Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
6.10.2018  20:09:36    |         24
Zwycięska seria Juventusu przedłużona. Stara Dama zdominowała Udinese w wyjazdowym starciu na Dacia Arena i wrócą do Turynu z kompletem punktów.

Podopieczni Allegriego od początku meczu przejęli inicjatywę, ale dość długo nie potrafili stworzyć sobie czystej sytuacji strzeleckiej. Prowadzenie objęli w 33. minucie, po szybkim kontrataku - Dybala wypuścił Cancelo prawym skrzydłem, a Portugalczyk dograł dokładnie do wbiegającego w pole karne rywala Rodrigo Bentancura, który uderzeniem głową pokonał Scuffeta. Juventus poszedł za ciosem - po chwili golkiper gospodarzy popisał się świetną interwencją po uderzeniu Mandżukicia, ale w 37. minucie był już bezradny - Chorwat wywalczył futbolówkę w polu karnym rywala i podał do Cristiano Ronaldo, który silnym i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą powiększył przewagę swojego zespołu. Tuż przed przerwą Udinese próbowało odpowiedzieć, a strzał Baraka sprzed pola karnego odbił się od słupka bramki Szczęsnego.

W przerwie na boisku zameldował się Emre Can, który zastąpił Matuidiego. Po kilku minutach gospodarze byli bardzo blisko zdobycia kontaktowej bramki - w świetnej sytuacji fatalnie pomylił się Lasagna, który nie potrafił uderzyć czysto mając przed sobą tylko bramkę rywala. W odpowiedzi dryblingiem w polu karnym przeciwnika popisał się Dybala, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny. W 66. minucie na boisku w miejsce Argentyńczyka pojawił się Bernardeschi, który po chwili rozegrał dwójkową akcję z Ronaldo i oddał strzał, który z trudem odbił Scuffet. W ostatnich 20 minutach meczu Juventus był bliski zdobycia trzeciej bramki, ale najpierw bramkarz Udinese interweniował po uderzeniu Ronaldo, a później strzał Cancelo zatrzymał się na poprzeczce. Na ostatnie minuty Allegri wprowadził do gry Barzagliego, który zastąpił Pjanicia i upewnił się, że bramka Szczęsnego pozostanie niezagrożona do końcowego gwizdka arbitra.

Piłkarze Juventusu bezbłędnie pokonali kolejną przeszkodę i w dobrych humorach pojadą na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych. Po powrocie czeka ich domowe starcie z Genoą, po którym przyjdzie czas na szlagierowe starcie z Manchesterem United w Lidze Mistrzów.

Udinese - Juventus 0:2 (0:2)
33' Bentancur (asysta Cancelo), 37' Ronaldo (asysta Mandżukić)

Udinese (4-3-3): Scuffet - Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir - Fofana, Behrami (62' Pussetto), Mandragora - Barak (75' Teodorczyk), Lasagna (86' Vizeu), De Paul
Ławka: Musso, Nicolas, D'Alessandro, Machis, Opoku, Pezzella, Pontisso, ter Avest, Wague

Juventus (4-3-3): Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić (89' Barzagli), Matuidi (46' Can) - Dybala (66' Bernardeschi), Mandżukić, Ronaldo
Ławka: Perin, Pinsoglio, Benatia, Cuadrado, De Sciglio, Kean

Żółte kartki: 50' De Paul, 80' Samir, 82' Lasagna - 90' Mandżukić

Kalendarze JuvePoland!

Profesor | 6.10.2018 | 20:13:32
3pk i jedziemy dalej, szkoda tylko że Kean nie dostaje minut.

Nihlo | 6.10.2018 | 20:15:00
To wygrywanie z wszystkimi bez większych problemów robi się trochę monotonne. Gdzie te czasy, co w każdym meczu do 95 minuty drżało się o utrzymanie jednobramkowego prowadzenia... ;)

Profesor | 6.10.2018 | 20:34:29
@up
jeszcze przyjdą takie mecze :)

Mateys | 6.10.2018 | 20:37:46
Pierwsza połowa super. Przyjemnie się oglądało. Druga długimi fragmentami bardzo nonszalancka w naszym wykonaniu. Wycofywanie piłki na własną połowę, gdy jest się już pod polem karnym rywala, też za kadencji Allegriego się już nie zmieni. Podobnie jak bardzo potrzebne wprowadzenie Barzagliego na 5 minut meczu...

I co ten Scuffet dzisiaj miał dzień, to ja nie wiem...

sebastian10 | 6.10.2018 | 20:43:37
dobry mecz troche lepiej to wyglada niz na początku sezonu oby tak dalej pierwsza 11 widac sie wykuła choc Bentancur ma mocnego konkurenta , can tez sie nadaje do pomocy ,
Bernardeschi jako zmienik dybali tez fajnei tak powino byc juz dawno .

rammstein | 6.10.2018 | 20:50:44
Dobry mecz. Mogło być 5 albo i 6 do zera :)

µPisiorek | 6.10.2018 | 20:51:02
Gwałciciel z Turynu strzela bramki z trudnych pozycji, ale jak ma setkę, to marnuje. Będzie Megagwałcicielem z Turynu jak podreperuje skuteczność. Ogólnie mecz zabity przez ulewę, do tego masa farta po stornie Udine i tylko 2-0.

putout | 6.10.2018 | 20:53:34
widać było pewien luz i że nikomu nie zależy na tym aby wrąbać jak najwiecej bramek.

Scuffet dziś wariat.
Ronaldo bardziej koleżeński niż kiedykolwiek. szok.

ewerthon | 6.10.2018 | 21:16:45
@µPisiorek - myślisz, że jesteś zabawny z tym gwałcicielem? Wiesz ile osób śmieje się przed monitorem? Cała masa - okrągłe 0.

putout | 6.10.2018 | 21:24:54
@ewerthon on się śmieje xD

thomas07 | 6.10.2018 | 21:33:21
Jakby finał CL byłby w sobotę to jestem spokojny o wynik
Z kimbysmy nie grali

µPisiorek | 6.10.2018 | 21:37:57
@ewerthon: Przecież świat już wydał wyrok i w opinii społeczeństwa Ronaldo jest gwałcicielem oraz gra w Juventusie, więc po prostu piszę jak jest i jak nas widzą, a nie dla jakiegoś śmieszkowania. To poważna sprawa, choć bardzo smutna. Gdyby ktoś się z tego śmiał, to powinien się nad sobą głęboko zastanowić i przemyśleć swoje życiowe priorytety.

µPisiorek | 6.10.2018 | 21:39:13
Jeszcze dodam, że po prostu niestety musimy się do tego typu określeń przyzwyczajać.

KINIEK | 6.10.2018 | 22:16:08
Nie musimy się do niczego przyzwyczajać, a wyrokowanie i utwierdzenie innych w takim przekonaniu do niczego dobrego nie prowadzi

gryfel | 6.10.2018 | 22:21:07
Gdyby nie bramkarz to mogło być 6-0. Kolejny, który z Juve ma mecz życia.
Fajny mecz.
A wprowadzenie Berzagliego w końcówce wcale nie było murowanie wyniku, tylko przejściem na 3-5-2 dzięki czemu Cancelo mógł grać bliżej bramki. Trzeba było patrzeć na Allegriego przy linii jak wypędzał zawodników z własnej połowy do kontry, ale co tam lepiej pisać, że to beton.
Pjanica trzeba było szybciej zmienić, tracił dużo głupich piłek. Należy mu się odpoczynek i odrobina refleksji.

@Pisiorek żal mi ludzi takiego pokroju, którzy z tragedii (czy to ofiary gwałtu, czy osobowy bezpodstawnie oskarżonej) robią sobie temat to mieszania gówna.

Po pierwsze, nikt na Ronaldo nie wydał wyroku i jak na razie jest tylko oskarżonym. Jest coś takiego jak domniewanie niewinności, dlatego jakby któreś z mediów użyło twojego durnego określenia, to mieliby gotowy pozew i sprawę w sądzie o zniesławienie.

Po drugie, całkiem możliwe ze z Ronaldo będzie cyrk. Podobno w 2009 zrobiono obdukcje i mają materiały DNA, a sprawę umorzono ze względu na brak podejrzanego. Skoro Nike i EA Sport się wycofują, to znaczy że mogą mieć lepszy wglad w akta (domyślam się ze Ronaldo ma obowiązek informowania ich o wszystkich detalach odnośnie wizerunku i prawnicy sponsorów juz kontaktowali się z prawnikami Ronaldo). Ryzyko istnieje w przeciwnym wypadku nie psuli by sobie relacji z gwiazdorem.
Juve go broni bo postawili wszystko na jedną kartę z tą transakcją. Akcje lecą w dół, wiec chcą trochę uspokoić sytuację
Problem w tym, że Ronaldo ryzykuje więźniem, jeśli trafi to przed sąd kryminalny.

LimaK | 6.10.2018 | 22:38:36
Pełna kontrola, pewne zwycięstwo ;)

FORZA JUVE!!! :)

19seba48 | 6.10.2018 | 23:33:45
Zbanujcie tego ciula pisiorka, co do meczu widziałem tylko 2 połowe i jakoś tak słabo mi się podobała co do 3 zmiany to ręce opadają zamiast wprowadzić Kean żeby się ogrywał to daje Barzagli

Forza | 6.10.2018 | 23:43:25
Up

a jakby Teodor strzelił na 1:2? Pomyslales? Nerwowa końcówka by była i dlatego 8arzagli bo jest zawsze wszędzie i na sygnale

rado | 7.10.2018 | 5:10:31
Podobała mi się nasza gra, widać że drużyna wygląda coraz lepiej. Obrona nam się scementowała, Wojtek trzyma poziom, Bonucci z Chiellinim sobie siebie przypomnieli, Alex Sandro gra lepiej niż w ubiegłym sezonie, zwłaszcza w defensywie jest bardzo skuteczny, Cancelo pokazuje klasę po słabym początku. W drugiej linii Pjanic i Matuidi zaczynają łapać formę, fajnie że gra Bentancour, Emre Can. Atak też wygląda coraz lepiej. A mamy jeszcze w odwodzie cały czas Douglasa Costę, Cuadrado, zaczynam wierzyć tym piłkarzom, którzy mówią, że to najmocniejszy Juventus ostatnich lat.

Chciałbym, żeby jeszcze Kean dostawał więcej minut, podobnie Rugani jak wróci po kontuzji. Bentancour, Rugani, Kean - tym chłopakom Max musi dać trochę więcej gry bo każdy z nich jest już gotowy by zostać regularnym zmiennikiem przynajmniej.

HUGO1303 | 7.10.2018 | 6:22:05
Po raz pierwszy od lat Juve ma mocną wyjściową jedenastkę i świetnych zawodników na ławce. Allegri może w końcu wygrać tymi rotacjam, coraz więcej chłopaków łapie formę. Oby to wszystko utrzymali do końca sezonu.

verron | 7.10.2018 | 8:52:25
piękne podania dzisiaj, gdyby nie Scuffet to 5,6-0, forma rośnie, zaczną się mecze po 4 w górę jak lekko skuteczność wzrośnie

badpawlisko | 7.10.2018 | 11:20:33
a co real robi haha 3 porażka bylem na realmadrid.pl tam pięknie narzekają, tam nawet chcą murinho za trenera hahaha...śmieszy mnie ten klub bo bez cr7 by tam nic nie zwojowali(a teraz na niego psiocza zero szacunku do zawodnika) i pomocy sędziów, teraz widać jak kaleczą będą musieć zrobić zakupy za 200 mln i jeszcze niech knypek messi skończy z barca i nareszcie wejdzie era juventusu i skończy się ten hiszpański futbol...

muki99 | 7.10.2018 | 11:42:49
Po pierwsze co ma wizerunek piłkarza do klubu, to jest śmieszne, że ludzie tak postrzegają różne sytuacje. Tak gadacie jakby waszym zdaniem Real nie chciał mu pomóc bo bał się swój wizerunek i robili wszystko, żeby CR sam chciał prosić o transfer.