index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
12.06.2018  22:38:32    |         7  
Rozgrywki młodzieżowe zwykle nie cieszą się zainteresowaniem większej części publiczności, lecz szerokim echem, na Półwyspie Apenińskim, odbiły się wydarzenia w kategorii rozgrywek U-15.
Niestety, wydarzenia pozaboiskowe.

Po wygranej w półfinale z Napoli (3:0), młodzieżówka Juventusu świętowała w szatni, a wszystko zarejestrował telefon komórkowy jednego z graczy. Umieszczony w sieci filmik wywołał głębokie oburzenie, ponieważ przyśpiewki młodych ludzi były, delikatnie mówiąc, obraźliwe.

Wideo opublikowane w mediach społecznościowych ujawniło graczy śpiewających zmodyfikowaną wersję jednej z przyśpiewek Napoli m.in. ze słowami "mamy sen w naszych sercach, mydło z Napoli" (tłumaczone też jako "Mamy sen w naszych sercach, Napoli używa mydła") czy też "Wezuwiusz umyje ich lawą", co podlega tzw. dyskryminacji terytorialnej i będzie traktowane z najwyższą surowością.

Juventus ogłosił, że zbada sprawę, a następnie odpowiednio zdyscyplinuje winnych. Władze włoskiej federacji zdradziły, że włodarze Juve brali pod uwagę nawet wycofanie zespołu z rozgrywek. Jednakże, zagrażałoby to prawidłowemu przebiegowi mistrzostw i zgodzono się na wysłanie chłopców na kurs szkoleniowy, który nauczy ich szacunku dla przeciwnika oraz prawidłowego używania mediów społecznościowych.


jammiq | 12.06.2018 | 22:58:15
... ale jak to??? przecież zachowali się jak najbardziej prawidłowo ;) xD :p

putout | 12.06.2018 | 23:21:25
dno. byli lepsi i to powinno zamknać temat. takie teksty to zawsze domenta mentalnych frajerów. mam nadzieje że inicjator tej zabawy zostanie przykładnie ukarany. to że całe Włochy nienawidzą Juventusu nie oznacza że Juventus powinien zniżać się do ich poziomu
tfu. wstyd dla szkółki.


chicken666 | 13.06.2018 | 0:20:47
"Napoli usa il sapone" było zaśpiewane w szatni.
Czy tego wersu nie tłumaczy się raczej tak:
"Mamy sen w naszych sercach, Napoli używa mydła"
Czyli interpretując "Marzymy, aby Napoli się myło"?

Filmiku z drugą przyśpiewką "Vesuvio lavali col fuoco" nie widziałem.

15 letni kibice i piłkarze Juventusu zaśpiewali przyśpiewki obrażające Napoli. Nie bronie takiego zachowania, niech sobie obejrzą jakiś śmieszny filmik o "tolerancji terytorialnej", ale moim zdaniem też bez przesady. Włosi mają większe problemy niż 20 chłopaków śpiewających nieuprzejme rzeczy.


LukaszG / DLuGi | 13.06.2018 | 9:48:51
Od kiedy to Juventus zaczyna zachowywac sie jak dzicz z Neapolu? Wstyd..

Mateys | 13.06.2018 | 10:51:40
Tak długo jak podobne zachowania, zarówno wśród kibiców jak i sportowców, będą usprawiedliwiane i aprobowane (lub NIE karane), sport sam w sobie (czyt. przede wszystkim piłka nożna) będzie uważany za rozrywkę dla wieśniactwa, buractwa i idiotów.

Zalew | 13.06.2018 | 12:13:53
@Mateys

Wiesz dlaczego piłka nożna uważana jest za sport dla buraków idiotów i innych "intelektualistów"?

Statystyka.

Widziałeś kiedyś debila i idiotę na meczu siatkówki?


Mateys | 13.06.2018 | 12:56:26
@Zalew: Nie wiem, nie chodzę, a wolę nie oceniać na podstawie tego co widzę w telewizji.

Mnie bardziej niepokoi ilość idiotycznych zachowań na boisku i trybunach. Zaraz mi tu ktoś wyskoczy z "tradycją" i że "tak było zawsze", ale mamy 21 wiek. Świat idzie do przodu i się "cywilizuje", a w piłce nożnej jak w chlewie.

Dwa sezony temu (czy jeszcze wcześniej? nie pamiętam już dokładnie) była sytuacja, gdy mieliśmy zamknięte trybuny/trybunę, na stadion wpuszczono masę dzieciaków, a dało się słyszeć gromkie "merda" dochodzące z młodych gardeł. To nie jest coś, za co należy bić brawa. Tak samo jak zachowanie dzieciaków z młodzieżówki. Bo to już pokazuje, że kolejne pokolenie zamiast przejąć po starych to co dobre, przejmuje to co złe. Ergo - banda idiotów wychowała kolejną bandę idiotów. I taki przekaz idzie w świat.Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria - Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone