala i pokonał Sorrentino precyzyjnym uderzeniem. Do końca spotkania podopieczni Allegriego kontrolowali grę i bezpiecznie dowieźli korzystny wynik.

Piłkarze Chievo mieli dziś swoje sytuacje, ale to Juventus kontrolował grę przez zdecydowanie większą część meczu i odniósł zasłużone zwycięstwo. Kibiców Bianconerich z pewnością ucieszy udany debiut Szczęsnego, pierwsza bramka Higuaina w nowym sezonie oraz błyskotliwa gra Dybali - jedynym zmartwieniem przed wtorkowym starciem z Barceloną może być uraz odniesiony przez Mandżukicia.

Juventus - Chievo Werona 3:0 (1:0)
17' Hetemaj (sam.), 60' Higuain (asysta Pjanić), 83' Dybala (asysta Bernardeschi)

Juventus (4-3-3): Buffon - Lichtsteiner, Benatia, Rugani, Asamoah - Sturaro (75' Bernardeschi), Pjanić, Matuidi - Costa (54' Dybala), Higuain, Mandżukić (83' Bentancur)
Ławka: Buffon, Pinsoglio, Barzagli, Caligara, Cuadrado, De Sciglio, Howedes

Chievo (4-3-1-2): Sorrentino - Cacciatore, Gamberini, Dainelli, Gobbi - Castro, Radovanović, Hetemaj (68' Rigoni) - Birsa - Pucciarelli (66' Pellissier), Inglese (76' Leris)
Ławka: Pavoni, Seculin, Bani, Cesar, Depaoli, Garritano, Jaroszyński, Stępiński, Tomović

Żółte kartki: 52' Mandżukić, 79' Matuidi - 22' Hetemaj

Statystyki:

Danielpiero | 9.09.2017 | 19:57:09
Miałem wrażenie, że kiedy Costa coś próbował to Mandżu w ogóle się nie podłączył....specjalnie?

Przemo13131313 | 9.09.2017 | 19:57:57
Bravo. Bardzo dobry mecz na drugim biegu.Obrona i wojtek na zero.Dybala poezja. 9pkt
Gramy dalej
Forza Juve

LimaK | 9.09.2017 | 19:58:53
Elegancko :)
Dybala w mega formie, Szczęsny z czystym kontem w debiucie ;)

FORZA JUVE!!! :)

Sufixx | 9.09.2017 | 20:12:17
Costa się nie sprawdzi bo za bardzo chce, smutne trochę.

Friqu | 9.09.2017 | 20:12:41
Na spokojnie 3:0 :)

Forza Juve !

Matudi z Pjaniciem dzis swietnie

Baggio18 | 9.09.2017 | 20:13:51
Wiadomo co z Mario, schodził utykając, nie wiem czy to skurcze w łydce czy co ?

nuti | 9.09.2017 | 20:14:11
Bardzo dobry mecz juve forza juve dybala formie

Fed2012 | 9.09.2017 | 20:27:57
Higuain drugiego gola strzelił w sezonie. Obrona dzisiaj całkiem nieźle nie licząc pojedynczych kiksów. Bardzo dobre wejście Bernardeschiego, dobre Bentancura. Costa dzisiaj średnio, ale potrzebuje czasu. Dybala klasa. Generalnie fajny mecz.

NEQ | 9.09.2017 | 20:37:38
Dybala może w tym roku pokazać że jest jednym z najlepszych na świecie. Zresztą wcale bym się nie zdzwił jakby ten sezon był na miarę złotej piłki. Pokochałem Cię już w Palermo. Twój transfer był moim marzeniem które się spełniło, marzy mi się abyś grał u nas do końca kariery i był moim ulubionym piłkarzem tak jak jest nim Alex Del Piero od 1996 roku a jestem rocznik 91' . #Dybala10

forzaaa | 9.09.2017 | 20:43:56
CZEMU KRYTYKOWALISCIE Dybale ?? Chcieliście spzedawać jedną z największych PEREŁEK na Swiecie za Jakies 80MLN ?? Frajerzy z was a nie .
Najwięksi znawcy się zanleźli od piłki..

RSelevan | 9.09.2017 | 20:44:13
Przecież Higuain już strzelił gola.

forzaaa | 9.09.2017 | 20:44:43
Teraz Pele wypluje swoje słowa

darioss | 9.09.2017 | 20:52:26
@NEQ i w tym momencie pod Twój dom podjechała szambiara, za bardzo Cię poniosło i się obsrałeś :D co do meczu: podobało mi się wejście Federico, trochę przeciętnie Costa, ale to dopiero początki. No i dobre interwencje Wojtka, będzie z niego pożytek pokaż, że powinieneś być nr. 1 w Polskiej bramce !

gogosik | 9.09.2017 | 21:30:19
Matuidi te kocie ruchy ahh wypełnia mi pustke po Arturo

prze c... ninja | 9.09.2017 | 22:18:49
mi sie dzis gra Asamoaha podobala. Czasem komentator mylil go z Matuidim.

Del | 9.09.2017 | 22:37:38
Asamoah ma jedna noge. Jego najwiejszy problem, ktory wiele razy go gubi.

NEQ | 9.09.2017 | 22:41:41
@darioss

Zobaczysz że Dybala będzię największą gwiazdą tego sezonu.
PS. wtedy też się obsrasz! wierz mi =D Hahaha

1nedved1 | 9.09.2017 | 23:48:34
W składzie z przyzwyczajenia na bramce wpisany Buffon ;)

Madri | 9.09.2017 | 23:52:45
Buffon na ławce i pierwszym składzie ?? Panowie ja czytam wasze skróty meczowe. pzdr

putout | 10.09.2017 | 0:02:16
@Przec no nie? Asa naprawdę nieźle grał. Też mi się to rzuciło w oczy. W takiej formie mógłby spokojnie zostać w Juve

Astarot | 10.09.2017 | 0:22:05
@ NEQ
Dybala już pokazuje, że należy do światowej czołówki ofensywnych graczy jednak z tą złotą piłką to nie przesadzajmy. Może kiedyś na nią zasłuży ale jeszcze nie teraz. Zresztą zobaczymy czy utrzyma formę przez cały sezon i przede wszystkim jak będzie się prezentował w najważniejszym okresie na przełomie kwietnia i maja.

macedonski | 10.09.2017 | 11:48:26
Podoba mi się nasz potencjał w ofensywie, choć zdaję sobie sprawę, że zawdzięczamy to przede wszystkim kosmicznej formie Dybali. Niemniej 3 mecz w sezonie i 3 w którym strzelamy minimum 3 bramki.

sebastian10 | 10.09.2017 | 12:12:19
max zaskoczył ustawieniem ale na szczescie wygrali . dybala szkoda ze w finale tak nie grał spisuje sie wysmienicie .
Sturaro jak gra to swoje robi dobrze ze dostaje szanse .
Bentancur powinien zagrac wiecej niz 10 min .
costa to chyba niewypał sezonu jesli chodzi o transfery tyle kasy za rezerwowego ciężko mu bedzie sie przebic do podstawowego z taka gra
fajnie z lichym zrobili

macedonski | 10.09.2017 | 12:43:59
Szanowna Redakcjo. Błąd jest nie tylko w składzie Juve, który wybiegł na murawę (Buffon - Szczęsny), o czym ktoś już tutaj wspomniał, ale i w podsumowaniu, bo nie było to pierwsze trafienie Higuaina w nowym sezonie. Pipita strzelił przecież gola w meczu z Cagliari. Ale rozumiem, weekend;) Pozdrowienia.

kolarz24 | 10.09.2017 | 16:41:32
Kolejne 3 punkciki ktore trzeba bylo zdobyc , lekko i przyjemnie ,delikatnie odmienionym skladem , teraz niech inni traca unkty. Forza Juve

kolarz24 | 10.09.2017 | 16:43:36
Jechac z Milanem , pieknie sie oglada tak nieporadnego Bonucciego

ForzaGigi | 10.09.2017 | 16:45:27
Faktycznie Bonu bez Giorgio i Barzagliego nie wygląda już tak świetnie.

HUGO1303 | 10.09.2017 | 17:38:19
Hehe niezłe lanie Milanu. Kibicom przyda się zimny prysznic.

freddie88 | 10.09.2017 | 17:54:10
Juve super cieszy ze Wojtek z czystym kontem.Ale to co dzis wyprawia Lazio z Milanem MASAKRA brawo Lazio

sebastian10 | 10.09.2017 | 19:23:07
no tak milan zimny prysznic jak widac to nie przypadek ze juve przegrał lazio

czerniat | 10.09.2017 | 23:01:59
@sebastian10
a ile zapłaciliśmy za Costę??

panlider | 10.09.2017 | 23:56:53
Moim zdaniem to Costa i tak prezentuje się o niebo lepiej od Cuadrado i bramka z Genoą tego nie zmienia. Brazol potrzebuje czasu i gry, bo umiejętności ma ponadprzeciętne.

sebastian10 | 11.09.2017 | 12:43:40
ja nie pisałem ze costa jest słaby tylko ze drogi , sam zawodni przyszedł do juve z mysla ze bedzie podstawowym zawodnikiem . a po pierwszych meczach sie na to nie zanosi
Cuadrado był tańszy .
nie chce by ktos dostawał tylko więcej czasu na boisku tylko tyle ze duzo kosztował .
Bernardeschi tez troche kosztował , tez mało gra bardziej mi sie podoba ten zawodnik od costy .
na razie mamy bogactwo na skrzydłach i wygrywamy

paveloneddar | 11.09.2017 | 15:13:57
Mecz pod dyktando Juve. Grali w trudnych warunkach pogodowych, lało jak scebra, ale nasz Allianz Stadium bez problemu to wytrzymał - klasa sama w sobie.
Szczęsny debiut w barwach Zebr , czyste konto, siła spokoju, nie bał się grać podaniami do obrony, widać że nauczył się już dużo od Buffona na treningach, oby tak dalej Wojtek to będzie elegancko
Lichtsteiner to nie był jego dobry mecz dużo strat , ale mało gry do przodu, ale dobre krycie z jego strony
Benatia musi się jeszcze dużo nauczyć, to podanie do Wojtka na róg, mogło się źle skończyć, ale gra głową przy rzutach rożnych opanował do perfekcji
Rugani solidna gra w defensywie, rośnie nam nowa legenda pokroju Ciro Ferrary
Asamoah jak zawsze obrotny, walka o piłkę do końca, ciężko mu odebrać futbolówkę , prędzej zostanie sfaulowany przez przeciwnika, lewa flanka też należy do niego , wrzutki w pole karne na plus
Sturaro gość od podwajania krycia w środkowej części boiska, próbował coś strzelić ale niecelnie uderzał
Pjanić asysta przy bramce Pipity , gol samobójczy Hetemaja po Calcio di punizione, i jego rzuty wolne sieją postrach wśród bramkarzy Serie A, a rozgrywanie i powroty na coraz wyższym levelu
Matuidi jeszcze się tak dobrze nie odnalazł w Starej Damie, ale wybicia piłki przy rzutach rożnych przeciwników opanował do perfekcji,jego gra pasuje do pozycji trequartisty,
Costa on to ma napęd w nogach podobny do Nedveda, taka brazylijska furia, nie odstawia nogi w żadnej sytuacji, umie też mocno huknąć z za pola karnego
Higuain druga bramka w sezonie, próbował też strzelać z daleka , ale wszystko leciało w ręce golkipera, oby przełożył tą skuteczność na mecz z Barcelona
Mandżukić walczył jak zawsze, ale trochę w tym meczu niewidoczny za bardzo, no i do tego jeszcze kontuzja oby nie była groźna i długotrwała
Bentancur mało czasu dostał od Allegrego ale parę razy dostał piłkę dobrze ją rozprowadzał
Bernardeschi wszedł i od razu ruszył z kopyta, oddał strzał chociaż niecelny, Max powinien mu dać chociaż 45 minut gry w tym meczu, bo jak mówią wiara czyni cuda, a on jest mocno wierzący co pokazuje jego 33 numer
Dybala MVP spotkania, bramka pięknej urody i asysta drugiego stopnia przy bramce Gonzalo, rozkręca się w tym sezonie , 7 gol jak narazie, oby utrzymał tą formę do końca sezonu, 10 po Alex mu niebywale służy
Ten mecz pokazał, że nadal możemy być na szczycie tabeli Serie A i hegemonem w Europie.
Myślę, że Allegri wie co robi nie zgłaszając Lichtsteinera po raz drugi do rozgrywek Ligi Mistrzów. Moim zdaniem Szwajcar jest o wiele lepszy od De Sciglio. Oby z Barcelona poszło nam równie dobrze jak w tym meczu. Stawiam, że na Camp Nou będzie skromne 1-0 dla Bianconerich. Aha Allegri jak będzie lać to nie zapomnij o ręczniku na głowę.