Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
11.03.2018  17:01:30    |         23
Spokojne zwycięstwo Juventusu nad Udinese. Podopieczni Massimiliano Allegriego tym razem ani nie czekali do ostatnich sekund, ani nie musieli odrabiać strat - dość szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Paulo Dybali, którego drugi gol przypieczętował ich zwycięstwo w drugiej połowie.

Goście rozpoczęli mecz agresywnie, którzy wychodzili większą liczbą zawodników na połowę Juve i zakładali wysoki pressing. Już w 2. minucie żółtą kartkę obejrzał Chiellini, który w ostatniej chwili powstrzymał wślizgiem wychodzącego na dobrą pozycję Jankto. Do rzutu wolnego z boku pola karnego podszedł Adnan, który oddał zaskakujący strzał - czujność w tej sytuacji zachował Szczęsny, który zdołał odbić piłkę. Po niespokojnych pierwszych minutach Bianconeri zaczęli zyskiwać przewagę optyczną i posiadanie piłki. W 16. minucie De Sciglio posłał dobre, płaskie dośrodkowanie w pole karne Udinese, a Sturaro zabrakło naprawdę niewiele, by dojść do piłki i wepchnąć ją do siatki. W 19. minucie, po kolejnej akcji rozegranej prawą stroną boiska, przed polem karnym gości sfaulowany został Higuain. Do stojącej piłki podszedł Paulo Dybala, który pięknym uderzeniem w górny narożnik bramki Bizzarriego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach Bianconeri wyprowadzali kolejne ataki pozycyjne, a w 36. minucie Dybala został sfaulowany w polu karnym gości. Przed zadaniem wykorzystania "jedenastki" stanął Higuain, który nie zdołał podwoić prowadzenia Starej Damy - jego intencje wyczuł Bizzarri i sparował niskie uderzenie na rzut rożny. Tuż przed przerwą bliski trafienia był Chiellini, którego uderzenie głową po rzucie rożnym przeleciało nad poprzeczką. Było to ostatnie godne uwagi wydarzenie w pierwszej połowie, która została w znakomitej większości rozegrana pod dyktando Juventusu.

Bianconeri zdobyli swoją drugą bramkę tuż po przerwie. W 49. minucie Higuain przyjął długie podanie od Asamoaha na skraju pola karnego rywala, zastawił piłkę i podał do wychodzącego na świetną pozycję Paulo Dybal - La Joya oddał płaski strzał prawą nogą i dopełnił formalności. Juventus nie przestawał atakować - w 56. minucie niezłą okazję miał Khedira, który po podaniu De Sciglio uderzył wysoko nad bramką. W 63. minucie Allegri przeprowadził swoją pierwszą zmianę - Matuidi zastąpił Khedirę. W kolejnych minutach gospodarze nie forsowali tempa, cofnęli się nieco i oddali inicjatywę podopiecznym Oddo, ale ci nie byli w stanie zagrozić bramce Szczęsnego. W 70. minucie Higuain posłał niezłe dośrodkowanie do zamykającego akcję Matuidiego, który nie doszedł jednak do piłki. Cztery minuty później Pipita opuścił boisko, w jego miejsce do gry wszedł Mandżukić. W 78. minucie Dybala miał szansę na skompletowanie hattricka, ale jego mocne uderzenie z dość ostrego kąta zdołał odbić Bizzarri. W odpowiedzi niezłe uderzenie sprzed pola karnego oddał Balić, piłka minęła jednak słupek. W 86. minucie Mandżukić i Dybala rozegrali składną akcję dwójkową, zakończoną niecelnym uderzeniem tego drugiego. Dwie minuty później na boisku pojawił się Bentancur, który zastąpił Douglasa Costę. Bianconeri do końca starali się o trzecie trafienie, a obiecującą kontrę wyprowadził Sturaro, ale wynik nie uległ już zmianie.

Doppietta Paulo Dybali, czyste konto i kolejne trzy ligowe punkty - można powiedzieć, że podopieczni Massimiliano Allegriego wykonali plan na dzisiejsze popołudnie. Szkoleniowiec dokonał kilku zmian w składzie, a rezerwowi nie zawiedli. Teraz drużyna może w spokoju rozpocząć przygotowania do środowego starcia z Atalantą, które odbędzie się o godzinie 18:00. Czy Bianconeri podejdą do niego w roli lidera czy wicelidera? To okaże się dziś wieczorem, po zakończeniu starcia Inter - Napoli.

Juventus - Udinese 2:0 (1:0)
20' Dybala, 49' Dybala (asysta Higuain)

Juventus (4-3-3): Szczęsny - De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah - Khedira (63' Matuidi), Marchisio, Sturaro - Douglas Costa (88' Bentancur), Higuain (74' Mandżukić), Dybala
Ławka: Buffon, Del Favero, Barzagli, Benatia, Howedes, Pjanić

Udinese (3-5-2): Bizzarri - Nuytinck, Angella, Samir - Widmer, Fofana, Behrami (76' De Paul), Barak (70' Balić), Adnan - Lopez (61' Periac), Jankto
Ławka: Scuffet, Borsellini, Halfredsson, Ingelsson, Pezzella, Pontisso, Zampano

Żółte kartki: 2' Chiellini - 19 Angella, 90' Perica

Statystyki:

Kalendarze JuvePoland!

Bianconeri83 | 11.03.2018 | 17:05:23
Brawo, czekamy na mecz Napoli i wygraną Interu!

MałyUjek | 11.03.2018 | 17:06:34
Wszystko zgodnie z planem. Ogólnie martwi tylko ta niemoc w strzelaniu karnych w tym sezonie. Trzeba to ogarnąć, bo w LM to może się okazać kluczowe.

LimaK | 11.03.2018 | 17:07:35
Pełna kontrola i łatwe zwycięstwo ;)

FORZA JUVE!!! :)

giwmiczojs | 11.03.2018 | 17:15:14
Brawo Juve! Higuain i Dybala niech zostają po treningach i trenują karne ;) Komentatorzy z Eleven jechali dziś po Sturaro jak po trasie szybkiego ruchu. W letnim okienku chyba pożegnamy się z nim.

nuti | 11.03.2018 | 17:19:18
Brawo juve spokojne 3 pkt a pawełek wraca do formy ;) a jezeli chodzi o te karne to dramat forza juve

Danielpiero | 11.03.2018 | 17:35:42
Nie oglądałem...Dybala grał na PS?

szary1988 | 11.03.2018 | 17:42:41
@Danielpiero bardziej jako typowa 10 na PS-ie biegał Costa a na LS nikt albo Asamoah/Sturaro

gruszka00000 | 11.03.2018 | 18:11:33
Plan wykonany teraz atalanta i tez 3 pkt musza byc

solojuve7 | 11.03.2018 | 18:13:55
Sturaro to maskotka a nie piłkarz jak powiedzieli komentatorzy z eleven.ALE agent upiera sie z bija sie o niego najlepsze kluby.Trzeba farmazony gadać zeby cena nie zeszła do zera.Odejdz stefan jak masz honor..Podobno Nedved ma propozycje od fify.Czyżby Gigi lub Alex nastepca

heniek 1988 | 11.03.2018 | 20:27:57
Serio, ze Sturaro jeszcze gra kosztem Bentancura to najwieksza zagwozdka tego sezonu.

MałyUjek | 11.03.2018 | 20:50:56
Conte miał Padoina. Allegri ma Sturaro. Każdy ma swojego Misiewicza.

HUGO1303 | 11.03.2018 | 21:47:01
Dybala zaczyna grać tak jak potrafi, to bardzo cieszy. Szkoda tego karnego. U Khediry i Sturaro za to nic się nie zmienia, co do formy.

juventinista chawo | 11.03.2018 | 21:50:55
brawo juve tylko martwię się z dwoma
ogniwami najsłabszych khedira i mandzukic oprócz
walki nic oni nie wznoszą do gry

posesivo | 11.03.2018 | 22:26:04
@MałyUjek: rozwaliłeś mnie tym komentarzem :) brawo !

muki99 | 11.03.2018 | 22:42:12
Mamy pierwsze miejsce Napoli zremisowało...

FCBayern23 | 11.03.2018 | 22:52:52
Bezproblemowa wygrana,kolejny kapitalny wystep Dybali i w koncu pozytywne wiesci z Mediolanu o remisie Napoli.Scudetto coraz blizej.

Jarek Jaro | 11.03.2018 | 22:59:51
Dobre spotkanie po tych dwoch z Lazio i Totkami, takie na odprezenie, podbudowanie sie jeszcze bardziej :)

Swoja droga, bedzie smiesznie jak Roma dogoni i wyprzedzi Napoli:P malo prawdopodobne raczej ale kto tam wie:) Inter przed pierwszym spotkaniem z nami tez kosil a pozniej jakos spuchli, moze Napoli po meczu z Roma tez spuchlo : )

putout | 11.03.2018 | 23:46:25
@muki99 wstrzymaj się z koronacją. nie takie sezony miały już miejsce. pamiętaj że Juventus rozegra przynajmniej 3 mecze więcej od Napoli (1/4 i finał CI) + przeniesiony mecz z Atalantą. do tego będą jeszcze wyjazdy na Romę i Inter + goszczenie u siebie Napoli i Milanu.

@juventinista chawo + świetne zrozumienie taktyki. czyli wnoszą bardzo duzo bo zwalniają z gry defensywnej swoich kolegów z inklinacjami do gry ofensywnej (Pjanić i Dybala). Allegri zawsze stawiał na wyraźny balans defensywny z ofensywą.

farmer3522 | 12.03.2018 | 0:09:15
oglądałem mecz interu i napoli i niewiem czym tak się ludzie zachwycają w tym napoli ale piękny futbol to to nie był (widać po wyniku bardzo ofensywny )

paveloneddar | 12.03.2018 | 6:56:03
wreszcie lider Serie A

Samael | 12.03.2018 | 10:10:58
Miło, łatwo i przyjemnie dopisujemy kolejne trzy punkty! Toż to najlepiej punktująca drużyna w Europie od początku 2018 roku, przypadek?

Ładna bramka Dybali i świetna akcja po której Dybala zdobył drugą bramkę. Higuain zagrał wybornie zarówno wczoraj jak i w środę (cudne dogrania do Dybiego!).

Mam nadzieję, że ten ciężki tydzień pchnął ducha w tą drużynę i teraz będzie już tylko lepiej. W końcu mamy ten magiczny okres kiedy to drużyna Maksa łapie formę nie z tej ziemi :p

gryfel | 13.03.2018 | 9:33:46
Wow, brawo środowisko JP, jestem pod wrażeniem. Pewna wygrana w lidze, wreszcie samotna pozycja lidera, a tu raptem 30 komentarzy.
Rozumiem ze jakbyśmy ten mecz wtopili, albo zremisowali to by tu było 200 komentarzy ekspertów.