index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
7.06.2018  1:47:37    |         5  
Alberto Cerri i Rolando Mandragora (na zdjęciu) spędzili miniony sezon na wypożyczeniach do Perugii i Crotone, gdzie należeli do wyróżniających się zawodników. Wiele wskazuje na to, że kolejny rok również spędzą poza Turynem - Gianluca Di Marzio donosi, że wypożyczeniem pary utalentowanych graczy należących do Juventusu zainteresowane jest Cagliari.

howik | 7.06.2018 | 7:03:30
Sprzedać

koniec | 7.06.2018 | 8:16:46
@howik
Z Mandragory mogą być jeszcze ludzie, całkiem niezła szansa, że odpali.Alberto Cerri to już raczej grasz Serie B.


Mateys | 7.06.2018 | 10:11:12
Wychodzi na to, że najlepiej inwestowaliśmy w "wychowanków" i młodych graczy, gdy byliśmy w Serie B i trzeba było odbudowywać drużynę. Po Marchisio i Chiellinim nie wychowaliśmy sobie praktycznie ani jednego zawodnika, aspirującego do spędzenia u nas całej kariery... MOŻE Rugani taki będzie. Ale to tylko MOŻE.

gryfel | 7.06.2018 | 15:17:15
@Mateys no tak bo wychowanie talentów to jest kwestia chęci, a naszym się po prostu nie chce. A z Chielliniego to taki wychowanek Juve jak Dybala.
Trzeba po prostu przyznać ze we Włoszech jest słabo z młodymi talentami.
Kiedyś pisali o tym na TuttoJuve. Po prostu we Włoszech nie stać młodych na granie w piłkę, a organizacja we Włoszech jest słaba. Koszty szkolenia są zbyt wysokie i stoją po stronie rodziców, a zarobki wcale nie są wysokie. Mniej chętnych mniejsze prawdopodobieństwo znalezienie fenomenu.
Dlatego Juve coraz bardziej rozgląda się po różnych krajach szukając młodych gwiazd.
Od czas do czasu uda nam się kogoś wartościowego ściągnąć, jak np Pogba. Wierzę tez w Bentacura. Mam nadzieje ze w przyszłym sezonie dostanie więcej szans.
A co do naszej szkółki to mamy dużą ilość średniej jakości zawodników, których się sprzeda i będzie hajs na transfery. Nie ma co płakać


Mateys | 7.06.2018 | 17:02:12
Wrr, zeżarło mi cały komentarz, więc jeszcze raz... :

@gryfel: Zamiast zarobienia 20-tu milionów na sprzedaży dziesięciu zawodników, wolałbym jednego gracza, dzięki któremu nie będziemy musieli w przyszłości wydać 40-tu milionów...

A wychowanie talentów to w dużej mierze kwestia chęci. We Włoszech, w tych "lepszych" drużynach panuje przeświadczenie, że zawodnik 20.letni prezentujący podobny poziom co 30.letni i tak nie powinien powąchać murawy. Ostatnio pod newsem o możliwym wypożyczeniu Bentancura widziałem czyjś komentarz, że: "A co Wy byście chcieli, żeby 20-latek biegał już w pierwszym składzie?!". I to jest właśnie włoska mentalność. Tu zawodnik się nie nadaje do wielkiej drużyny, nie dlatego, że jest słaby, tylko dlatego, że jest młody.

Druga kwestia to wypożyczenia - młody, zdolny zawodnik tuła się po różnych drużynach, co sezon zmieniając miejsce zamieszkania i treningów. KAŻDY kto kiedyś powąchał piłkę na nieco wyższym szczeblu niż podwórkowy, chyba wie, jak ważna dla rozwoju młodego człowieka jest stabilizacja. Jak rozwinie się 20-latek, który co sezon musi udowadniać, że w nowej drużynie warto postawić na niego, a nie na kogoś, kto zostanie tu dłużej niż jeden sezon?

We Włoszech nie brakuje talentów. Po prostu włoski beton na bardzo wielu szczeblach, spowodował regres ichniej piłki. Stąd we Włoszech pełno zawodników, którzy dochodząc do szczytu piłkarskiego wieku (25-30 lat) tułali się po ligowych średniakach, nawet na chwilę nie stając obok wielkiej piłki. I nagle płacz i lament, bo nie ma komu zastępować emerytów.

PS. A koszty szkolenia stojące po stronie rodziców, obowiązują, z tego co się orientuję, do któregoś szczebla młodzieżówki. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, ze zawodników Primavery ciągle sponsorują rodzice. A o takich właśnie zawodnikach jest mowa, a nie o dzieciakach.Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria - Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone