index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
26.04.2019  12:51:08    |         20  
Jeśli włodarze Starej Damy chcieli, by o nowych koszulkach Juventusu na sezon 2019/2020 było głośno, cel swój zdecydowanie osiągnęli. Temat ten nie tylko rozpala kibiców Bianconerich, cały internet komentuje sprawę kontrowersyjnych trykotów i odejścia od tradycji pasiaków. Dziennikarze Tuttosport wyjaśniają, dlaczego władze giganta z Turynu zdecydowały się na ten śmiały ruch.
Andrei Agnellemu zależy na maksymalnym wzroście potencjału marketingowego klubu oraz globalnej ekspansji marki.

Z badań wynika, że koszulka w biało-czarne pasy jest mniej atrakcyjna i pożądana w krajach, w których historia i tradycja mają mniejsze znaczenie (np. kraje azjatyckie, Stany Zjednoczone). W USA koszulki w biało-czarne pasy są kojarzone przede wszystkim z postacią sędziego, co dodatkowo negatywnie wpływa na ich odbiór. Nowa koszulka Juventusu została zaprojektowana z myślą o maksymalizacji jej sprzedaży za granicą, zwłaszcza na rynkach innych niż europejskie.

Dodatkowym celem jest maksymalne wykorzystanie na ww. rynkach tzw. "efektu Ronaldo", co łącznie miałoby przynieść klubowi dużo wyższy przychód.


Samael | 26.04.2019 | 13:04:03

To nie można było zrobić jej całej białej albo całej czarnej z elementami w tych samych kolorach (tzn. biała koszulka z elementami czarnymi - nie muszą być pasy). A z drugiej strony jakie to ma znaczenie...

Tak powiem szczerze że mnie ta zmiana ani ziębi ani parzy... tzn. jeśli przychody będą większe to fajnie jak nie to wywalić na zbity pysk tych ekonomistów i tyle. Kto wie czy w przyszłości inne kluby nie stwierdzą że trzeba iść drogą Juventusu i optymalizować markę na cały świat tak jak robił to nasz klub (to po prostu 50 na 50 - albo wypali i inni pójdą tą drogą albo zaliczymy wielką wtopę). Nie oceniam dopóki nie zobaczę efektów!

Dla mnie osobiście liczy się klub... zawsze będę za Juventusem czy będzie czarny czy różowy, historię znam, pamiętam, będę pamiętać i tyle. Loga, koszulki, piłkarze i włodarze zmieniają się od zawsze ale Juventus jest i będzie! To się liczy :D

Tyle w temacie, z mojej strony, każdy ma prawo do swojego zdania. Historię trzeba pamiętać a nie nią żyć. Jeśli żyje się historią to dzieje się tak jak w naszym kraju albo tak jak skończyło się w Milanie, Interze czy w całej Italii (leśne dziadki doprowadziły piłkę w tym kraju do dna totalnego zamiast iść na emeryturę i dać działać młodym!).


Mateys | 26.04.2019 | 13:08:52
A może tak najpierw zachęćmy nowych kibiców bardziej atrakcyjnym futbolem? Hm? Nie? OK... Pewnie ktoś w dziale marketingu sobie wyliczył, że wystarczy wywrócić wszystko co związane z Juventusem do góry nogami...

Te próby "podboju" rynku amerykańskiego i chińskiego wydają mi się nieco nieporadne... Poza tym, jak rozumiem, Agnelli głośno mówi - "walić tradycję! Liczy się kasa, kasa, kasa". "Walić kibiców, którzy JUŻ są z nami - najważniejsze by zwabić nowych".

Ja się już coraz starszy jestem i z każdym rokiem coraz mniejszy sentyment mam do tej drużyny. Brakuje już (z oczywistych względów) piłkarzy, których plakaty wieszałem na ścianie jako dzieciak (a nawet ich następców... i następców następców...). Brakuje Stadio Delle Alpi (to akurat było nieuniknione, ale czemu nie mogła pozostać choć nazwa...). Brakuje starego herbu, zastąpionego jakimś śmiesznym znaczkiem, bohaterem wielu memów. A za chwilę zabraknie starych pasów. Jak już wspominałem - czekać tylko zmiany nazwy, bo przecież Juventus jest passe.

Zrzędzenie? Może. Ale ile tak naprawdę zostanie z drużyny, której zaczęło się kibicować?

PS. Litościwie pominę nasze europejskie sukcesy z lat dziewięćdziesiątych.


hellspawn | 26.04.2019 | 13:14:53
Akceptując motywy takiej, a nie innej decyzji Agnelliego uważam, że można to było zaprojektować lepiej. Szczególnie tył i zestawienie ze spodenkami i getrami. Mi się w tej formie nie podoba.

Iths | 26.04.2019 | 14:05:38
@Mateys
Też mówię od dawna, że Agnelli upadł na głowę jeśli nie zmieni trenera i mentalności w sensie stylu gry. Jeśli jakiś chińczyk o 3 rano włączył kiedyś mecz Juve żeby obejrzeć Ronaldo to z pewnością był to jego ostatni mecz bo albo zasnął, albo wydrapał sobie oczy. Juventusu nie da się oglądać nawet będąc kibicem od wielu lat. Potencjał marketingowy klubu i te wszystkie wysiłki w połowie są zaprzepaszczane przez to, że gra jest kompletnie nieatrakcyjna. Kibiców teraz zdobywa się nie tylko nowym logiem i koszulką, ale sercem na boisku i strzelanymi golami. Juve grając padakę przez caly sezon odstrasza od oglądania i kibicowania w myśli długofalowej.


Regon | 26.04.2019 | 14:10:25
@Mateys moim zdaniem te próby ekspansji marki są bardzo dobre i rzeczywiście może być tak, że wpływy będą większe, bo Azja i USA to gigantyczny rynek z wielkim potencjałem, ale niewiele klubów europejskich to wykorzystuje.
Zmiana herbu na logo też była podyktowana przygotowaniem się na ekspansje zagranicznych rynków. Poza tym logo wygląda o wiele lepiej na zwykłych koszulkach codziennych, koszulkach polo czy spodniach dresowych. Sam mam kurtkę, 2 koszulki polo, spodnie dresowe i skarpetki z logiem i wygląda to o wiele lepiej w życiu codziennym, niż rzeczy z herbem. Z herbem było mniej możliwości wypuszczania ciuchów codziennych, a z logiem Juve wypuściło całą kolekcję ubrań.

Poza tym czy naprawdę kibicujecie Juve z powodu pasów na koszulce? Wydaje mi się, że nie, bo kibicuje się klubowi.


Samael | 26.04.2019 | 14:21:53

@Regon, zgadzam się z Tobą ale też ciężko odmówić chłopakom racji. Tzn. jak chcesz sprzedawać jakiś produkt to dobrze by było żeby był atrakcyjny. Na chwilę obecną jesteśmy nieatrakcyjni pod względem prezentowanej piłki. Z drugiej strony to nowe logo ma to do siebie że ma się sprzedawać nawet bez oglądania meczów (jak np. marka ciuchów). Tu widzę olbrzymie możliwości. Mi się wydaje że to dobry ruch by marka sprzedawała się nawet tam gdzie ktoś się nie interesuje piłką nożną (a to sztuka, zarabiać na takich ludziach).


Regon | 26.04.2019 | 15:14:13
@Samael z jednej strony jesteśmy nieatrakcyjni przez grę, ale z drugiej mamy Ronaldo, którego potencjał jest tak ogromy, że masakra. Widać to było po przyrostach w social mediach Juve i wzrostowi wartości akcji (wiadomo, że to nie oddaje wzrostu realnej wartości klubu, ale jednak jest pewnym wyznacznikiem) po transferze. Myślę, że część tych osób, które podążyły za Ronaldo oglądają mecze nawet jeśli gramy kupę, bo gra CR7. Wiadomo, że nasza gra pozostawia wiele do życzenia, ale sam kierunek rozwoju klubu jest dobry (oczywiście moim zdaniem).

Samael | 26.04.2019 | 15:25:51

@Regon, ale tych ludzi trzeba też zatrzymać żeby nie było tak że odejdą razem z Ronaldo, a jak to zrobić? Chyba tylko grą nie?


mateo369 | 26.04.2019 | 16:00:36
Trochę to przykre, że w dzisiejszym futbolu kibice mają coraz mniej do powiedzenia.

PS - pospolity błąd - "ww." a nie "w/w".


rado | 26.04.2019 | 16:26:02
Gramy około 100 lat w pasiakach, to jest nasz symbol, jeśli oglądamy zdjęcia dawnych gwiazd jak John Charles, Sivori, Boniperti, Platini, Zidane, Del Piero, zawsze oglądaliśmy nasze pasy. Zrozumiałem zmianę logo, które i tak się zmieniało kilka razy, ale pasów nie możemy się pozbywać. Róbmy wymyślne stroje wyjazdowe, ale to jest symbol klubu, tego ruszać po prostu nie można, 100 lat historii nie można nagle zamieść pod dywan. Co będzie następne? Zmienimy nazwę z Juventus na jakąś inną, bardziej marketingową? Nic poza nazwą już nam nie zostanie.

A jeśli już zmieniamy koszulki i kopiujemy bezmyślnie wzory z Premier League, to czemu po jasną cholerę kopiujemy koszulki Fulham? Nie możemy skopiować Arsenalu, Liverpoolu czy United? Czy granie w koszulkach Fulham nam przyniesie jakieś korzyści? Poważnie wątpię, jestem przekonany, że nawet jeśli kolejny sezon będziemy Fulham 2 to w przyszłym roku wrócimy do pasiaków, bo sprzedaż koszulek poważnie zmaleje.

Mam nadzieję, że na razie klub tylko stara się wybadać reakcję kibiców, przekonać się jaki będzie odbiór i ostatecznie zrezygnuje z tego poronionego pomysłu.


rado | 26.04.2019 | 16:31:07
I jeszcze jedno - jesteśmy nieatrakcyjni marketingowo wyłącznie przez to, że gramy futbol, którego nie da się oglądać jeśli nie jesteś zatwardziałym kibicem Juve. Zmieńmy trenera, zadbajmy o to, żeby ludzie chcieli nas oglądać, oni nie włączają telewizora dlatego, żeby obejrzeć ładne koszulki tylko dlatego, że chcą obejrzeć dobrą piłkę. Jeśli jesteśmy gnieceni przez Empoli przez 90 minut i gramy ciągle na remis albo 1:0 to nikt tego oglądać nie będzie chciał. Szczerze? Gdybym był kibicem innych drużyn to 1000 razby bardziej wolałbym oglądać mecze Atalanty Bergamy z budżetem 20 razy mniejszym niż Juventus, bo na ich grę patrzy się z przyjemnością, a po obejrzeniu antyfutbolu Allegrego masz ochotę wydrapać sobie oczy.

gryfel | 26.04.2019 | 17:05:27
@mateo369
No właśnie dzisiejsi kibice mają wiele do powiedzenia, problem w tym że tutaj na JP istnieje przeświadczenie że kibice z lat 90 w jakiś sposób stanowią większość.
Piłka nożna to sport ludzi młodych, lubiących nowości. Rynek wciąż jest napędzany przez dzieciaki, które ciągną matki i ojców za rękę do sklepu by kupić im nowe koszulki Juve, Fife 2020 itd. Dzisiejsze nastolatki urodzone są po 2000 roku.
Rozumiem narzekanie starych piernikow, że dawniej było lepiej bo jest to uniwersalne, ale przykro mi, klub nie będzie brał tych głosów pod uwagę bo są po prostu w mniejszości.
Co do atrakcyjnosci futbolu to tylko jeden aspekt naszego klubu. To już nie te czasy, gdy ta sama osoba decydującą o trenerze decydowala również o koszulkach. Agnelli ma od tego dyrektorów i klepie decyzję według ich analiz raportów i prognostyk.
Osoby piszące grajmy lepiej to sprzedaż będzie lepsza nie mają pojęcia o marketingu. Apple wcale nie ma lepszego sprzętu od innych ale dzięki marketingowi koszą 30% więcej za produkty podobnej jakości.


rado | 26.04.2019 | 18:18:58
@gryfel

Kompletnie nie masz racji. Twój przykład dotyczący Apple jest zupełnie nietrafiony. Apple zdobyło rynek smartfonów bo było innowacyjne, to oni jako pierwsi wprowadzili na rynek swoje iphony, które pod każdym względem wyprzedzały konkurencję, na tle innych były rewolucyjne. Teraz go utraciły na rzecz Samsungów i innych właśnie dlatego, że ich produkty już niczym się nie różnią od konkurencji a są droższe.

Nie chcę tutaj jechać po 12-14 latkach i ich "mądrości", każdy ma prawo mieć swoje zdanie, możemy podyskutować na poziomie nawet jeśli jestem o kogoś 15 czy 20 lat starszy. Co do dzieciaków, z którymi jak twierdzisz klub się wyłącznie liczy - tu też się mylisz, klub się liczy z tymi, którzy wydają pieniądze, a co za tym idzie tymi, którzy te pieniądze mają. Średnia wieku kibiców to nie jest 15 lat tylko dużo więcej, zobacz ludzi na stadionie - masz tam właściwie cały przekrój społeczeństwa i dzieciaki są w ogromnej mniejszości. Najczęściej to rodzice decydują, którą koszulkę kupić swojemu dziecku gdy ma powiedzmy 3 latka (np. ja i paru moich znajomych kibiców), które może jak dorośnie to samo zdecyduje. Owszem klub powinien dbać o dzieci, myśleć o przyszłości, ale decyzje marketingowe są podejmowane teraz, dotyczą dnia dzisiejszego i nikt rozsądny nie będzie podejmował tych decyzji myśląc wyłącznie o gustach dzieci - tak mogą robić prawie wyłącznie producenci zabawek, bo producenci gier już nie do końca.

I teraz najważniejsza sprawa - kibice identyfikują się z klubem, z jego nazwą, barwami i historią. Juventus nie byłby Juventusem gdyby nie jego historia. Nie możemy się od niej odcinać bo stracimy swoją tożsamość. Dzisiaj zmienimy nasze barwy, będziemy grać w koszulkach Fulham, za rok jakiś marketingowiec wpadnie na pomysł, żeby zmienić nazwę np. na FC Turin bo jest po angielsku i jakiś spasiony Amerykanin się ucieszy. Owszem, możemy mieć nowe logo, wszystko nowe, ale tych 2 rzeczy jak barwy i nazwa zmieniać nie możemy. Nie jesteśmy Fulham tylko Juve, Bianconeri, Vecchia Signora, gramy w pasach, wąskich, szerokich, zawsze w pasach, z tego słyniemy. Żaden szanujący się klub w historii (myślę o tych z wielkimi przychodami, do czego dążymy) nigdy nie zmienił swoich barw, Real gra na biało, Barcelona jest blaugrana, Bayern na ciemno czerwono, by gramy w biało-czarnych pasiakach, a Fulham gra w tym co nam teraz szykuje Adidas.


juventusprzemek | 26.04.2019 | 18:45:29
Żebyśmy nie stracili tożsamości przez te zmiany. Real pozbył się korony z herbu na arabskim rynku...

sikkk | 26.04.2019 | 18:48:31
$ > wartości

19seba48 | 26.04.2019 | 22:28:37
Juve - przestał być klubem rodzinym
- odchodzi od tradycyjnych koszulek
- odchodzimy od herbu
- pozbawiamy się legend klubu tak jakby to byli zwykli gracze
- sprzedajemy Bonnuciego po roku bieżemy z powrotem mimo cieszynki do kibiców
.

Ale styl beton musi zostać ręce opadaja


gryfel | 27.04.2019 | 6:43:08
@rado wiadomo że dzieci nie mają pieniędzy żeby je wydawać, dostają je od dorosłych, ale to czas młodzieńczy jest tym gdzie głównie chce się zaimponować rówieśnikom i kupuje pierdóły takie jak chusteczki higeniczne z logiem klubu.
Wystarczy przypomnieć sobie własne doświadczenia i kiedy się było otwartym na takie rzeczy jak pościel z logo klubu? Ja osobiście najwięcej gadżetów kupiłem właśnie będąc nastolatkiem, tak samo jak moi rówieśnicy. Kupowalo się koszulki, bidony, plecaki portfele.
Później 90% moich znajomych z tego wyrosło.

Nie uważam że kibice z przedziału 10-18 lat stanowią większość. Ale mówię że to jest grupa wiekowa, ktora mocno wpływa na sprzedaż. Dlatego należy taka grupę brać mocno pod uwagę.

Najwięcej fanów jest w przedziale 20-35, ale nie zawsze przekłada się to na sprzedaż gadżetów, bo chodzenie w koszulce ulubionego klubu może być postrzegane w społeczeństwie jako dziecinne.
Stąd dla młodych mężczyzn odchodzi sie od typowo sportowego herbu, na rzecz stylowego znaku handlowego.

Osobiście dla mnie nowe logo jest lepsze, bo teraz w polo Juve można praktycznie założyć do każdej okazji, bo nie wygląda to już przypałowo dla ludzi nie znających kontekstu.
Ten sam aspekt ma się do pasiaka, który po prostu w miejscu publicznym wygląda dziwnie.
Jak dla mnie klub powinien sprzedawac też kameralna wersję koszulki bez sponsorów.

A co do sugerowania się tym kto chodzi na mecze, to kolega nie przeczytał artykułu widzę, bo Juve swoje koszulki planowało pod kibiców z USA i Azji, raczej nie są to osoby ktore regularnie chodzą na stadion.

Po 34 roku życia, to już równina pochyla i wraz z wiekiem ilość kibiców maleje. Więc przytulcie się dinozaury, zima nadchodzi


xavras_s | 2.05.2019 | 18:34:10
Nie wszystko przeczytałem ale @Mateys - ManU nadal jest w absolutnym topie pod względem marketingowym. Myślisz, ze dzięki sukcesom z przełomu wieków czy może ostatnie 5 lat grają piękna piłkę?
AA powiedział jakiś czas temu, że Juve jest dokładnie między najbogatszymi a średniakami. Między I a II klasą pod względem finansowym. W któraś stronę trzeba pójść. Moim zdaniem wybrali lepszą.
Na drugim biegunie masz np Ajax, który gra piękną piłkę ale nie jest w stanie utrzymać swoich piłkarzy. W obecnym świecie nie liczy się styl tylko rezultat.


xavras_s | 2.05.2019 | 18:37:59
@gryfel
Nie odchodzimy tylko zmieniamy na jeden sezon
Herb zmieniał się wiele razy, oczywiście nigdy tak znacznie ale jednak
Nikt nie jest wazniejszy niż klub. Del Piero pozbył się tak naprawdę Conte, z Buffonem temat był dogadany, po prostu pojawiła się dla niego nowa okazja, jedno co można zarzucić to że Marchisio nie miał pożegnania. Względy sportowe są niepodważalne
Cieszynka ma skreślać piłkarza ale już Conte byłby miłe widziany?


NoMoreRaiola | 2.05.2019 | 22:28:56
KOSZULKI = DNO
LOGO = DNO
STYL GRY = DNO

DNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone