index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
25.03.2019  21:22:10    |         0  
Franco Baresi (na zdjęciu) w rozmowie z AFP wyraził nadzieję, że transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu zapoczątkował renesans włoskiej Serie A.

"To prawda, mamy do czynienia z renesansem włoskiego calcio, które znowu się rozwija. Jest znacząco większe zainteresowanie Serie A po tym, jak pojawili się w niej piłkarze klasy Ronaldo. Jego transfer był jasnym, pozytywnym sygnałem. Włoska piłka była zawsze na wysokim poziomie, ale teraz on jeszcze wzrasta. Kluby z Italii znowu dobrze radzą sobie w Europie".

Baresi jest zdania, iż mimo dobrych wyników Romy czy Napoli w ostatnich sezonach na dłuższą metę jedynie kluby z Mediolanu stanowią zagrożenie dla hegemonii Juventusu: "Przez ostatnich siedem-osiem lat Juve miało ułatwione zadanie ponieważ i Milan, i Inter przechodziły przez trudny okres zwiazany ze zmianą właścicieli. To jedyne kluby mające historię, markę, bazę kibiców i strukturę konieczną do podjęcia walki ze Starą Damą. Pozostałym czegoś z tych elementów brakuje".Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone