Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
2.12.2017  1:46:58    |         11
Maurizio Sarri (na zdjęciu) wypowiedział się po zakończeniu meczu jego Napoli z Juventusem dla Mediaset Premium i odparł zarzuty dotyczące formy fizycznej jego podopiecznych: "Zmęczona drużyna nie jest w stanie zamknąć Juventusu na jego własnej połowie przez 70 minut. Jeśli byliśmy w stanie zatrzymać ich tam na tak długo, to oznacza, że dobrze graliśmy dziś piłką. Problem jest taki, że nasi napastnicy nie mieli siły i nie potrafiliśmy przełożyć posiadania piłki oraz dominacji na bramki. Pozwoliliśmy Juventusowi na kilka kontrataków i to tyle. Niestety, nie mamy zbyt wielu alternatyw z przodu. Nie możemy zmieniać systemu na ostatnie minuty meczów, ponieważ Dries Mertens to nasz jedyny środkowy napastnik. Inter i Juventus to kluby znacząco silniejsze od Napoli, więc to normalne że są na szczycie tabeli. Bylibyśmy bezczelni, gdybyśmy na starcie sezonu twierdzili, że jesteśmy faworytami do scudetto. Przegraliśmy w Serie A po 9-miesięcznej serii, takie rzeczy się zdarzają. Gramy tak jak zwykle, po prostu teraz nie zamieniamy sytuacji na bramki. Odkąd Insigne wrócił ze zgrupowania reprezentacji, skarży się na irytujący stan zapalny w okolicach pachwiny. Arkadiusz Milik jest kontuzjowany, przez co Mertens być może gra za dużo, ale nie mamy alternatyw. Nie odniosłem wrażenia, że drużyna była dziś zbyt spięta - ani przed meczem, ani w jego trakcie, ani po jego zakończeniu. W ostatnich meczach potrzebowaliśmy 10-15 minut na znalezienie własnego rytmu, tutaj straciliśmy gola po kontrataku. Pipita fenomenalnie odnajduje się w takich sytuacjach. Juventus ma 90 milionów euro mniej w kasie, ale o trzy punkty więcej. Byli klubem, który zapłacił klauzulę odejścia. Wiem, że nie są w Neapolu uwielbiani, ale gdy Gonzalo grał tutaj, zachowywał się nienagannie. Jest mi dziś bardzo smutno z dwóch powodów. Szkoda mi kibiców Napoli, ale szkoda mi też samego siebie - myślałem, że za mojego życia nie zobaczę starcia Napoli - Juventus rozgrywanego w szarych i żółtych koszulkach. Myślę, że boli to każdego, kto wychował się na naklejkach Panini i z przywiązaniem do barw klubowych. Zrobiło mi się naprawdę smutno".

albertcamus | 2.12.2017 | 7:47:14
Faktycznie kolory koszulek to największy problem :D

Vego | 2.12.2017 | 8:00:19
też się na początku zastanawiałem dlaczego nie grali w podstawowych, żałoba po eliminacjach? :D

kynias | 2.12.2017 | 8:24:52
Nawet na koszulki uwagi nie zwróciłem....

kawek | 2.12.2017 | 9:11:44
Wychodzi to czego ciężko nie zauważyć Insigne Mertens Calejon grają bez przerwy
W końcu muszą być zajechani

grzwys | 2.12.2017 | 9:17:35
Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Grając jednym garniturem będzie zgranie i automatyzmy bo ciężko inaczej. Tylko nikt w drużynie nie ma samych C.Ronaldo żeby takie obciążenia wytrzymywać.

krystiank | 2.12.2017 | 9:29:16
@kawes - Insigne ewidentnie zajechany widać po nim ... miał siły na 45 minut a 2 połowa ledwo oddychał. Jedynie Mertens szarpał ale ten pan to już w pierwszej połowie powinienen był wylecieć za czerwoną kartkę

putout | 2.12.2017 | 10:29:51
@grzwys masz racje. teraz wychodzi strategia rzucić 100% sił od początku aby narobić sobie psychologicznej przewagi i potem jakoś doturlać się do mety. czyli zupełnie inaczej niż w Juve gdzie forme rozkłada się na cały sezon z górą w styczniu + spora rotacja. Napoli już traci siłę a Juventus jeszcze nie osiągnął optymalnej formy. ale nie pykło.

a co do siły
Juventus > Inter = Napoli > Roma
imo. nie wydaje mi sie aby Inter był mocniejszy od Napoli. Romao minimalnei słabsza a Juventus dużo mocniejszy od całej reszty. kwesti aformy.

grzenio | 2.12.2017 | 10:38:22
wymyslacie niezle bajeczki zeby sobie jakos usprawiedliwic taka dziadowska kopanine jaka prezentuje juventus.. przyjmijcie wreszcie do wiadomosci fakty i nie oklamujcie sie.. a jezeli sie oklamujecie to robcie to w domu pod koldra - w innym razie budzicie zazenowanie..

freddie88 | 2.12.2017 | 10:42:57
Niech Sarri nie placze naprawde moim zdaniem wykonuje swietna robote w Napoli,milei naprawde znakomity start ,wczoraj wygral zespol lepszy :)

krzychak19_91 | 2.12.2017 | 11:17:28
Niestety nie da się grac tak jak Napoli w pierwszych 10 kolejkach przez cały sezon. W pierwszych 10 bo później już było widać spadek formy, doszła im liga mistrzów w której mają dość skomplikowaną sytuację i wąska kadra.

Ten mecz wygrała nam taktyka obrana przez Allegrego, ogladając mecz Napoli vs Inter przeczuwałem że może tak wyglądać nasza gra, gdyż grając z Napoli otwarte karty dajemy im większe szanse na zwycięstwo.
Co nie zmienia faktu że w drugiej połowie pozwolilismy na zbyt dużo, ale jednak dyscyplina taktyczna i wybicie Napoli z rytmu dało nam 3pkt, a punkty dostaje się za strzelenie większej ilości bramek od przeciwnika a nie styl, to nie łyżwiarstwo figurowe